Kterak Fletch k DJingu přišel...


V následujícím článku si můžete přečíst krátké Andyho vyprávění, jak se dostal k DJování. Vlatně ho k tomu přivedla děvčata z Dua Client, která začínala na Fletchově labelu Toast Hawaii. Taktéž poodhalí co nejraději hraje…   


Fletch : Jedna z dobrých vlastností Sarah a Kate (Client) je, že chtějí dělat různé věci co se odlišují, píší své vlastní písně, samy nahrávají, remixují, hrají živě, a pracují i na svém designu.

Kdy to začalo

Fletch : Clientky rozeběhly klubové noci s názvem Being Boiled v Londýně (nyní měsíčně v Nothing Hill Arts Club), a zeptaly se mě, jestli bych nechtěl zkusit DJování. Býval jsem DJ už dávno předtím, když mi bylo 17 nebo 18. A pak později když jsem si otevřel restauraci (dnes již zrušena), vždycky mě bavilo sestavovat playlist muziky co tam hrála, a tak jsem si řekl : Proč ne?

Fletchův playlist

Fletch : Můj set se skládá ze skutečných klasiků elektroniky : jako New Order, Fad Gadget, Depeche Mode či Yazoo mixy s některými novějšími projekty jako Client či Scissor Sisters. Pokouším se vypovědět o historickém pozadí, kde DM a Client vycházejí z kořenů Davida Bowieho či Donna Summer, takže posluchači mohou cítit vzájemný vliv.

DJing a kapela

Fletch : Podstatnou věcí na DJingu je, že jsem zodpovědný sám za sebe. Když udělám chybu v rámci kapely, tak se omlouvám ostatním členům Depeche Mode. Tady se ale nemám za kým schovat – když udělám chybu v DJingu, není tu nikdo komu bych řekl „sorry“.
Na internetu se objevilo i jedno DVD se záznamem Fletchova umění :

Andy Fletcher : Kavarna (Main Square), Bulharsko
-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


little girl :

20. září 2007, 13:20     

díky za článek ;)


sinus :

21. září 2007, 13:05     

I Fletch nám určitým způsobem „dospívá“ ;)


demo :

11. listopadu 2007, 13:41     

teším sa na túto akciu v BA.Ale zaujímalo by ma či to bude trvať ako normálna párty do rána 4:00?Vie niekto.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků