Lacuna Coil hovoří o Enjoy The Silence


  (10.08.2006)
Webové stránky Home přinesly rozhovor se zástupcem kapely Lacuna Coil. Na otázky jim odpovídala přímo zpěvačka kapely – Cristina Scabbia . Řeč se točila – jak jinak – hlavně o jejich nové coververzi depešácké Enjoy The Silence.
Byla Enjoy The Silence písní, kterou jste již někdy živě hráli, nebo byla vybraná speciálně pro vaše nové album?

Když jsme přemýšleli o zahrnutí i nějaké převzaté skladby na naše poslední album Karmacode, byla Enjoy jednou z několika variant. Pak jsme jí realizovali s novou strukturou a s vlastními aranžemi, a byla jednoznačně v našem stylu – a za tím jsme si šli.

Hledali jste kapelu mimo metalový žánr pro předělání, nebo je to píseň, kterou máte s něčím spojenou?

Většina kluků z kapely (včetně mě) jsme fanoušci Depeche Mode, ale uvažovali jsme hrát jiné skladby v odlišném stylu, buď metal anebo nic. Enjoy The Silence je rozhodně úžasná píseň.

Byl souhlas celé kapely s touto předělávkou, nebo rozhodlo přehlasování většiny? A také – byly zde nějaké překážky v práci s písní od Depeche Mode? Třeba s vaším vydavatelstvím?

My nikdy nevydáváme žádnou píseň, se kterou nesouhlasí všichni členové kapely. A taky jsme absolutně volní v tom, co chceme udělat s naší muzikou. Stejné to bylo i v případě Enjoy The Silence.

Byly už nějaké další skladby, které jste zkoušeli předělat, nebo to byla Enjoy už od začátku? A jsou nějaké jiné písně, které byste chtěli předělat?

Ne, Enjoy byla s jistotou vybrána a pracovali jsme pouze na ní. Jinak jsme uvažovali i o písních od jiných kapel – včetně Black Hole Sun od Soundgarden.

Existuje mnoho kapel, obzvláště metalových, které předělávají. Proč si vybírají kapelu jako Depeche Mode?

Důvod je asi takový, že pro nás nemá smysl předělat píseň od kapely, která zní podobně jako my. Je lepší experimentovat s odlišnými styly hudby. To je to, co jsme dělali. Máme pro předělávku Enjoy The Silence také skvělé video. Točili jsme jej v Los Angeles s režií a hereckým obsazením nazývaným „Hodně Děsivé“. To musíte zkusit!

Interpreti jako Rammstein a Marylin Manson – oba slavili úspěch s depešáckými covery. Proč myslíte že jejich hudba tolik láká muzikanty , kteří jsou od nich tak rozdílní?

I když hrajete specifický žánr jako umělec, nebo kapela, neznamená to že nemůžete rozumět kráse hudby jiných hudebníků, kteří produkují odlišný žánr. Pokud je píseň skvělá, je prostě skvělá, a nezáleží čím.

Jaké byly reakce na předělávku od ostatních metalových kapel? Bylo tam nějaké překvapení?

Každému se zamlouvala, a pokud vím, sami Depeche Mode ji slyšeli , jakmile producent našeho alba Karmacode na ní pracoval, a přehrával jim jí. Pokud vím, líbila se jim.

Jak byla dosud píseň přijímána na živých vystoupeních při Ozzfest Tour?

Depeche Mode jsou kapela obrovského významu, ale rocková a metalová scéna v USA není zrovna těmi, kteří by je znali nejlépe. Ale bylo to úžasné, slyšet ty ohromné davy , jak zpívají každé slovo z této písně s námi.

Chtěli Lacuna Coil tak trochu provokovat vkus metalových fanoušků uděláním písně jako ja tato, nebo jste o tom ani nepřemýšleli?

Opravdu, o tohle jsme se ani moc nestarali. Byli jsme do jisté míry egoističtí při tvorbě nového alba..Chtěli jsme hlavně potěšit nás samotné.

Slyšel jsi nějaké reakce od Depeche Mode, a co si myslí o vaší práci s touto skladbou?

Jak jsem již říkal , ano. Slyšeli jí a líbila se jim. A to důležité!

Jsem si jistý, že spousta DM fans bude teď zkoušet vaše nové album – doufáte že si odnesou i něco z vaší muziky?

Věřím, že většina Depeche Mode fans , kteří toto budou číst a budou poslouchat naší verzi Enjoy The Silence budou otevření k poslechu něčeho odlišného od toho, co jsou zvyklí poslouchat. Doufám, že naše předělávka jim přinese konec uvažování o naší muzice a metalu všeobecně jako o materiálu, který stojí někde opodál.

Rozhovor : Element. © Home
Překlad : -sin- © Depeche CZ


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


rudolf :

10. prosince 2006, 23:34     

Ta předělávka je pěknej shit….


Prostáček vidláček :

9. ledna 2010, 22:01     

Rudolfe, pochop že z hovna bič neupleteš, ale zatím je to nejlepší verze kterou jsem slyšel.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků