Making of Personal Jesus - krok za krokem


Na našem diskusním fóru se objevily zápisky přímého účastníka natáčení videoklipu k novému remixu Personal Jesus (Stargate Mix), jenž má sloužit jako upoutávka k chystané remixové kompilaci. Čtení je to poměrně zajímavé, a určitě stojí za to jej uveřejnit i na hlavní stránce webu. Děkujeme autorovi - Zbyňkovi Vašíčkovi...

(Co předcházelo: 1985 až 24.2.2011)

Když jsem vzácně na TV ORF (Wien, Rakušáci) viděl klipy Master And Servant, Shake The Disease či a Question Of Time), případně se nám někomu s videem je podařilo i "stočit na pás", hltal jsem je pochopitelně s otevřenou pusou, v té době a taktéž mě napadlo: Kéž bych si někdy mohl v nějakém jejich klipu zahrát. Považoval jsem to v té době i o pár let později za nesplnitelný SEN všech snů a nikdy mi nepřišlo na mysl, že by se mohl po čtvrtstoletí trpělivosti a jisté píle v herecké branži vyplnit. Ale stalo se...

Od začátku února mi zlobila churavějící baterie v mobilu a tak se stalo, že jsem měl 24.2.2011 odpoledne jakési tušení, že již 24h vypnutý mobil by mě mohl připravit o "kšeft ke hraní", stejně jako loni v prosinci. Podařilo se mi v Praze na magistrátu na WC najít zásuvku, krátce dobít a podívat se do přišlých SMS - bylo ovšem už 16.39 odpoledne. A ejhle, na mobilu přistála i SMS znění (doslovně přepisuji) : 23/02/11 19:05 od 736xyz206 : casting na videoklip Depeche Mode zitra 24.2. od 9 do 15h adresa Stop casting, Peckova 5, Praha 8, Karlin. Nataceni 8. Az 12.3. Honorar za den nataceni vcetne uziti videoklipu casove a teritorialne neomezene X.000Kc, v pripade neuspechu moznost komparzu za Y.000 Kc-(finance pred zdanenim).reklama se odehrava v 16.stoleti.. Hon na carodejnice bude to zajimave! Dik DeeDee

Přestože oficiálně už bylo "PO" a dozvěděl jsem se vše příliš pozdě, nechtěl jsem se vzdát bez boje a truchlit nějaké "Black Celebration",vydal jsem se rychlými kroky z Jungmannovy ulice na Karlín a pomáhal jsem si i tramvají, aniž bych se zdržoval sháněním jízdenky.

Dorazil jsem s jazykem na vestě lehce po 17h (!). Venku před domem jsem viděl klábosit a pokuřovat skupinku několika typických DM-fans (vizáží). Pronikl jsem dovnitř zřejmě jako úplně poslední, po oficiální době, a dožadoval jsem se zařazení do castingu. Můj dlouhý vlas mě zachránil a byl jsem vyslyšen. Krátkovlasých převaha byla nemilosrdně odmítána a většina z nich smutně odcházela. Nakonec z nás sestavili asi 7člennou skupinu, jež musela na kameru sehrát scénku s pokřikem vesničanů na nebohou podezřelou ve smyslu "Upalte ji!, Zabte ji!" atd. Bylo přislíbeno, že někdo od režiseéra se ozve do týdne...Nestalo se tak, proto jsem v pondělí 7.3., kontaktoval agenturu DeeDee.

V pondělí 7.3. jsem již účast při natáčení viděl jako nepravděpodobnou, přesto jsem zaslal pro jistotu SMS i zavolal agentuře, protože klip DM je výzva a nabídka, jež se neodmítá i nevzdává. A především: nepřichází každý den, ba ani rok, ani dekádu, bohužel. Po telefonu v poledne jsem nakonec měl přislíbeny všechny 3 natáčecí dny, ale v nižší sazbě. Pozdě odpoledne v pondělí konečně přišla potvrzovací SMS s poněkud ořezaným angažmá na pouhé 2 noci, ale zase o několik set navíc oproti sumám uvedeným v SMS-pozvánce na casting 24.2. Nakonec pozdě večer ve středu 9. došla SMS s detaily k odjezdu na 2. natáčecí den ve čtvrtek po poledni.

Co se zhruba dělo 1. natáčecí den, středa 9.3., se podařilo zjistit od přímého účastníka:


1. natáčecí DEN klipu DM středa 9.3.

(lokalita Manětín asi 5km od Rabštejna, severní Plzeňsko)

Zde v objektu historicky zachovalé sýpky se točily úvodní scény, při níž sedí za stolem dva hlavní duchovní - starý a mladý, oba zapálení inkvizitoři a je k nim přivedena "na kobereček" postava podezřelá z čarodějnictví. Zřejmě půjde o úvod klipu. Natáčení zabralo zhruba půl dne, 4 natáčecí hodiny. Kromě hlavních herců bylo využito jen omezené množství komparsu, vyloženě selské typy, jež si přišly stěžovat na různé záhadné jevy (uhranutí krávy, očarování slepice, požár sýpky, svedení manžela atd.). Klasická záminka k inkvizici. V Rabštejně nad Střelou, nejmenším městě střední Evropy a v podstatě sezónní chatové osadě, se mezitím připravovalo natáčení na dvě hlavní natáčecí frekvence, 2 noci počínaje 10.3.2. natáčecí DEN, čtvrtek 10.3.

12:55 sraz cca 30 komparsistů u bílého busu zn. "s kosočtvercem" SPZ 4P8 0761

13:18 odjezd směr Krušovice a dál Rabštejn

14:48 příjezd do Rabštejna a vyložení věcí v pronajaté příležitostné klubovně zálesáků

17:00 (cca) hotovy kostýmní zkoušky komparsu v kostýmech od Fundus Barrandov

17:13 první zavelení a přesun na nedaleký "plac" - na historickém mostě přes Střelu

17:36 volá asistentka produkce vysílačkou ochranku, že potřebuje někoho vyhodit (jednalo se o černého pasažéra, zkušeného komparsistu, podobného na R.Heydricha, jež si chtěl také zahrát v klipu, nastoupil v Praze nenápadně do bílého busu také...)

18:00 (cca) stěžují si někteří komparsisté, proč nehraje nějaká hudba (asi DM ??)

18:31 tento "fantom komparsu" proběhl most mezi štábem, zvolal Adios compaňeros! a zmizel v dáli, tradovalo se, že přespí v nějakém seníku a vrátí se omrknout natáčení

20:00 jako kompars mlsně pozorujeme přinesení plata štrůdlu pro 5 hl. herců

20:10 přestávka na jídlo - svačinu, polévku, zajišťuje ceněný "Catering Tip Top"

20:13 upozornění od štábu: "Netrousit se po stráních mimo viditelnost" - tento problém vznikl nedostatkem signálu, kdy Vodafone neměl žádný (muselo se šplhat na skály), T-mobile měl jen záhadně někde (např. ve stanu cateringu u várnice s kávou) a "kyslík" O2 měl solidních 3-4 čárek z 5 - řešeno i půjčením telefonů právě O2 od majitelů

20:31 návrat zpět na plac, natáčení další z asi 7 hlavních scén na mostě

22:03 vyhlášena přestávka "na oběd" - teplá vajíčka, párky, čerstvá zelenina

22:56 znovu návrat na most k natáčení

23:59 dotočena zřejmě klíčová stěžejní scéna celého klipu s vyzdvižením čarodějnice jeřábem nad most, ona roztahuje ruce do tvaru kříže a supluje tak Ježíše (záběr točen 6x než byla odkývána "spokojenost" od režiséra)

02:00 (cca) přestávka na jídlo, pak návrat k natáčení, scéna s kaskadérkou (dublérkou mladičké čarodějnice), Zuzanou, ta máčena po kolena do malého kruhového bazénu dočasně vytvořeného v říčce pod mostem, při zdvižení z ní crčí voda, stěžuje si na zimu a chlad, zavěšena na 2 popruzích a bočním šikmém manévrovacím lanku

03:15 režisér odkýval konec natáčecího dne pro kompars, poděkoval, potlesk navzájem

03:27 podepisuji v cateringovém stanu na stole, stejně jako většina z nás, smlouvu s firmou MUTE RECORDS LIMITED a udílím souhlas s natáčením záběrů "o natáčení klipu" (Making Of), stejně jako s užitím předmětného klipu na dobu 10 let (zde mě napadá, jak jsou u Mute vlastně docela "hodní", třeba taková Metallica by požadovala určitě na 12-15 let) a přemýšlím, co bude s klipem za 10 let, pokud bude těsně po té době vysílán či zařazen na nějakou kompilaci, můžeme si již požádat o tantiémy a nějaká ta libra (v té době asi už euro) se na důchod bude hodit...zbytek komparsistů podepisuje totéž asi o hodinu později v autobuse, odstrojení a doplnění jídla atd.

04:00 přistaven ten samý bílý autobus asi 0,5 km do kopce od placu a pronajatého zázemí, mnozí pletou nohama a nadávají...

04:24 odjezd směr Praha, od budovy nesoucí ještě nápisy švabachem "Zum Saal"...

06:05 příjezd na bus nádraží Zličín, rozloučení

06:09 odjezd prvním metrem na "odpočinek", jak se později dovídám, asi polovina jej v podstatě neabsolbovala (nevyspání, které je riskantní u každého natáčení)3. natáčecí DEN klipu DM pátek 11.3.

13:55 sraz na bus nádraží Zličín, řidičovi voláno, trošku zpoždění

14:10 odjezd směr Rabštejn

15:45 příjezd do Rabštejna, převlečení se do dobových kostýmů, občerstvení,

17:30 kontaktuji mladšího z knězů (mírná podoba na "bonďáka" Daniela Craiga), jde o Čechoameričana hovořícího velmi dobře oběma jazyky, s tím, co jsem četl v poledne na netu, odkaz na DNES z plzeňské mutace, ten je rozladěn, sděluje, že ve středu se u natáčení pohybovali 3 lidé, jež se představili jako novináři, zjišťuje ode mě, co vše bylo ve článku, natáčení.

22:40 pauza "na oběd"

23:26 jsme povolání zpět na plac, natáčení náročných scén s umělou mlhou a deštěm vyráběným přes čerpadlo přímo z říčky Střely, tím skropeni všichni při davové scéně na mostě, schneme, následuje další přestávka, dále natáční detailních scén, poněkud déle trvá nalíčení "velkými puchýři" především na tváře hereček, vypadají jak po útoku yperitem, jde o jakýsi "Boží trest". Vybráno 10 nejmladších komparsistů, probíháme okolo nich, zakoušíme jako psi, shora kropení a mokří, promrzlí, sušení u teplometů nestíhá.

04:00 - 04:25 přestávka na jídlo a především k oschnutí u teplometů, žel začínají stávkovat, produkovat modrý dým a nakonec ze tří jede jeden, pyrotechnici chystají odpálení exploze - zajišťuje pan potápěč (neopren tloušťky 7mm) a dále klasici: Flash Barrandov.

04:54 údolím říčky se rozlehne první exploze jež vynese sloup vody do výšky přes 20 m. Místní ryby nás začínají nenávidět... Ovšem ten efekt se bude v klipu vyjímat !

05:00 začíná první reptání promrzlých a stále mokrých komparsistů, nedostatek sušení, pokročilý čas, zavání to selskou rebelií a s tím spojeným odebráním honorářů...

05:08 druhá, zhruba stejně srovnatelně silná exploze s vodním sloupem nahoru, následuje další maličká - nízká (nepovedená exploze)

05:30 (cca) poslední 4. exploze, pak rychlá úprava mostu a dotáčení davové scény s opětovným zapojením dvojnice - kaskadérky Zuzany a jejím vytažením zdola nad most.

06:02 ko-režisér (náš, ČR) přezdívaný Frankie vyhlašuje KONEC - dílo zkázy a Naděje je dokonáno, dítě je v 8. měsíci, následuje cca měsíc postprodukce a střihů, na mostě poděkování všem, potlesk navzájem, přesun k doplnění kalorií, odstrojení.

06:25 postarší komparsista začíná panikařit a hledat peněženku (posléze se najde).

06:50 odjezd bílého tradičního busu Renault směr Praha.

08:16 příjezd na nádraží Zličín, rozloučení. Depeche Mode zase pěkně změnili životy nás některých a my jim za to děkujeme. Je jisté, že mnozí, zejména ženy, to odnesou nejméně nachlazením... My změníme život DM jen pramálo a to asi v tom smyslu, že se budou muset (někdo z nich) za nějaký ten týden osobně dostavit do postprodukčních studií na předprojekci klipu a odsouhlasení finální verze na trh.Několik faktů:

Označení elektronické klapky užité při natáčení: Unit: Depeche Mode

Patrick Daughters - Martin Ruhe (produkce, režie) - režisér černovlasý štíhlý cca 30-35 se jmenoval Patrick, jeho tuzemský pobočník Frankie známý nejen z reklamy na T-mobile, k tomu 3 garderobiérky a maskérky na place a desítky dalších lidí většina z 28 komparsistů: z Prahy a okolí, zkušení protřelí komparsisté, proto také vybráni, jeden z Brna a dokonce jeden Ukrajinec zde dlouhodoběji žijící (Slovák žádný).

Herci: krom mladého faráře s masívním křížem na krku (již zmíněného), ostatní 3 herci a herečky až na kyprou blondýnu - selku (od nás - objeví se taktéž s puchýři) - byli, jak se na klip DM zřejmě sluší, z Británie přímo z Londýna (nikoliv tedy Američané, jak psali v DNES) - starší farář Bill, štíhlá tmavovlasá mladá Aimee a představitelka mladičké čarodějnice Sarah (jejich pravá herecká jména) - všichni příjemní, nenafoukaní, zdravili. dnes ráno se v 6:15 rozloučili a odjeli zvláštním autem.

Kaskadéři: nejdůležitější dvojnice máčená a na laně vláčená "tuzemská" Zuzana, + 2 mladí kaskadéři (na záběrech v černém s bílými košilemi).

Při natáčení byl zapůjčen speciální modrý jeřáb na podvozku do náročnějších terénů, instalovaný dole v korytě Střely pod mostem, bylo svíceno speciální upoutanou vzducholodí rozměrů přerostlé tužkové baterie, spotřebovaly se kubíky nafty do generátorů a teplometů, bylo přemístěno přes 3 m3 polen a chvojí, aby se zakryla modernější garáž v dálce v záběru, použita velká maskovací síť, postaveny 3 stany

Oficiální název uměl. projektu - klipu (jak uvedeno v našich smlouvách s Mute): "Personal Jesus Stargate remix" (velmi důležitá,. zatím málokde zveřejněná věc...)Osobní subjektivní komentář:

Během 3 natáčecích dnů (nocí) byly sejmuty vizuální a audiozáklady (řeči a otázky farářů, odpovědi mladé čarodějnice a dalších, kteří ji nařkli) pro klip, který nemohu v kontextu tvideotvroby DM hodnotit, neboť ji téměř neznám, ale už tak je jisté, že vznikne klip, za který by se nemusela stydět leckterá metalová skupina např. Cradle of Filth, Dimmu Borgir apod. Objednavatelé Depeche Mode si tento klip, dle mého soudu rozhodně zaslouží a fans DM se mají za pár týdnů na co těšit. Otázkou je, zda bude ČB či v barvě, prozatímní postřehy při pohledech na přehrávkové kontrolní displeje produkce nasvědčují spíše tomu prvnímu. Mnozí z nás komparsistů zakusili, mrzli, nasákli kouřem od loučí, odkapávající smolou, byli mnohokrát kropeni shora vodou z říčky, zašpinili boty dlouhé sukně a spodky kalhot blátem, kterým jsme se žel museli brodit i v našem cateringovém stanu. Podstupovali jsme nebezpečí vznícení klobouků, vlasů či šatů od 2, spíše ale průměrně 5 pochodní - než by se dostala požární služba k hašení (nesmí být v záběru), uběhlo by hezkých pár sekund devastujícího hoření.

Jak přiznala cca polovina komparsistů, mnoho toho v pátek dopoledne nenaspala a tak dnešní noc byla obzvláště únavná a zničující. Mnozí nad ránem hodně sprostě nadávali. Honoráře uvidíme nejdříve příští týden. Ale i tak se domnívám, že většina z ani ne 3 desítek pečlivě vybraných šťastlivců (ani ne dvacetina, na casting přišlo zájemců přes 600...) ničeho nelituje a těší se na finální zveřejnění klipu - má být ke stažení i na stránkách Rabštejna. Pocit tvrdé, dobře odvedené práce přetrvává a nezbývá, než se nechat překvapit, stejně jako Vy ostatní, finálním střihem ozvučením synchronem a dalšími úpravami postprodukce.

My zúčastnění na vizuální stránce klipu máme už jakýsi náskok a zhruba představu, o čem to celé je. Bravurně odvedená práce českých filmařů vedená cizími režiséry a herci slibuje jeden z nejzajímavějších klipů (jak technicky, efektově, tak nápadem, scénařem a konečným vyzněním - poselstvím), co jsem kdy viděll. Jen přirovnání k scénám z nedávného filmu s Nicolasem Cagem Hon na Čarodějnice není příliš trefné...Ještě se dovídám :

Kolegyně účinkující v klipu jako typická mladá selka žel ztrácí při cestě zpět před Prahou někde mobil s cennými fotografiemi z natáčení. Dozvídám se, že má být na konci března v Londýně jakási VIP předpremiéra klipu v jednom z klubů, pro omezený počet novinářů, VIP atd. a že my, zúčastnění na tvorbě klipů, máme právo požádat produkci o potvrzení naší účasti a následně pak firmu Mute o zařazení na guestlist k této akci včetně možnosti "happy hour" totiž navštívit VIP salonek se členy DM (kdo tam asi bude ?), kteří nám prý mohou každému osobně poděkovat za práci na klipu a také snad se třeba i podepsat...(?).

V Londýně jsem v životě nebyl a tak neváhám a utíkám zkoumat na net možnosti dopravy...Bude to jistě taková zvláštní DM-party...Jak tak o tom přemýšlím, opět se stávám DM-fanouškem po více než 20i letech.. Na okraj: Violatorem jsem je přestal vnímat, až zase od Ultra. Album SOFAD z r.93 jsem si neposlechl, ač jsem měl k němu přístup, když jsem pracoval v půjčovně CD v Brně, protože jsem se domníval, že se ponese v duchu Violatoru. Jak jsem se po mnoha letech mýlil a byl příjemně překvapen. Stejně tak jsem dosud neslyšel Excitera, Angela ani "Universe". Mám tedy ještě co objevovat...A je na co se těšit. Je nepopsatelně dobré být v rodině DM.Zbyněk Vašíček
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Noodl :

17. března 2011, 19:52     

Mily Zbynku, nebyl jsi na nataceni klipu Personal Jesus od Depeche Mode, ale jenom na nataceni doprovodniho (propagacniho) videa pro jejich remixove album. V tuto chvili neni jasno, kolik z nataceni bude, a zda vubec bude neco pouzito. Cely medialni bordel byl kvalitne proprany bulvarem a nekteri tady budou zit jeste par mesicu v sebaklamu, ze zazili nataceni klipu Depeche Mode. Draam On.

Jeste jednou, nejednalo se o nataceni KLIPU Personal Jesus. Pouze propagacniho videa ktore nemusi byt vubec Mute schvaleno.


sin :

17. března 2011, 20:02     

Tak to už je jen slovíčkaření ne? Podstatné je, že se točí cosi co má propagovat novou remixovku Depeche Mode, a podle popsaných indicií vypadá, že hudebním podkladem k onomu propagačnímu videu (pokud bude schváleno Mute atd., atd.) by mohl být Personal Jesus – Stargate Mix. Podkres Personal Jesus vypadá jako asi nejpravděpodobnější adept, protože to chtějí vydat i jako singl (dle infa z HOME).

Já bych to viděl na podobnou situaci jako „Enjoy The Silence 2004“.


REL :

18. března 2011, 20:15     

:-)))


Zbyněk Vašíček :

21. března 2011, 18:49     

iDNES či MF DNES těžko považovat za bulvár, ale podle toho, jak nekorektně a mizerně psali o celém natáčením (především CO PSALI – čili spíše fakte, ani ne tak forma by mi vadila) a i na několikeré výzvy to odmítli opravit, u mě SKONČILI. Asi nejen u mě…Na druhé straně, netočil jsem něco ve film. brnži poprvé, jedu v tom už 5 let, tedy i díky jiným datům si dokáži propočítat (a dá to práci a za hodinu to rozhodně nemám hotovo), na kolik asi MUTE tohle natáčení přišlo. A dle mého odhadu to nebylo i na „filmařsky levné ČR“ zrovna málo…Vím totiž počty lidí, explozí, techniky, aut, zkrátka detaily. V dnešní traumatické pokrizové či ještěkrizové době jsou všichni opatrní a málokdo natočí něco jen tak do šuplíku (archívu). Divné mi přišlo, že nikdo v médiích nepřišel včas se správným názvem (Stargate remix), přičemž při troše jim muselo být jasné že Personal Jesus už dosahuje málem americké plnoletosti – 21 let. No, blížíse uvedení klipu do provozu, nechme se překvapit…


Honza72 :

21. března 2011, 19:53     

ahoj,vse souhlasi,muj tatulda se dostal mezi posledni tri v Praze,ale den predem sel bohuzel do nemocnice.A tak se ani nemohl dozvedet,jestli by to vyhral,kazdopadne diky tomu si to mel usnadnene :-)


REL :

25. března 2011, 15:18     

:-))


Zbyněk Vašíček :

28. března 2011, 20:09     

No, pro pořádek, oni potřebovali a mohli uživit max. 30 komparsistů, byť někteří z nás s pochodněmi byli spíše polokaskadéři a vlastně to byli málem všici, podle toho, jak jsme mrzli a dostali zabrat a kropili nás v té zimě shora ještě hadicemi, byť jsme někteří měli pod svrchní vrstvou spec. igelity…Jinak co se týče (před)premiéry klipu v Londýně, právě se z ní vracím,sedím v autobuse s wifi směr Praha.Jeli jsme nakonec z ČR pouze 2 komparsisté­,z natáčení,bu­sem přes tunel,Mute či DM byli tak hodní, že pro nás poslali taxi,trošku bloudilo,původně jelo na letiště,mysleli,že přiletíme-a odvezli nás do jednoho klubu ve West Endu,kde jsme nejdřív dostali rautenky do prostor s občerstvením a vouchery na 3 panáky nebo míchačky a případně 2 piva. Ostatní bychom si museli zaplatit. Několik hodin jsme čekali u svých notebooků a užívali místní wifi,uvnitř asi 50 vpusštěných,sle­dovali na obrazovkách místní hudební kanály,až ve 21.36 ohlásil hlas,že do 10 min se má objevit Martin L. Gore.Ten si postupně volal lidi asi po 2–3 do separé kóje,kde nám podal ruku,zeptal se,jak jsme se cítili při natáčení klipu,jak dlouho posloucháme DM,co si myslíme o tvorbě DM posl.2 dekád (správná otázka a trochu se mu kroutily uši při mé odpovědi..(:-)),poděkoval za práci pro DM a věnoval jakýsi set několika promo CD a DVD, který nahoře na krabici podepsal. Řekl, že obsahuje i nové věci ve zkrácených spec. verzích pro lidi, co občas takhle „brigádně“ dělají pro DM a dále nás poprosil, abychom na jiném místě v klubu podepsali nějaký papír, že o bližším obsahu tohoto setu nebudeme až do 15.6. vynášet bližší info o složení a nahrávky nijak dále šířit. Prý pouze pro náš poslech…Poslal s námi 1 člověka,a by na podpis dohlédl, jinak bychom tu krabici vážící asi 1 kg museli vrátit. Já mu pak ještě k podpisu strčil SP-desku vinyl Little 15.Vrátili jsme se ke stolům s jídlem a pitím a asi za půl hodiny zazněl hlas, že se vysune plátno a promítne klip + několik dalších nových, což se splnilo.Pak se přišel MLG rozloučit s každým postupně, znovu poděkoval a omluvil se,že musí odjet.My jsme pak popíjeli přes půlnoc,pak vytuhli v křeslech a ráno nás najatý zaplacený taxík odvezl,kam jsme si řekli, čili směrem k busu.Životní zážitek!Z.V.


Honza72 :

2. dubna 2011, 09:00     

tak to zni dost dobre.Blahopreji k zazitku a koukej dat vedet ,jake mas ty tajne videa :-)


Zbyněk Vašíček :

16. dubna 2011, 14:54     

videa jsou super až se mi z nich točí hlava, těšte se! Peníze za klip, honorář jsem již obdržel jako posledňáček a mohu říci, že po zdanění se lehce dotýkají 100 éček (dohromady za 2 noci). Za ty penízky by to v GB ani v Evropě ti kluci ušatí nepořídili…Nu ale což…ZV


REL :

12. května 2011, 20:17     

odpad remix i klip :-( i ZV :-))


lukaš narovec :

21. července 2013, 11:04     

depeche mode joooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo­ooooooooooooo


lukaš narovec :

21. července 2013, 11:06     

kdo nema rad depeš mod at de do hajzlu !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!


Vavra - fan DM  :

19. září 2019, 12:11     

Super reportáž, pobavila i po letech. Vivat DM.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků