Klip týdne: Shake The Disease


U příležitosti jubilejního pokračování naší Black Faith Party se v tomto seriálu zastavíme u 13 zajímavých videoklipů Depeche Mode. Dnes pokračujeme rokem 1985, kdy vychází první depešácká výběrovka, podpořená dvěma novými singly. Jedním z nich byl song Shake The Disease...
Klip k singlu Shake The Disease natáčel Peter Care. Proces filmování popisuje Alan : "Klip používá záběry volného pádu, které vytvářejí celkem jednoduchou optickou iluzi. Osoba je na zadní straně bundy připoutaná tyčí s motorem. Jak se tyč otáčí, bere člověka s sebou a kamera následuje stále ve stejném úhlu, takže má divák dojem, že osoba zůstává v klidu, a všechno na pozadí se hýbe..." A pozornému fanouškovi pravděpodobně neuniklo, že může při sledování klipu Shake The Disease zahlédnout, jak při otáčení Martina Gorea přirozenou gravitací visí dolů jeho copánek, který tehdy nosil na temeni.

Pár záběrů z natáčení videoklipu se objevuje v úvodu dokumentu k albu Black Celebration (české titulky):

Televizní vystoupení

K propagaci singlu Shake The Disease odehráli Depeche Mode nebývalé množství televizních vystoupení - ví se minimálně o dvanácti. Pokud bychom měli vybrat to mezi fanoušky nejoblíbenější, asi by to vyhrála verze natočená pro regionální variantu ARD - Hessen, v rámci pořadu pro mladé "Mittendrin und voll daneben"

Celé vystoupení se odehrává na lodi, plující po řece Sprévě prostředím industriálního a pochmurného Berlína, na které hrající Depeche Mode "pronásledují" dívku v červených šatech. Dívka se prochází okolo Berlínské zdi, po vrakovištích a skládkách, až nakonec neodolá šarmu čtyř chlapců z Depeche Mode, a nastoupí k nim na loď.

Shake The Disease naživo

Shake The Disease zněla i na koncertech kapely. Usadila se v playlistech od roku 1985 až do World Violation Tour v roce 1990. To bylo naposled, kdy jí hráli v plné verzi, zpívané Davidem. Poté jí po dlouhé pauze vytáhl Martin akusticky, na koncertě v Los Angeles, v roce 2005, a od té doby jí hraje poměrně pravidelně.


-sin-

Celý seriál: Klip Týdne


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Nic :

21. června 2016, 18:43     

jj, byli mladí, práce je bavila, alba mrskali každý rok se samými hity. Jenom dobře. STD je top. Depešáka jsi na ulici poznal okamžitě.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků