Máte rádi petice ?


Fanoušci Depeche Mode mají různá přání a touhy, která jim vydavatelství někdy neplní podle jejich představ. A tak čas od času jsme svědky nějaké té organizované petice, od které si slibují větší naději….Pravděpodobnost úspěchu bývá velmi malá. Už jen ten nápad – ovlivnit kroky vydavatelství peticí zavání určitou dávkou naivity – ale ta je v tomhle případě důležitá, protože bez ní žádná petice ani nemůže vzniknout :). Přeci jen, běžný občan neznalý problematiky „trhu“ nemá úplně objektivní pohled do matematiky prodejních úspěchů, a bere to spíše ze svého nadšeneckého pohledu. Ale když to otočíme z druhé strany – komu jinému by vydavatelství mělo více naslouchat, než těm, kteří jsou ochotní za jejich produkty utrácet peníze?

Výjimky se objevují – například díky petici fanoušků došlo k vydání „7“ formátu singlu Precious v roce 2006, anebo před nedávnem limitovaný singl Prey projektu Recoil na fyzickém nosiči. Největší úspěšnost v tomto zaznamenává parta okolo depmod.com.

Možná že tyto „malé rybky“ namlsávají fanoušky ještě více, a tak vznikají další a další petice. Pokud máte chuť a zájem, můžete zkusit tyto dvě :Petice za vydání DVD World Violation Tour odkaz

Zde se poukazuje na to, že na oficiálním webu kapely se objevují ukázky živých vystoupení z období World Violation Tour (například koncert z Los Angeles), a je tedy „důvodné podezření“ že nahrávka existuje celá. Cílem petice je vydání alespon přes placený download na iTunes.Petice za „návrat starých dobrých remixů“ odkaz

Singly se stávají mrtvým médiem – remixy na nich jsou už spíše komerční záležitost, kde jde o to prosadit toho či kterého remixéra, než o píseň samotnou. Aktéři petice vyzývají : „zpátky ke kořenům, zpátky ke starým dobrým extended mixům“
-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


dangerous :

12. března 2008, 11:44     

Ad: World Violation Tour, ano nahrávka existuje celá, to není žádné tajemství, problém je, jak už několikrát webmaster dm.com vysvětloval, že její kvalita není vhodná k vydání.

Ad remixy, osobně si myslím, že kvalita remixů není špatná, na co extended verze? Něco jiného je třeba Highland mix (který dělal tehdy neznámý Mark Ellis, zanedlouho poté proslulý jako Flood) písně Stripped, která skutečně skladbu rozvíjí a dělají bohatší, ale kdo by poslouchal extended verzi Suffer Well či Precious či A Pain That I´m used to???


sinus :

12. března 2008, 12:11     

Já bych to nechal na každém, at si to zváží v hlavě sám, nenutím nikomu svůj názor, ani názory těch lidí co stojí za těmi peticemi. Jen předkládám.

Když mluvím za sebe – já bych byl rád za jakoukoliv možnost shlédnout Los Angeles CELÉ, třeba i v té horší kvalitě, protože opravdu dobrý bootleg z tohoto období prakticky neexistuje.

Ta petice o remixech – tady je to skutečně hodně subjektivní, je to o tom co se komu líbí za remixy… Mě se většina současných remixů absolutně nelíbí. Ale ani nemyslím že ta petice něco změní, je to spíš jen přihození k tématu té úvahy.


radekDM :

12. března 2008, 15:20     

Chápu lidi co strádají nad kouzlém starých prodloužených verzí..Ale doba jde dopředu a s ni i remixování skladeb.
Těžko by se dnes v tanečních klubech libila (JEN)extended skladba.A pro rádia a taneční kluby se remixy také dělají.Pokud se pletu,rád se nechám opravit:-)
Je pravda,že i mě se nové remixy tolik nelíbí jako dříve,ale jak říkám je to dobou…


sinus :

13. března 2008, 16:58     

No jo, i DM holt musí jít s dobou… Ale abychom nekřivdili – např. jeden remix písně Kingdom (Kap10Kurt) byl věnovaný právě těmto milovníkům extended válů :).


Gore7 :

20. srpna 2009, 00:02     

Ja bych si pral aby to kluci dali zase dohromady s Alanem alespon jedno album, jedno turne. Ale otazka je jestli by jim to neuskodilo? Ze je to komercni tahak a ze to delaj pro prachy.No ale nadruhou stranu kterej skutecnej fanda by si to nepral? A co na to Alan? Jinak se mi zda ze tri koncertni dvdcka je fakt malo chtelo by to neco pridat neco z 80.let kdy byla jejich nejvetsi slava na vrcholu, ne ze by ted nestali za nic!!!ale byli kompletni sestava i s Alanem!

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků