Martin: I kdyby DM skončili, budu psát dál


V rozhovoru pro server Ria Novosti zpovídali Martina a Fletche. Řeč se točila okolo jejich vztahu k Rusku, o tom co Martina aktuálně inspiruje, a přes politiku se dostali i k úvahám o důchodu...


Proč jste zvolili jako místo tiskové konference právě Itálii?

Martin: Rádi oznamujeme naše nové plány v centru Evropy. Minule to byla Paříž, předtím Berlín...Milán je velmi osobité místo.

Fletch: A samozřejmě jsou tu dobré kluby a skvělé jídlo!

V rámci Global Spirit Tour hrajete v Německu v 7 městech, ve Francii a ve 3 městech... A v Rusku máte jen 2 zastávky. Jakým způsobem se rozhodujete, kolik koncertů kde uděláte? Nechtěli byste zajet třeba do Kazaňe, Jekaterinburgu, či Novosibirsku?

Martin: Myslím že to je otázka poptávky...

Fletch: Ještě to není jisté, ale nejspíš pojedeme ještě zimní část turné. Tam bude eventuální možnost přidat nějaká další města... Možná opravdu dorazíme i na Sibiř?

Martin: Jasně, včetně Sibiře! (smích)

Rusko navštěvujete od roku 1998 pravidelně. Jak se podle vás tato země od té doby změnila?

Fletch: Náš první koncert tady byl katastrofa, byl to šílený dav, který prorazil zábrany, a musela tam zasahovat policie... Obecně platí, že Rusko se stále mění. My to ale pří našich koncertních návštěvách nemáme šanci příliš vnímat. A také - nejezdíme sem kvůli politice, ale kvůli našim fanouškům.

Martine, v jednom rozhovoru před 18 lety jsi hovořil o tématech o kterých píšeš : o vztazích, nadvládě, chtíči, lásce, dobru i zlu, hříchu i víře... Změnilo se od té doby něco? Co tě zajímá teď a o čem píšeš?

Martin: Náš svět je obrovský, a každý den se k nám dostává velké množství informací... Myslím že odtud pochází moje inspirace. Je těžké dívat se okolo sebe a ignorovat to co se děje... Nejde o tom nepsat, tak či onak.

Zdá se že pořád sledujete politickou situaci ve světě?

Fletch: Nesledujeme tolik politickou situaci, ale spíš problémy s ní spjaté, které existují téměř všude.

Odrazí se to ve vašich textech?

Martin: Samozřejmě že ano. Víš, naše předchozí alba byla více o vnitřním zpytování, byla zaměřená dovnitř nás samých. Nové album je o něco víc otevřenější směrem k vnějšímu světu.Andy, ty žiješ v Británii, nemohu ti nepoložit otázku ohledně Brexitu. Co si o tom myslíš?

Fletch: Já jsem z toho zklamaný. Je to šílené, protože rozdíl mezi těmi co hlasovali pro a proti byl jen pár procent! A tohle je závažné rozhodnutí. Vím že spousta lidí hlasovalo z různých pohnutek, část jich to pojalo jako protest... Ale uvědomili si pořádně, o jaké věci hlasují? Přiznám se že já jsem spíše pro-evropský. Já bych si přál, aby Británie zůstala v EU, v naději, že se situace vyvine v to dobré.

Vraťme se k hudbě. Martine, ty už jsi v minulosti vydál pár sólových projektů. Plánuješ něco dalšího?

Martin: Ano, v pauzách mezi aktivitou kapely je vždycky čas si udělat nějakou bokovku. Jestli bude něco dalšího...? Možná, když bude inspirace.

Přemýšleli jste někdy o odchodu do důchodu? Nebo vaši fanoušci ještě za 10-15 let budou moci chodit na koncerty Depeche Mode?

Andy: Samozřejmě, každý si říká, jakmile mi bude 65, už si jen sednu na gauč a dám si klid... Ale věřím tomu, že hudba je droga. Když vidím kapelu jako Rolling Stones, říkám si: "No jo, od určitého věku už to prostě nebude na koncertování..." Ale ve skutečnosti je to taková droga, že to nejde jen tak přerušit...

Martin: Zamiloval jsem se do hudby, když mi bylo deset let. A je to vlastně jediná věc, která mě dokáže fascinovat. Proto, i kdyby přestali Depeche Mode existovat, budu stejně chodit do svého studia. Třeba nebudu vydávat žádná alba, ale určitě budu dělat hudbu alespoň pro svoje potěšení...


zdroj: ria.ru


-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Ota  :

18. října 2016, 19:18     

Doufám, že Mart bude psát hudbu a vydávat ji až do smrti. Jinak bychom neměli na co čekat a těšit se…


DMlive :

13. listopadu 2016, 20:13     

Máš recht….

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků