Klip týdne: Suffer Well


U příležitosti jubilejního pokračování naší Black Faith Party se v tomto seriálu zastavíme u 13 zajímavých videoklipů Depeche Mode. Nyní je na řadě rok 2006, a návrat dvorního režiséra kapely Antona Corbijna. Za kameru se postavil při natáčení videoklipu Suffer Well...Suffer Well byl třetí singl alba Playing The Angel, a vůbec první singl Depeche Mode v historii, jehož autorem je Dave Gahan. Opět po letech k natáčení povolali režisérskou jistotu - Antona Corbijna. Ten, možná právě proto že šlo o Davidův song, pojal koncept klipu jako zpodobnění Davidova příběhu - jeho průchod drogovým peklem, a následné znovuzrození. Více než symbolicky si zahráli ve videoklipu i dva důležití lidé jeho života - jako řidič limuzíny manažer Jonathan Kessler, který mu byl nablízku v těžkých dobách 90.let, a pak jeho žena Jennifer, která ho z pekla vyvedla. Nechybí samozřejmě typický Corbijnovský humor, a Fletch s Martinem oblečeni ve svatebním. Mart samozřejmě jako nevěsta.

Dave během natáčení několikrát výrazně změnil vizáž, což obnášelo spoustu líčení a maskování. To ostatně dokumentuje téměř půlhodinové video z natáčení, které později bylo uveřejněno na oficiálních stránkách kapely. Zde ho můžete shlédnout :

Momentky z natáčení :
Suffer Well v simštině

Suffer Well se dočkala ještě jedné kuriózní podoby - a to verze pro počítačovou hru The Sims. Dave píseň nazpíval ve smyšleném jazyce této hry, tzv. "simštině". Tento jazyk, alespoň podle, autorů, vznikl z experimentů z částmi ukrajinštiny a jednoho z jazyků používaného na Filipínách. Dave Gahan: "Depeche Mode byli vždy otevření novým cestám, jak naši hudbu dostat mezi lidi. Nahrát Suffer Well v simštině, to znělo fakt bizarně. A proto jsme samozřejmě nemohli odolat!" K písni byl vytvořený videoklip z prostředí této počítačové hry, kde vystupuje počítačová kapela velmi vzdáleně připomínající Depeche Mode, a odehrává se tam příběh zamilovaného robota... Shlédnout jej můžete zde :

-sin-

Celý seriál: Klip Týdne


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků