Martin a Fletch v rádiu FFH


Martin Gore a Andy Fletcher poskytli rozhovor německému rádiu FFH, a Fletch se opět zmiňuje, že kapelu uvidíme znovu v Evropě možná ještě v letošní zimě…Také se dozvíme, kterou písničku Depeche Mode nejspíš hrát nebudou…:)Martine, takže ty jsi skoupil všechny dostupné analogové syntetizátory z eBay?

Martin: Inu, prostě je sbírám… Mám jich hodně ze sedmdesátých a počátku osmdesátých let.

Fletch: Ano sbírá hlavně toto období. Je na eBay úplně závislý, když některý den nepřijde žádný balíček, je z toho nervózní.:)

Martin: Díky tomu taky máme velký arzenál nástrojů pro nové album – hodně z toho jsme použili. Není to daleko do stylu alb která jsme vydávali v 83–84 roce, ale samozřejmě je to založené na moderních technologiích.

Posloucháte svoje album společně ve vašich rodinách?

Martin: No, asi po dvou týdnech po skončení nahrávání mě napadlo pustit u nás doma nové album, ale nebyli z toho nějak příliš odvaření – pochybuju že si to pak ještě někdy pustili..:)

Jakou muziku poslouchají?

Fletch: Všechno kromě nás! Ale to už tak asi bývá – děti z toho cítí jakousi „povinnost“, když se mají zabývat něčím, co souvisí s jejich rodiči. Můžou poslouchat The Killers, ale ne nás.. Ani mě samotného v teenagerském věku moc nepřitahovala práce mého otce.

Byli jste v kontaktu při psaní muziky? Ukazovali jste si navzájem co jste složili a jak jste pokročili?

Martin: Já psal minulý rok, to se mi podařilo udělat asi tři nebo čtyři písničky. A Andy přiletěl z Londýna do Santa Barbary si je poslechnout. Dave se tou dobou zabýval podporou svého sólového alba, takže jsme čekali až to skončí a sešli jsme se potom všichni s novými písněmi.

Sdílel s vámi Dave svoje představy o nových písních?

Fletch: Ano, jednou ráno, když byl opilý, probíral píseň „Lillian“.

Které písně z nového napsal Dave?

Martin: Jsou to tři písně: Hole To Feed, Come Back a Miles Away

Proč všechny koncerty na chystaném turné hrajete jen ve velkých stadionech?

Fletch: Nikdy jsme to nezkusili – tak bychom to chtěli udělat teď.. Kromě toho v květnu a v červnu obvykle bývá příhodné počasí na open air. I přes nelehké období se vstupenky prodávají dobře, tak se těšíme.

Martin: Myslím že po 29 letech si to už můžeme dovolit. Jasně – mnozí nám říkají že tohle jsme měli udělat už při albech S.O.F.A.D., nebo Violator, které jsou mnohými považovány za vrchol období v naší kariéře, a mohli jsme být třeba více populárnější než dnes.

Máte už vybrané písně do setlistu?

Martin: Budeme hrát na velkých stadionech, takže pokud vybereme třeba méně známé věci, mohlo by se najít dost lidí kteří je neznají. Ale zase nehceme hrát jenom známé hity – ono je to dost protikladné.

Fletch: Spíš vám řekneme, co hrát nebudeme. Tak například People Are People není u nás v kapele moc populární, takže ji nehrajeme. My máme tendenci hrát hlavně nové věci, ale víme že spousta fans miluje i starší kusy, tak nezbývá než udělat kompromis.

Budou po letním turné i nějaké koncerty v halách?

Fletch: Ano, uvažujeme o tom. Myslím že se v zimě vrátíme zase do Evropy, ale není to ještě stoprocentní.

Proslýchá se, že v roce 1997 jste uspořádali koncert někde na poli ve Wiesbadenu, je to pravda?

Fletch: Ano, bylo to víceméně neoficiálně jen pro pár lidí a jsme hráli staré písně, například ze Speak & Spell.

Procházíte internet a hledáte informace o Depeche Mode?

Fletch: Já občas. Je to trochu komplikované, protože si můžete přečíst hodně pozitivních ale i hodně negativních ohlasů, takže se nesmíte brát příliš vážně. Když zadáte na Google „Depeche Mode“, můžete najít spoustu rozhovorů a článků, o kterých nemáte ani ponětí, ale to si prostě člověk nesmí tak pouštět k tělu.

Martine, jak budeš reagovat, když uslyšíš vaší písničku při řízení auta?

Martin: Někdy, když cestuju po Santa Barbaře, zaslechnu nějaké starší věci jako třeba Enjoy The silence, ale fakt to nemá vliv na mojí jízdu.:)

rozhovor : FFH Radio
překlad : -sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


milos.p :

10. března 2009, 11:35     

škoda, People Are People mám rád, je to stará dobrá pecka.


Darth Kedr :

10. března 2009, 14:51     

People Are People je cítit spíš těmi 80. léty, proto si myslím, že ji hrát nebudou, kdežto třeba Enjoy The Silence je nadčasová, takže s tou problém nemaj. Rád bych slyšel naživo jako minule Photographic a ještě třeba Told You So či Tora!Tora!Tora!, které zní naživo dost dobře.


sinus :

10. března 2009, 15:24     

Pokud tedy album bude mít „zvuk podobný období 83–84“, tak by se přímo vybízelo na turné k tomu přifařit nějaké ty věci z tohoto období (ssamozřejmě hned po všech těch Personalech, Enjoyích, a nových písních které jsou prakticky povinnost…)…Snad na nás budou myslet :). Mohli by teda hodit do placu Stories Of Old, když už jí mají na albu v bonusech jako studio session…


Violator_1990 :

10. března 2009, 16:14     

Fletch: Ano, jednou ráno, když byl opilý, probíral píseň „Lillian“.

Dave pije???


sinus :

10. března 2009, 16:31     

Fletch říká doslova „drunk“…Asi vtípek…?


Helča :

10. března 2009, 17:33     

4 Violator_1990:Ne­ber Fletche za každé slovo,víš jaký je to vtipálek:-D :-D.Ten si dělá srandu snad ze všeho:-D

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků