Martin komenuje svůj software


Ryze technický článek přinesl magazín Computer Music. Martin Gore zde okomentoval pár programů, které používá při nahrávání hudby ve svém studiu...

APPLE LOGIC PRO X
(Program pro skládání hudby - softwarové nahrávací studio)

"Přiznám se že jsem příliš pohodlný na to, měnit navyklé způsoby. Hlavní důvod, proč pořád používám tenhle program, je moje vlastní lenost. Používám ho už celé věky, a jakákoliv změna by mě jen rozhodila. Jestli je lepší než všechny ostatní programy? To nemůžu říct. Můžu jen prohlásit, jako člověk co prošel obdobím páskových magnetofonů, že příchod počítačového nahrávání vše naprosto změnil!

INNERCLOCK SYSTEMS SYNC GEN
(Program na synchronizaci více různých nástrojů)

Tohle je software, bez kterého opravdu nemůžu žít. Jsem nadšený příznivec modulárních systémů Eurorack, a nejvíc mých syntezátorových zvuků pochází právě z nich. Mám jich ve studiu hromadu, a potřebuju něco, co se postará aby to všechno dohromady šlapalo.

2CAUDIO AETHER a B2
(Dva softwarové nástroje pro efekty, zejména ozvěny, dozvuky)

Když jsem s hudbou začínal, všechny efekty se dělaly čistě pomocí nástrojů a hardwaru, a byl to jediný způsob, jak dosáhnout skutečné kvality - na kterou jsem si navykl. V poslední době to však začaly dohánět některé softwarové nástroje - a pluginy 2C Audio jsou v tom jedny z nejlepších. Tyhle dva pracují skvěle, a získáte z nich tunu kreativních efektů, stejně tak jako vážně působivých ozvěn.

FABFILTER PRO-Q 2
(ekvalizérový plugin)

Výhodou použití old-school syntezátorů je, že se nemusíte tolik pachtit s vytvořením nějakého zvuku, jako když to děláte na počítači. Když si do mé sestavy přidám tenhle plugin, vždycky to přinese nějaký užitek. Je to rychlý nástroj, a také pravdivý. To co ukazuje na obrazovce, to také dělá.

SOUND RADIX 32 LIVES
(Audio rozhraní - mezi syntezátory nahrávacími systémy)

Může se to zdát jako něco primitivního, ale je na špici mé oblíbenosti. Nic tě totiž nemůže frustrovat víc, než když se úmorně snažíš dosáhnout nějakého zvuku, a pak když ho chceš nahrát, oznámí ti to, že to na tvém systému nepoběží...Musíš si uvědomit, že někdy zabere hledání té správně vyladěné syntezátorové linky třeba tři dny!


-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků