Martin Gore pro LVZ Online


Martin Gore odpověděl na několik otázek lipskému deníku LVZ-Online. Řeč se točila okolo alkoholu, fotbalu, a jediném koncertě ve Východním Německu, který 7.3. slavil své 21.výročí. Náš první pražský koncert Depeche Mode slaví toto výročí právě dnes...

Koncert k oslavě narozenin německé mládežnické organizace FDJ (Freie Deutsche Jugend - jakási obdoba našich pionýrů - pozn. překl.), dne 7.března 1988 byl byl mnohem populárnější než jakákoliv jiná oslava tohoto druhu. Tehdy, před 21 lety vystoupili Depeche Mode za železnou oponou, ve východním Berlíně...Martin Gore, aktér tohoto koncertu si s námi o tom přišel popovídat...Depeche Mode Interview März 1988 Ostberlin - MyVideo


I přes železnou oponu měli Depeche Mode ohromný vliv na německou mládež. Byli jste si toho vědomi?

Neměli jsme prakticky žádnou představu o významu naší muziky v NDR. Na Západě nebylo jednoduché sledovat informace o dění na Východě. Proto jsme zůstali u jednoho koncertu. Bylo to trochu divné - po koncertě jsme v okolí haly neviděli vůbec žádné fanoušky. Měli jsme pravděpodobně vyhrazenou zónu (snad 1-2 kilometrovou), kam nikdo nesměl vstoupit. To nám přišlo hodně neobvyklé. Ale koncertovali jsme i v Maďarsku, Polsku, Československu (tomuto koncertu jsme věnovali celý seriál Černá revoluce 1988, pozn. překl.). To bylo asi základem našeho blízkého vztahu s fanoušky v zemích bývalého Východního bloku.

V Lipsku jsou hrdí, že jste s kolegy v roce 1993 navštívili techno klub Distillery. Vzpomínáte si?

Překvapivě ano! Ten klub byl nějaký starý pivovar ne? Bylo tam spousta lahví...Byla to zábavná noc.

Ten klub stále ještě existuje...Jaké jsou vaše plány na noc po koncertě v Lipsku letos v červnu?

Tak to vůbec nemám představu - nevím co budu tou dobou mít v plánu, jak se budu cítit... Před třemi lety, když jsme ohlásili turné, bylo v tom hodně pití - doslova jsem se uzavíral v alkoholu...Mám některé věci dost zamlžené... Tak jsem se rozhodl s tím skoncovat.

Co bylo příčinou vašeho rozhodnutí...?

Nebylo to nic konkrétního...Prostě jsem se cítil po každém probuzení hrozně... Je to až hrůza, kolik alkoholu člověk do sebe je schopen naházet. Na turné máte maximálně tak jeden den volného času mezi koncerty. Pak sklouznete do určité rutiny - pár piv před koncertem, pár během koncertu, a potom afterparty... když pak padnete ve 3-4 ráno do postele, máte v sobě nějakých 15 kousků, nebo i víc. A to denodenně. To není dobré pro vaše zdraví.

Alkohol jsi vyměnil za dvě nové závislosti. V Santa Barbaře hraješ v amatérském fotbalovém týmu...

Je to zvláštní, v Americe kopu mnohem více než kdy předtím v Anglii...V Santa Barbaře totiž nemáte žádné studené deště. Tady máte pořád záruku slunných teplých dní.

Druhá tvoje závislost jsou staromódní syntezátory z internetových aukcí...Kolik jste jich použili na novém albu?

Spousta! Nejdřív to začalo bicími automaty...Pak jsem k tomu přidal analogové syntezátory a poté používl různé kytarové pedály...

Máš na eBay registrované svoje pravé jméno?

Ano, samozřejmě. Ale málokdo si ho všiml a komentoval ho.

Přes všechen ten divoký život jsi s Depeche Mode stále na scéně, už téměř třicet let. Byl rok 1980 pro vás zásadní?

Tehdy jsme prostě rádi když jsme mohli vydat singl.. Když pak Daniel Miller z Mute navrhl vydání alba, předčilo to naše nejdivočejší sny.

Pracoval jsi taky mimo jiné v bance, ještě než jsi se stal popovou hvězdou. Myslíš že bankovní povolání je dobrá volba, s ohledem na finanční krizi?

Abych pravdu řekl moje vášeň pro bankovní sektor nebyla nikdy příliš velká...
LVZ Online

-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Depeche fan :

11. března 2009, 16:10     

Prosím vás můžu se zeptat jestli budou ještě lístky na pražský koncert? Na dmshopu už jsou prý vyprodané.Předem moc děkuju


sinus :

11. března 2009, 16:21     

Ahoj, podle informace z dm.cz (dm.sk) by měly od 15.3. uvolněné ještě lístky do sektorů Silver a Bronz – sleduj ticketpro.cz, nebo DM shop.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků