Jižní Afrika vzdává čest Depeche Mode


  (27.07.2005)


Dne 1.srpna vyjde v Jihoafrické republice tributové album věnované kapele Depeche Mode, nazvané MODE OF OBSCURITY (dalo by se to přeložit jako „záhadná móda“, či „temná móda“)…Tribut nám takto popisuje rockový magazín South Africa Rock :


Kapela kterou jistě nemusíme představovat, a která má ve svém repertoáru materiál dokumentující dvě dekády popové historie, tak to jsou Depeche Mode. Mistři elektronické muziky, a ikony vládnoucí 80. a a 90. létům, jejichž vysoce propracované zvuky a písně ovlivňovaly i mnoho dnešních hudebních žánrů, nejen v oblasti elektronické muziky.
Písně DM jsou doslova ideálním materiálem pro různé remixéry a hudebníky – svou stavbou je téměř provokují k tomu, aby je udělali trochu jinak. A tak hudba DM byla v minulosti mnohdy předělávána, a to i respektovanými kapelami zvučných jmen, jako například Rammstein (poslechni), Scooter (poslechni), Marylin Manson (poslechni), či The Cure (poslechni)


Ačkoli toto není první tribut věnovaný Depeche Mode, „MODE OF OBSCURITY“ je unikátní v tom, že se jedná o první jihoafrický tribut tohoto druhu, který shrnuje dohromady to nejlepší z rockových kapel afrického jihu – obsahuje spoustu zvučných jmen. Místní rocková scéna v průběhu posledního desetiletí vynesla na povrch mnoho talentů a tato kompilace nám umožnuje představit všechny tyto kapely, jak dávají svou vlastní interpretaci depešáckým songům, podle jejich vlastního výběru.

Mode Of Obscurity – setlist :


01. THE NARROW – I Feel You
02. FOKOFPOLISIEKAR – Shake The Disease
03. WICKHEAD – Waiting For The Night
04. 16 STITCH – Policy Of Truth
05. N8IVE – Its No Good
06. TIGER LILLY – Strange Love
07. PARLOTONES – Somebody
08. ROSWELL KINGS – Condemnation
09. DIESEL WHORES – I Feel Loved
10. THE SLASHDOGS – Never Let Me Down
11. F…ETC – Enjoy The Silence
12. HOG HOGGIDY HOG – Just Can't Get Enough
13. 3 MINUTE SOLUTION – Personal Jesus
14. DUBWAY – Barrel Of A Gun
15. SCARLET BOX – Dream On
16. IN DREAMS – In Your Room
17. RUNNING WITH SCISSORS – World In My Eyes
18. BELJAR – Stripped
19. HETEROMORPHA – Fly On The Windscreen
20. KOBUS! – Blasphemous Rumours

-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků