Martin : budeme mít setkání


Magazín Synthetics vydal depešácký speciál "Depeche Mode: The Synthetics Years 7", kde věnoval prostor i rozhovoru s Martinem Gorem, který byl složen ze sesbíraných dotazů od fanoušků. Promo k albu MG pomalu ustoupilo do pozadí, a na scénu přišlo více dotazů k Depeche Mode. Vybíráme to zajímavé...Už pracuješ na novém albu Depeche Mode?

Martin : Měl jsem pár nápadů, které jsem zaznamenal během nahrávání "MG", a zůstaly schované, takže budu pokračovat v jejich rozvíjení, pro album Depeche Mode. I u alba Delta Machine jsem měl o něco víc skladeb, než jsme nakonec potřebovali. Vždycky něco takhle "pluje kolem" pro příští projekty.

(fanynka) : Nejsem moc ráda, že ses Martine znovu oženil. A co já? :)

Martin: (smích) Je mi to líto, ale jdeš pozdě... možná v dalším životě? (směje se).

Napsal jsi všechny písně speciálně pro MG, nebo tam byly i nějaký materiál z posledního alba Depeche Mode?

Martin: Je tam několik písní, které jsem napsal při nahrávání "Delta Machine", třeba "Brink". Dokonce i na posledním albu Depeche Mode je píseň "Slow", kterou mám už od roku 1993, z období alba Songs Of Faith And Devotion. Poslední léta jsem v pohodlné pozici, protože přispívá písněmi i Dave, takže vždycky můžeme pár písní dát k ledu.

Když jste na posledním turné hráli v Německu, kupoval sis v Drážďanech nějaké hudební komponenty k syntezátorům. Možná jsi je použil i na album MG?

Martin: Můj bože...opravdu jsem tam něco kupoval? Vždycky nakupuju hodně hudebních nástrojů. Je to moje závislost - mnohem lepší než alkohol! :) Pořád rozšiřuju sbírku.

Co říkáš na Virtual Studio Technology a podobné věci - vidíš to jako přínos, nebo spíš přítěž v hudebním světě? Je dobré, že se v hudebním průmyslu můžou pohybovat i nehudebníci?

Martin: Když jsme začínali my, také jsme nebyli hudebníci, vyvíjeli jsme se po celá léta. Pokud najdeš dobrou hudbu, která tě baví, není důležité, jestli to je profesinálně zmasterované či ne. Já třeba miluju techno, a spousta lidí, kteří ho dělají, nejsou profesionální muzikanti. Myslím že hudební průmysl má úplně jiné problémy, než tohle.

Jak dlouho budeš v Depeche Mode?

Martin: To je hodně divná otázka. Jsem v kapele víc než třicet let. Život bez Depeche Mode vlastně ani neznám, skládám už od svých klukovských let. Nedokážu si vůbec představit být něčím jiným, než muzikantem. Dokud nám to bude přinášet stejnou radost, jako v posledních letech při nahrávání a koncertování, neumím si představit pro mě nic lepšího.

Dokázal by sis představit čistě akustické turné?

Martin: Zajímavý nápad. Ale necítím se úplně dobře na pódiu sám. Když jsme na turné s Depeche Mode, cítím se v dobrých rukou, když mě Peter hudebně doprovází. Ale myslím že by to nebylo nic pro mě. Mám už zkušenost s turné k mé sólovce Counterfeit 2, a bylo to celé takové nejisté.

Kdo tě momentálně inspiruje? Ať už je to v sólové tvorbě, nebo v Depeche Mode?

Martin: Poslouchám hudbu každý den. Novou i starou. Někdy se ohlížím za hudebníky, kteří mě doprovázeli celý život. Morrissey je například, někdo, koho jsem nikdy neztratil ze zřetele. Jeho nové album "World Peace Is None Of Your Business" je skvělé. Album MG inspiroval mimo jiné třeba "Drokk" od Geoffa Barrowa.

Já prostě miluju syntezátory. Moje přítelkyně dělá nejlepší cupcaky na světě. Nechtěl bys k nám někdy přijít pokecat na návštěvu?

Martin: (smích) Vždycky rád slyším, když lidé něco milují. To je v životě velmi důležité. Snažím se žít zdravě a sportovat... Cupcake není úplně můj favorit, spíš bych si dal rybu...:)

Plánujete něco se staršími nevydanými skladbami, jako třeba Mother Me? Objeví se na dalších deskách DM?

Martin: Slyšel jsem na internetu hodně skladeb, které jsou přisuzovány nám.. (smích). Od té doby co děláme hudbu, je spousta instrumentálního materiálu, na který se celé roky nesáhlo... Vytáhli jsme z historie Slow, ale to bylo dáno tím, že to byla bluesová skladba, a my jsme dělali bluesové album, a perfektně se tam hodila. Nevylučuju, že na novém albu k něčemu podobnému třeba nedojde... Ale raději bych použil nové písně.

Je nějaká šance, že by se Alan a Vince vrátili na scénu, a nahradili na koncertech Christiana a Petera?

Martin: Pořád žasnu, co všechno fanoušky hýbe... My sami ještě nevíme, jestli Depeche Mode oznámí nové album. Napsal jsem pár písní, a na přelomu roku se budeme mít setkání s Davidem, Andym a naším manažerem. Nevím o žádných plánech s Alanem a Vincem. Vždycky je skvělé se s oběma vidět.

Nové album by mohlo být na přelomu 2016/2017 ?

Martin: To nemůžu ještě říci. Píšu nové písně, ale tohle rozhodnutí nemůžu udělat sám. Nemáme žádný časový rámec. Všechno bude záviset na tom, jestli se podaří dát dohromady dost dobrých písní.

Když skládáš písně, může ti do toho mluvit i někdo jiný?

Martin: Vždycky je dobré slyšet víc názorů. Záleží na tom kdo a jakým způsobem. Když mám určitou představu, jak by mělo něco znít, dám se těžko přemluvit někým jiným. Píšu o světě okolo mě, a na vlastní pěst. Držím určitou ideu, kterou potom upravuju.


Thanx to dmtvarchives.com

-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sin :

6. ledna 2016, 14:55     

Ještě pár neoficiálních informací :)


  • Před pár týdny (26.12) se německém fóru objevilo info, že : "..v nedávném rozhovoru mluvil Dave o schůzce kapely na začátku roku 2016..." Ale bližší info jaký rozhovor, v kterém médiu, to neuvádí.

  • Aktuální číslo francouzského magazínu My Rock, rozhovor s Davidem Gahanem, a zajímavá poslední věta : "Nedávno jsme se sešli s Martinem. Jsem přesvědčen, že jsme ještě historii Depeche Mode nedopsali do konce, a on je stejného názoru. Zatím není nic konkrétního, ale nepřekvapilo by mě, kdybysme tenhle rok skončili ve studiu."

  • V aktuálním čísle rakouského pánského lifestylového magazínu "Wiener" má rozhovor hudebník Willi Resetarits, který má projekt „Kurt Ostbahn“, kde na koncertech bubnuje Christian Eigner. Zmínil se, že "…by rád udělal pár koncertů Kurt Ostbahn dřív než bylo plánováno – tedy v roce 2016, protože v roce 2017 bude Eigner s DM…" Takže je možné, že Christian si pro všechny případy nechává rok 2017 prázdný :)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků