Klip týdne: I Feel Loved


U příležitosti jubilejního pokračování naší Black Faith Party se v tomto seriálu zastavíme u 13 zajímavých videoklipů Depeche Mode. Další díl seriálu patří písni z roku 2001 : I Feel Loved. Je to píseň vyčnívající z jinak poklidného alba Exciter svým tempem. Videoklip k ní točil (pro DM) nový režisér John Hillcoat...Depeche Mode v období alba Exciter samozřejmě spolupracovali i s Antonem Corbijnem (vizuály, později live DVD z Paříže). Nicméně pro videoklipy ho nevytěžovali, a zkusili různá režisérská jména. Pro videoklip I Feel Loved zvolili australského režiséra Johna Hillcoata, který přišel s koncepcí klubu v čínské čtvrti, obklíčeného policisty a psy, kteří nakonec zkrotnou, když vejdou do klubu, kde vládne všeobjímající atmosféra lásky, vedená koncertem Depeche Mode.


Dave a Fletch na cigaretové pauze
Zajímavosti:

- Kvůli potřebě zpomalených záběrů museli Dave i Martin zazpívat dvojnásobnou rychlostí, což obzvláště Martina trochu vykolejilo :)

- Byť to není ve videoklipu téměř vidět, za bicími seděl Andrew Phillpott. Tento muž se staral o programming elektronických nástrojů Depeche Mode při Singles Tour, a pak i při Exciter Tour. Právě při natáčení I Feel Loved se více sblížil s Davidem Gahanem. V pozdějších letech pak spolu navázali užší spolupráci při Davidově sólové desce Hourglass.

- Na natáčení se přišel podívat i Anton Corbijn. Dave vtipkuje, že: "Anton je příliš vysoký, a do toho klubu ho nepustí, protože je tam výškový limit."- Natáčení bylo velmi dobře zdokumentováno. Probíhalo za asistence kamer televize MTV, která pak sestříhala 18 minutový dokument. Jeho plnou verzi s českými titulky můžete shlédnout zde :

Kromě tohoto "oficiálního" dokumentu do televize existuje ještě další, natáčený webmasterem dm.com. Zde se mihne Anton Corbijn, také můžeme už vidět Andrewa Phillpotta v akci za bicími, a detailnější záběry na "rychlou verzi" I Feel Loved. Nechybí spousta srandiček - třeba Martinův popěvek Sunday Bloody Sunday od U2 :)
-sin-

Celý seriál: Klip Týdne    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků