Martin Gore : střípky z rozhovorů


Martin v rámci promo kampaně svého projektu MG poskytoval rozhovory jako na běžícím páse. Tady je posbíráno pár zajímavých otázek a odpovědí, z překladů pro facebook skupinu Czech DM Fans......z rozhovoru pro Berliner Zeitung


Martine, žiješ už dlouho ve Spojených Státech chybí ti někdy rodná Anglie?

MARTIN : Moje rodina a přátelé jsou spíše v Anglii, v Americe nemám tolik přátel. Jedna z věcí co mi chybí jsou třeba takové banality jakou je fotbal. Mám permanentku na Arsenal, ale dostanu se na jejich zápasy tak dvakrát do roka. A taky trochu postrádám určitou evropskou procítěnost. Američané - ne všichni, ale většina - jsou mimořádně optimističtí. Někdy mi chybí evropský pesimismus.

Nenapadlo by mě, že někomu může chybět pesimismus. Asi to souvisí i stím, že ty jsi byl vždycky odlišný. Nosíval jsi sukni a nalakované nehty v době kdy to bylo tabu, a taky jsi začal být vegetariánem dávno předtím, než to začalo být módní. Vycítil jsi že to budou nové trendy?

MARTIN : Těžko říct, trendy se neustále mění. Když se podívám na svoje fotky z té doby, někdy se sám sebe ptám, proč jsem tohle nosil? Ale tehdy se mi líbilo prostě překračovat hranice, dělat něco mimo zaběhlý řád. Ta záležitost s vegetariánstvím se s tím nedá srovnávat, to bylo tehdy hodně trpké.

Jak to?

MARTIN : Obzvlášť v Německu v 80.letech bylo extrémně těžké být vegetariánem. Vždycky jsme žertovali, že Němci mají ve všem kus špeku. I když sis objednal salát, byla v něm slanina. Oni si mysleli, že bez ní bude jídlo k ničemu. No ale dneska je to úplně jinak. Když jsme na turné a chodíme na jídlo, tak v Německu mají jedny z nejlepších vegetariánských restaurací.


...z rozhovoru Martina pro magazín Orkus :


Jsi fanoušek sci-fi?

MARTIN : Nejsem do něj fanatik, ale mám rád klasiky, jako je Blade Runner, ten opravdu miluju - hlavně soundtrack, který je doslova uměleckým dílem (pozn. - soundtrack pochází od Vangelise). Taky se mi líbí soundtrack Geoffe Barowa k filmu Dredd, z roku 2012 (pozn. : Drokk: Music inspired by Mega-City One), naprosto úžasné! Můj dvanáctiletý syn se taky pomalu začíná zajímat o tyhle věci. Je to skvělá zábava s ním koukat na tyhle sci-fi klasiky, jako Blade Runner, Terminátor, Total Recall...

Kdy začneš dělat na novém albu DM?

MARTIN : Docela brzy, vlastně už během pár týdnů. Ale je to velmi zdlouhavý a náročný proces, zabírá mi to tak rok. Nemám žádný koncept, nebo nápad co použiju za technologii... Prostě to vznikne spontánně.

..takže v roce 2017 se potkáme při dalším rozhovoru ?

MARTIN : (směje se) možná že i o něco dřív

...z online chatu s Martinem :


Co bylo pro tebe nejtěžší výzvou při práci na tomto albu?

MARTIN : Určitě to, že vytvářím album, kde nejsou žádné zpěvy. Hlas a melodie jsou nejdůležitějšími elementy písně, a tady jsem o vokál přišel. Musel jsem na to jít jinými způsoby.

Album je čistě elektronické. Myslíš že je obtížnější vyjádřit pocity a emoce pomocí syntezátorů, než pomocí klasických akustických nástrojů?

MARTIN : Myslím si že elektronické nástroje jsou stejně výrazné, jako každý jiný nástroj. Musíte jen vědět, jak je použít.

Inspirovali tě někteří filmoví hudebníci?

MARTIN : Mám hodně rád tvorbu co dělá Ennio Morricone, Michael Nyman, John Carpenter, David Lynch, či Vangelis.

Co teď v poslední době posloucháš za muziku?

MARTIN : Andy Stott, Black Asteroid, Ema, Warpaint...

Jak jsi vybíral názvy pro každý song na "MG"?

MARTIN : Každý název má pro mě zvláštní význam, nebudu ti to prozrazovat (smích).

Uvažoval jsi někdy udělat hudbu k filmu?

MARTIN : Když by přišel správný film ve správnou dobu...Zatím se to nestalo, nebyla ta správná konstelace hvězd.

Plánuješ vydat k tomuto albu nějaké singly s remixy?

MARTIN : Určitě bych chtěl vydat pár remixů, ale nemusí to být nutně v rámci singlu.

Kde ti nejvíc přichází inspirace? Při práci, nebo na jiných místech?

MARTIN : Chodím každý den do studia, a studio je místo, kde se nechávám inspirovat... Nejsem ten typ, co si zapisuje nápady na ubrousky v restauracích.-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků