Platinová deska a "Vánoční" singl Depeche Mode


Německá pobočka EMI informuje, že Depeche Mode převzali platinovou desku za prodej alba Sounds Of The Universe v jejich zemi. Toto ocenění se uděluje za 250 000 prodaných nosičů. Celosvětový prodej překročil hranici milion kusů, a to již po 12 týdnech od uvedení do prodeje…


Ve stejném článku rovněž potvrzují informaci o vydání fyzického singlu Fragile Tension/Hole To Feed, který v Německu bude mít datum vydání 11.prosince.


emimusic.de


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


petak2 :

5. listopadu 2009, 18:14     

Jen malý srovnání.U2 prodali nové desky taky milion kusů a všude se píše,že je to zklamání a propadák.Dokonce i Bono říkal,že tak malý prodej je překvapil.
Prodaných vstupenek na koncerty v Evropě měli přibližně stejně.


sinus :

5. listopadu 2009, 19:11     

Ono se není čemu divit – lidi chodí do obchodů za nákupem CD méně a méně. Pro kapely je ted čím dál větší zdroj peněz koncertování, nebo prodej triček, placek atd…To si totiž z netu stáhnout nejde…


Jinak – je to docela zajímavé, že v Německu se prodá přibližně čtvrtina celosvětového prodeje desek DM. Tak nějak už chápu, proč tam mají tolik koncertů, a proč se případné zrušené koncerty snaží poctivě nahrazovat.


fan4dm :

5. listopadu 2009, 23:23     

U2 jsou asi už trošku zhýčkaní a zvyklí na jiné prodeje. Osobně doufám, že DM nebudou nikdy takovou globální a troufám si říct mainstreamovou záležitostí jako U2. I když postupem času se mi zdá, že k tomu mají DM, obzvlášť v posledních letech, taky slušně nakročeno. Trička, placky a podobné fyzické (a tedy hůře v takovém masovém měřítku kopírovatelné a digitálně šířitelné jako „pouhá“ hudební tvorba) artikly, případně zisky z live vystoupení se celkem logicky stávají důležitější součástí marketingu hudebního průmyslu všeobecně. Ale osobně stále dávám, a zřejmě i dále budu, přednost originálním nosičům s nahrávkami. A hlavně o hudbu tu přeci jde, není-liž pravda? ;)

Mimochodem, je někde k nalezení statistika prodeje SOTU v České a případně i Slovenské republice?

A ještě jeden dotaz pro relevantní srovnání komerční úspěšnosti prodeje aktuálních alb DM a U2. Jestli DM prodali 1M kopií za 12 týdnů, známe i za jak dlouho se to podařilo U2? Ve výsledku sice jde o celkový objem prodaných nahrávek, ale mohli bysme si takhle udělat zajímavé srovnání po čí muzice je mezi lidmi větší „hlad“. ;)

P.S. Německo je tradiční baštou DM, na německém trhu měli a mají obrovský komerční potenciál. Nejen kvůli kvantitě fans, ale jistě i díky jejich větší kupní síle. Také, podle mého názoru, jeden z faktů kvůli kterým jsou a dlouho budou hudební trhy ve střední a východní Evropě proti té západní pozadu. Fanouškovská základna je ve střední a východní Evropě taky široká, jen je pro většinu lidí „originální“ hudba cenově hůře dostupná. Možná by prodejům v chudších částech Evropy pomohla přizpůsobená cenová politika, což je ale díky postupně sjednocovaným evropským trhům asi nereálné.


sinus :

5. listopadu 2009, 23:37     

No, když mluvíš o „cenové politice“, tak pro člověka z ČR vyjde paradoxně levněji objednávat CD ze zahraničních internetových shopů, než je kupovat ve zdejších obchodech za kolikrát více než dvojnásobné ceny. V dnešní době internetových obchodů a mezinárodních kreditek už ty hranice tak nějak padají. Ale ani to prodeje CD už asi nezachrání.


fan4dm :

6. listopadu 2009, 00:13     

Taky to tak v drtivé většině případů dělám. Většinou se teda dohodnu s někým podobně postiženým, nejen proto že nemám kreditku (při sólo objednávkách občas otravuju kamaráda, jenž tuhle kouzelnou kartu vlastní) na placení na netu, ale taky se tím někdy i zlevní poštovný.
Já bych nad trhem s klasickými nosiči ještě hůl nelámal i když tedy v posladních letech zažívá asi velké propady. Ale třeba o vinylových deskách se taky říkalo že budou brzy „mrtvým“ a přežitým médiem a teď se zdá, že se zase dostávají na výsluní. Už to nebude asi jako dřív, ale i dříve se hodně kopírovalo. Rozdíl oproti dnešku je ten, že dnes se přepalujou cd nebo stahujou mp3, tenkrát se všechno kopírovalo na kazety.
A ještě vymáčknu jednu myšlenku v téhle souvislosti. A pak slibuju, že přestanu zase psát tyhle „romány“. :)
Hudební vydavatelství se snaží i současným trendům, tedy stahování hudby snaží vyjít sice vstříc tím, že nabízejí spoustu muziky jako placené downloady, které jsou výrazně levnější než fyzické nosiče, ale pro mě jako sběratele je tohle trošku problém a nepříjemnost. Nehledě na to, že ty nahrávky vnímám jako umělecké dílo jako celek. Včetně obalu a konkrétního nosiče…. :( A je jedno jestli je to páska, disk nebo stříbrná či černá placka. Z mp3 uložené na disku nebo vysmažené na „holé“ cd už nemám takovou radost. Jsem normální? Nebo je to už fetišismus? :) Ono je vlastně asi jakékoli sběratelství tak trochu fetišismus, ne? :)


janruzicka.dmf :

6. listopadu 2009, 00:43     

To fan4dm :
Já si myslím,že jsi normální,když považuješ sbírání originálních nosičů za požitek,nebo malý fetiš…
Ale já nemám radost z těch cenových relací,které musejí lidé v obchodech vydat…
Z toho důvodu mám víc než polovinu věcí od DM i jiných mně blízkých interpretů
stáhnutých nelegálně a netydím se to přiznat…


deepspace101 :

9. listopadu 2009, 06:50     

Myslím, že kupování originálů není v dnešní době možná už tak obvyklé, ale normální snad ještě ano :-)
Mně osobně mp3 stáhnuté z internetu taky nestačí, není to pro mě kompletní dílo. Proto – i když nepatřím mezi sběratele – na CD nebo DVD kupuju i nahrávky, které se dají legálně stáhnout zadarmo.


sykyna :

9. listopadu 2009, 11:07     

Taky to takhle mám.Mám ještě hodně co dokupovat, a i když bych si to mohla stáhnout,neudělám to…raději si počkám,až si budu moct koupit originál,i kdyby to mělo být nevím jak dlouho.Přesně takhle na to koukám,že dílo by nebylo kompletní,nebo jak to správně vyjádřit.Přitom ta hudba je vlastně zásadní,ale zase to je relativní.V pod­statě ano,ale pro někoho je důležité i to všechno okolo,co se např. obalu týče.Patřím mezi ty,pro které je důležité i to okolo :)…bohužel nebo bohudík??? :)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků