Nová biografie Depeche Mode v češtině


V září tohoto roku se na pultech knihkupectví objeví nová biografie Depeche Mode v češtině. Jedná se o překlad knihy britského hudebního žurnalisty Iana Gittinse, která vyšla letos v zahraničí...


Knihu vydává nakladatelství Omega, měla by mít 240 stran, a nese název Depeche Mode : Víra a Oddanost. Jedná se o neautorizovanou biografii. Vydavatel v anotaci píše :

Depeche Mode odjakživa byli nadšení hudební vizionáři. Původně nenápadná skupina, která vznikla na počátku osmdesátých let v jinak ničím výjimečném městě Basildon, se stala průkopníkem britského elektropopu. Kapela, která se záhy po vydání debutového alba musela vypořádat s odchodem svého zakladatele a autora většiny jejích písní Vince Clarkeho, si rychle získala zapálené skalní fanoušky a postupně se stala součástí hudebního mainstreamu. Dave Gahan, Martin Gore, Andrew Fletcher a Alan Wilder představili světovým arénám a stadionům temné písně o sexu, náboženství, posedlosti a smrti.

Během čtyř desetiletí přilákala tato skupina do řad svých příznivců miliony posluchačů od Moskvy po Montevideo. Nebyla to však bezproblémová cesta. Skupina se totiž v průběhu let potýkala s ochromujícími záchvaty sebepochybování, depresemi, vzájemnými rozepřemi, alkoholismem i katastrofální závislostí na heroinu, která charismatického, avšak zranitelného Gahana málem stála život.

Tato kniha je příběhem triumfu nad nepřízní osudu: od začátků kapely v Essexu až po předvečer čtyřicátého výročí jejího založení. V rukou držíte mimořádnou historii jedinečného globálního synthrockového fenoménu. Toto je příběh Depeche Mode.
Při této příležitosti není na škodu si zrekapitulovat, které knihy o Depeche Mode se zatím na českém trhu objevily (snad jsem na nic nezapoměl). :Depeche Mode
Jürgen Seibold, 1990

Biografie psaná populárním, lehčím stylem, popisuje na 82 stranách zásadní okamžiky kapely od jejího vzniku do roku 1990. Je bohatě ilustrovaná černobílými i barevnými fotografiemi, poměr textu a fotek zhruba půl na půl.

Stripped
Jonathan Miller, 2003

Velmi podrobná a rozsáhlá biografie, z dostupných v češtině je asi nejvíc vyčerpávající - má 526 stran, a téměř celá je textová, kromě několika obrázkových příloh. Autor vycházel ze své ohromné sbírky rozhovorů, reportáží, ze kterých bohatě cituje, a nechybí ani podrobné technické detaily ze studia.

25 let Depeche Mode
Béatrice Nouveau, 2007

Především obrazová publikace - pro milovníky krásných fotozáběrů kapely. Text je spíše jen doplňující.

Universe: Depeche Mode
Josef Kubík, 2010

Biografie popisující na 360 stranách zásadní okamžiky kapely do roku 2010. Od ostatních biografií se liší tím, že obsahuje spoustu zajímavých detailů a jinde nepublikovaných informací, které ocení i skalní, dobře informovaní fanoušci. Obsahuje fotografie, ale převážně je textová.

Dave Gahan a Depeche Mode
Trevor Baker, 2010

Popisuje příběh Depeche Mode trochu více zaměřený z perspektivy zpěváka kapely. Menší rozsah (236 stran) nedovoluje zabíhat příliš do hloubky, ale do sbírky depešáka určitě patří.

Depeche Mode - Monument
Dennis Burmeister, Sascha Lange, 2015

Jedná se v podstatě o komentovanou diskografii kapely, zaměřující se na zajímavosti a rarity okolo vydaných nosičů kapely, včetně všech možných verzí singlů, promo materiálů, a sběratelských kousků. Velmi bohatě ilustrovaná. Pro fanoušky-sběratele neocenitelná kniha.

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků