Poklidný koncert v Madison Square Garden


Lístek do Madison Square Garden jsem si (kvůli očekávání nějaké novinky v playlistu) chtěl raději koupit na druhou show (4.8.). Než jsem odjel do NY, tak jsem se snažil koupit si lístek v předstihu přes internet...

...ale bylo skoro vyprodáno a ceny za hodně špatná místa se pohybovaly u běžných prodejců okolo 200-300 USD. Tak jsem to zkusil přímo na místě - kdyby třeba někdo lístek vrátil. Byl jsem velmi překvapen. Pět dní před koncertem byl přímo na kase poměrně velký výběr míst a za slušné ceny. Vzal jsem to nejdražší co mi typ nabízel, do sektoru 107 - celkem kvalitní místo. 130 USD zase není taková hrůza oproti očekávání. Plánoval jsem, že bych šel do 200 dolarů za lístek, protože Madison Sguare Garden si přece nemůžu nechat ujít ;-).

Celkem omámený tím, že jsem ten lupen sehnal a zvyklý na evropské poměry jsem se vydal asi v hodinovém předstihu do Madison Sguare Garden. První věc, co mě zarazila je, že jsem sice pár lidí potkal, ale nějaký běžný black crowd okolo stadionu. Člověk je sice zvyklý, že zrovna u Madison Sguare Garden jsou mraky turistů, ale zase u 20.000 kapacity jsem si říkal, že by to mohlo být poznat – ale potkával jsem jen sem tam osamocený pár, který jsem poznal podle trička.

Vchod do budovy byl celkem volný, žádné fronty, uvnitř jsem byl asi za pět minut. Když jsem tedy šel asi hodinu před avizovaným začátkem koncertu najít místo, vešel jsem do téměř úplně prázdného sálu...No nedošlo mi, že když jsou všechny lístky na místa, tak tam asi nikdo nemusí pod podiem od čtyř squatovat :)

Sál se ovšem jakoby pořád nechtěl naplnit, a ve chvíli, kdy začala hrát předkapela Peter, Bjorn & John byl zaplněný ani ne ze třetiny. Což bylo komické zejména pod podiem, protože předkapela hrála řadám prázdných židlí.
Nevím, jestli si zasloužila víc, byl to trochu Beatles styl a vůbec mě to neoslovilo, ale vtipnost se tomu nedala upřít (lá lá la, lá lá la) :)
Ošívat jsem se začal ve chvíli, kdy na polokouli na podiu začaly přebíhat písmena DM a sál byl pořád plný asi jen do dvou třetin – až na asi deset zoufalců někde v sektoru 105 žádné skandování, žádné vření...
To jsem si už říkal, že to bude asi hodně vtipné, až se tam lidi začnou s párkama a s pívem prodírat během "In Chains" na svá místa:).

Během prvních tří písniček bylo publikum úplně mrtvé, nezpívalo ani refrény, nereagovalo, nic. Chápu, že šlo o nové album, ale v Bratislavě nebo v Praze bylo sympatické, že na to lidi reagovali – zejména na Wrong. Tady, nic, koncert vážné hudby by asi vyvolal větší zaujetí
Davea mi bylo celkem líto když jsem viděl jak se snaží a dole pořád nic, maximálně občasné pokusy o památnou fotografii. Trocha oživení přišlo až se staršími kusy, nicméně pořád na úplně jiném levelu, než bych očekával. Nejživější reakce samozřejmě vzbudili NLMDA, PJ, a ETS, co mě osobně proto hodně překvapilo byla velmi vřelá odezva na Question of Lust a na Strangelove.

Druhá půlka už tedy byla o hodně zajímavější a ke konci se hala trochu "rozhýbala".

Samostatnou kapitolou byla "The Truth Is.../Miles Away...", podle mě dost nešťastně zařazená, protože by bylo lepší ji dát někam mezi balady, nemá potřebný drive a atmosféru spíš zchladila. Projekce původně zamýšlená pro úplně jinou píseň mi k tomu taky připadla trochu násilná... Mimochodem, žádné poznámky o tom, že zrovna zpívají "tu písničku od Johnnyho Cashe" jsem tentokrát nezaslechl. Ale mohlo mi to v tom hluku uniknout :). Nazvučení bylo parádní, teda alespoň co jsem mohl posoudit ze svého místa. Hala je výborná, chtělo by to ale vyměnit celé publikum na ploše, a vyhodit ty židle. Předpokládám ale, že v rámci US části tour se stejně jednalo o nadstandard :) Koncert jsem si samozřejmě užil a byl "dobrý", nicméně od Madison Sguare Garden jsem čekal o hodně víc. Na ty "špičkové" koncerty si ale budu muset zase počkat do staré dobré Evropy.

Klady: Chlazené lahvové pivo na dosah ruky po celou dobu trvání koncertu. Před koncertem točí na chodbě i Plzeň a výběr aperitivů je dostačující ;-)

Zápory: Dav živých lidí na ploše opravdu chybí. Tahle fotka mluví za vše:
Text & foto & video : AcheronFOTKY

VIDEA

    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


kate :

7. srpna 2009, 12:17     

tak takhle jsem se uz dlouho nepobavila. uzasne napsane!


jo.lik :

7. srpna 2009, 14:21     

Jooo,souhlasím s Kate.
Jen mi bylo líto DM a Davea obzvlášť – ale oni si to vynahradí zase v lednu v Praze :) !!!


daniel.clark :

7. srpna 2009, 16:38     

Vždyť tam žijí a znají místní poměry. Ale máte pravdu všichni jsou z NY pos….. a pak je takhle přivítá. Nevím proč se do té Ameriky tak hrnou!


Helča :

7. srpna 2009, 16:40     

Američani jsou dubový palice se vším všudy!!!! A celkově je Madison Sguare Garden „zakletá“. Když místní hokejový tým New York Rangers nemá výsledky,tak publikum bučí na hráče.Co se to tam schází….????


Acheron :

8. srpna 2009, 06:49     

Tady jen kdyby náhodou někoho napadlo polemizovat, tak abychom si ušetřili tu námahu:

http://www.you­tube.com/watch?…

;-)


little girl :

8. srpna 2009, 10:41     

já si nedokážu představit, že bych přišla na Slávii a sedla si na ploše na židli :))
děkuju za zajímavou recenzi


pepa :

8. srpna 2009, 11:55     

To taky nikdy nepechopim.Sednout si a zírat na ně jak v divadle.Ještě by to chtělo v půlce pauzu na nějaké občerstvení.Že by Dave oznámil „zatím děkujeme a za půl hodinky budeme pokračovat“:):):)


Acheron :

8. srpna 2009, 15:59     

Všichni si stoupli jakmile kapela přišla – i komplet boky haly, ale víte jak, pohupovat se u své židličky na svém metru čtverečním, to člověka moc nerozjede, to neí dav, ale individuální čumenda na televizi ;-)


little girl :

8. srpna 2009, 19:48     

a dalo by se na tu židli stoupnout? :))


fan4dm :

9. srpna 2009, 00:15     

Tohle mi fakt hlava nebere. Chápu, že jsou lidi, kteří to chtějí vidět ze židle a pohodlně (sám si při každém koncertu od roku 98 říkám, že "příště už se na to taky půjdu podívat jednou z tribuny, ale stejně jsem zatím vždycky skončil na ploše nebo pod podiem), ale tento způsob sledování koncertu i na ploše mi připadá poněkud nešťastný. Pro kapelu musí tohle být pěknej opruz…..

Možná by to příště chtělo, aby si alespoň několik prvních řad koupili Češi, Poláci (tedy bez třech promilí v krvi, vlajek a světlic, kterážto poznámka se týká všech, ale osobně nejhorší zkušenosti v tomhle směru mám právě s Poláky) Slováci a Němci. :-)))


petak2 :

9. srpna 2009, 00:27     

o polákách nic nemusíš psát.to co předvedli ve čtvrtek v chorzowě na U2 ještě než začli pouštět na stadion opět stálo za to.už jsem si zvykl z německa na tu pohodu při čekání a ted jsem zase musel 2 hodiny před bránou mačkat na všechny kolem.


janruzicka.dmf :

9. srpna 2009, 01:31     

Amíci jedni vyjebaní…Já se divím,že tam mají DM tolik koncertů…Snad se v jižní americe hoši dočkají bouřlivějšího přijetí,což se dá předpokládat,když si pustím třeba Santiago De Chile,je to nářez…!


Acheron :

9. srpna 2009, 01:37     

jo, vůbec netuším, jak mohli zrušit celou Brazílii a nechat celý US, to mi fakt hlava nebere…


nick :

9. srpna 2009, 03:13     

za vším hledej peníze $


little girl :

9. srpna 2009, 22:51     

třeba by pomohlo kdyby se Gahan převlékl za Beyoncé.. :))


tölökö :

10. srpna 2009, 02:16     

To je jen zpětná vazba nové ´vynikající´ desky. Nic víc.


Helča :

10. srpna 2009, 23:07     

Američani sami nevědí co chtějí:-(((


Acheron :

10. srpna 2009, 23:10     

http://www.las­t.fm/…2009/re­views

což mi připomělo, že jsem se zapoměl zmínit, že když začal Gore zpívat, tak se začali lidi zvedat a chodit si pro pití a hotdogy, na to jsem úplně zapoměl :) (viz link)


janruzicka.dmf :

11. srpna 2009, 11:38     

to Acheron : to jako fakt ? tak to jsou opravdu hovada…:-( No i když v pražském kotli stály taky hrozná individua…


little girl :

11. srpna 2009, 12:35     

ale zas z té recenze je vidět, že tam byli i lidi, které koncert bavil, navíc, jak podotkl janr., tak i v Praze se vyskytovali lidi u kterých jsem se divila proč si proboha kupují lístek pod pódium..


Mirxon :

13. srpna 2009, 03:08     

Holt amíci jsou muzikou natolik přežraní, že je problém je dostat do varu. Na druhou stranu je pravda, že i třeba v Praze byli taky takoví někteří zaprděnci u kterých jsem nepochopil proč vůbec na koncerty DM lezou, když je to evidentně nebaví a navíc jim ještě ke všemu vadí, když se někdo jinej z tý muziky raduje, stoupne si a tančí. A v tý Americe je to o to víc vidět, protože ty nejlepší časy DM tam už dávno skončily, tam už nikdo kvůli DM jako v Evropě tak hystericky vyvádět nebude, tam si to fanoušci odbyli před 20 lety se „stojedničkou“. 80. léta jsou pro Ameriku prostě nenávratně pryč a v Americe víc než kdekoli jinde jsou DM především symbolem osmdesátek.


Arsen79 :

14. srpna 2009, 14:58     

… pěkný článek.
Já byl na koncertu v MSG o den dříve a musím přiznat, že lepší koncert a atmosféru jsem na dM nezažil. Pravdou je, že kolem byla slyšet převážně polština, ruština, čeština a věřím že zbytek amíků co tam byla, patřila mezi ty horkokrevné.Byl jsem i v Bostonu a musím uznat, že jsem byl překvapen, jakou atmosféru amíci udělají. Byl jsem mile překvapen. Možná tak reagujii po pražské nemilé zkušenosti z opilími poláky v okolí, kteří nám koncert značně znechutili.


Acheron :

14. srpna 2009, 17:58     

to Arsen: aha, no to je zajimave, ja uz posledni dobou chodim na DM jen pod podium a mam par zazitku z Nemecka, takze mam asi jiny meritka :) konec byl fakt celkem dobrej, ta hala ma svy kouzlo, jak je udelana jako takovy velky pulvejce, tak tam vsichni cumi na vsechny a je to super, ale jsem proste zvyklej na vic :)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků