Klip týdne: Never Let Me Down Again


U příležitosti jubilejního pokračování naší Black Faith Party se v tomto seriálu zastavíme u 13 zajímavých videoklipů Depeche Mode. Další díl věnujeme jednomu z největších hitů : Never Let Me Down Again. Přesuneme se do období promotion Music For The Masses, do Dánska...Dokončovací práce na albu Music For The Masses probíhaly v nahrávacím komplexu PUK v Dánsku. Studio bylo vybavené luxusně, a to nejen po technické stránce. Nechyběl v něm bazén, sauna, vířivka a podobné vymoženosti, takže na nedostaek komfortu si kapela rozhodně nemohla stěžovat. Zato za zábavou to měli daleko - komplex se nacházel na venkově daleko od velkých měst. O to víc se však věnovali práci, jak lakonicky shrnul Alan Wilder.

Fotky z nahrávání Music For The Masses ve studiu PUK
(thanks to ScannedPress & dmtvarchives.com)
Krátce po vydání singlu Never Let Me Down Again se v hudebním tisku objevily různé výklady textu, samozřejmě mnozí tam viděli jasnou souvislost s drogami - podle některých pasáží: vyrážím na jízdu s nejlepším kámošem / doufám že mě zase nezklame / letíme vysoko/ míjíme svět pod sebou / už nikdy nechci klesnout dolů na zem.. ). Nicméně Martin to nepotrvrdil ani nevyvrátil, jako obvykle, jen velmi nerad vysvětloval co znamenají jeho texty. Dave se v rozhovorech vyjadřoval spíše opatrně: "...texty jsou hodně osobní záležitost Martina"

Singl doprovázel nezapomenutelný černobílý videoklip pod taktovkou Antona Corbijna, ve kterém se Depeche Mode proháněli miniaturním BMW Isetta po poli, a v prodloužené osmiminutové verzi klipu (Split Mix, jenž se objevil na VHS Strange) je finální pasáž věnovaná jakémusi chlapíkovi, který objeví kouzelné boty samochodky... Tuto pasáž okomentoval později Fletch při na VIVA Clip Special : "Anton do našich klipů vkládal vždycky nějaké prvky humoru. Ukazovalo to na tu bezstarostnou stránku Depeche Mode. Nejsme tak vážní jak se zdá. K hudbě přistupujeme seriózně, to ano, ale jinak v životě máme rádi legraci.."

Následující video je z Dánska, kde reportér natočil celkem vtipně pojatý rozhovor právě o klipu Never Let Me Down Again (české titulky):
Fotky z natáčení videoklipu:


BMW Isetta 300

Před více než 50 lety vzniklo v automobilce BMW malé autíčko určené pro řidiče, kteří již odmítali jízdu na motorce, nicméně finanční prostředky na opravdové auto k dispozici neměli. Vzniklo auto, jež svým tvarem bylo podobné vejci, a mělo pouze jedny dveře a dvě a půl místa k sezení. BMW Isetta se stalo celkem populární, dokonce se octlo i na německé poštovní známce, a existují k němu různé slepovánky :).
Samostatnou kapitolou jsou televizní vystoupení Never Let Me Down Again. A proto si je necháme na příště...:)

-sin-

Celý seriál: Klip Týdne


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků