Martin : je fajn se zase vrátit k Depeche Mode


Projekt VCMG je oficiálně venku, a média se plní promo rozhovory s Martinem a Vincem. Martin odpovídá ochotně i na dotazy okolo Depeche Mode. Stejně jako Dave přiznává, že mu pauza a práce na jiném projektu dodaly hodně chuti do nové tvorby pro kapelu...Martine, byl jsi hodně překvapený, když se ti Vince ozval po tak dlouhé době?

Kdybych měl stupnici šokovanosti od jedné do deseti...tak by to muselo být tak okolo devítky. V průběhu let jsme na sebe párkrát narazili - samozřejmě v 80.letech jsme oba žili v Londýně, a měli jsme společné přátele. Také jsem párkrát byl na Erasure i Yazoo. Ale celkově, za ta léta jsme nebyli příliš v kontaktu.

Celá techno scéna byla v počátcích ovlivněna Depeche Mode. Zdá se trochu překvapující, že to trvalo tak dlouho, než jste začali dělat techno sami. Možná je to přirozený vývoj...?

Jo, myslím že ano. Asi máš pravdu, že to mělo přijít už dřív. Ale pro mě a Vince je zrovna tohle načasování ideální. Když jsem dostal od Vince email s nabídkou, perfektně se to hodilo - právě jsme dojeli turné s Depeche Mode a čekala mě dlouhá přestávka. Ta už teď skončila, rozjíždíme další sezónu. Začal jsem psát pro DM nové písně hned po projektu VCMG. Budeme pracovat na aktuálním materiálu, což bude nejlepší období tohoto roku. Kdyby mě oslovil Vince teď, byl bych už samozřejmě odmítnul.

Jak jsi vybíral remixéry pro VCMG?

Dostali jsme seznam asi deseti-dvanácti doporučených jmen od Mute, a já jsem to doplnil nějakými dalšími jmény. Pak jsme z toho všeho vybrali první várku pro úvodní singl. No, myslím že z těch mnou přidaných tam nebyl nikdo :)

Není to divné, dělat techno už jako starší pán?

Ani ne. Teď jsem oslavil padesátiny, ale necítím se starý. Možná se mnou není něco úplně v pořádku, snad to má co dělat s tím, že jsem muzikant a hraju v kapele. Ale po psychické stránce fakt necítím žádné větší změny. Snad jen trochu po fyzické stránce. Ale mentálně na tom nejsem o moc rozdílněji od doby před 20 lety.

Budeš ještě dělat nějaké sólové projekty? Jsem velký fanoušek tvých Counterfeit alb.

Ó, díky. No, ale momentálně jsem angažovaný v Depeche Mode, což bude trvat pravděpodobně až do roku 2014 - vždyt teprve pracujeme na skladbách, pak bude celý ten kolotoč propagace, turné... Takže je pro mě těžké v tuhle chvíli něco plánovat. Je to prostě ještě daleko.

Ale i když pracuješ na albu Depeche Mode, tak můžeš doma třeba dělat nějaké songy stranou...?

(Smích) Ne! Občas bych se i příležitostně chtěl vyspat, víš?

Je něco co nám už můžeš o albu Depeche Mode prozradit?

Ještě je příliš brzy mluvit o albu Depeche Mode. Ale můžu říct, že byla opravdu dobrá věc střihnout si tenhle projekt VCMG. Kromě toho, že to bylo fakt zábavné, tak to byla i dobrá pauza od klasického psaní songů. Když se na nějaký čas od všeho vzdálíš a soustředíš se na úplně jinou činnost, tak máš skvělý pocit, když se zase vrátíš k písním a textům, a zase vytváříš emoce způsobem, jakým jsi je zvyklý tvořit. S kapelou jdeme do studia na konci března. Z demosnímků jsou všichni nadšení, jejich zvuk je trochu nezvyklý. Doufám že bychom mohli album nahrát do konce tohoto roku. Celý proces okolo turné bychom pak mohli spustit v roce 2013.


Clash Music, Quietus, Resident Advisor, Spin
-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


nico :

9. března 2012, 02:35     

díky za rozhovor


Lenka B. :

1. dubna 2012, 15:12     

Ahoj,přečetla jsem si rozhovor s Martinem a opravdu mám velkou radost že budou DM pracovat na nové desce.Jsem jejich velký fanoušek už dvacet let a vždy se těším na novou desku a hlavně na nové turné,které si určitě nenechám ujít i se svým přítelem.Stopro­centně to bude stát za to,jako pokaždé.Posílám velký pozdrav ze severu Čech z Děčína.


ETS :

10. července 2012, 16:11     

doufam ze ne z Boletic :DD ja su z Benesova nad Ploucnici :P

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků