Martin obdrží "Moog Innovation Award"


O tom, že Martin se zúčastní festivalu syntezátorových technologií a elektronické hudby: Moogfest v Durhamu (USA) jsme již psali. Čeká ho ale něco víc, než pouhá účast...


Zde je tisková zpráva pořadatelů Moogfestu :Moog Music s potěšením oznamuje, že Martin Gore bude držitelem ocenění "Moog Innovation Award" pro rok 2019. Toto ocenění uznává umělce, kteří přispěli k objevování nového zvuku v populární hudbě posledních 50ti let, přesně v inovativním duchu průkopníka syntezátorů, Boba Mooga.

Mistrovské hudební rozjímání elektronického průkopníka Martina Goreho o lidské duši vyzařují propojení zvuku a čistých emocí již celá desetiletí. Smyslné elektronické kompozice zakládajícího člena Depeche Mode, a jeho hloubavé texty rezonovaly s věrnými diváky po celém světě, a ovlivnily směřování mnohých vizionářských umělců, od Trenta Reznora po Johnnyho Cashe.

Goreho stálá schopnost spojit ty nehlubší lidské city s tanečním parketem definovala jednu éru, a pořád nám připomíná, co je to být člověkem, prostřednictvím emocionální síly elektronického zvuku.

Jsme poctěni, že můžeme jmenovat Martina Goreho jako držitele 2019 Moog Innovation Award. Martin bude oceněn v rámci Moogfestu v pátek 26.dubna v Carolina Theater, hned po rozhovoru se zakladatelem Mute, Daielem Millerem.
Ocenění proběhne v 15:30 EST, tedy 21:30 našeho času. Je docela symbolické, že Martin obdrží ocenění právě dvacet let od roku, kdy obdržel ocenění jiné, od Britské akademie autorů a skladatelů, a to za jeho texty, tedy cenu "Ivor Novello Award" .

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků