Inspirováno Depeche Mode


Depeche Mode nepřestávají inspirovat, a neuplyne měsíc, aby se někde neobjevila předělávka některé z jejich písní. Pojďme se podívat, co se nám v poslední době urodilo…Maxence Cyrin : Behind The Wheel

Verze od francouzského pianisty. Tato předělávka mi ze zmiňovaných tří připadá nejhezčí. Křehká záležitost, sice bez hymnických pasáží, ale písnička se v ní neztratí. Dávám 7 hvězdiček z deseti.

Poslechněte zdeStarlet Music : The Sun & the Rainfall

Švédský interpret Starlet na své druhé album „Stay On My Side“ zařadil předělávku The Sun & The Rainfall. Spolu k ní se váže jeho malé vyznání :

Pokaždé když poslouchám Depeche Mode, cítím se v tom jako doma. Je to něco jako přívětivá tvář v zástupu šedi…Depeche Mode byla první kapela, která mě opravdu pohltila, pamatuju si že to byl velmi zvláštní pocit. Měli takovou temnotu a vroucnost, která mnou cloumala, a měli takové texty a melodie, jako žádná jiná z ostatních kapel. Stále považuji Depeche Mode za velice zajímavou kapelu. V současnosti je můj nejoblíběnější song Nothing's Impos­sible. Letos na jaře jsem znovu-objevil stařičké album A Broken Frame. Asi nejhezčí píseň se mi zdá The Sun & The Rainfall. Zatímco jsem se potýkal s vlastní tvorbou, strávil jsem výborné chvíle při vytváření své vlastní interpretace této DM perly. Doufám že se vám bude líbit také…

Píseň je tak trochu říznutá do příjemné symfonie, prokládané zvonivým cinkáním. Líbí se mi přechody z tichých až šeptavých pasáží do mohutných refrénů. Dávám tak 6 hvězdiček z deseti.

Poslechněte zdeDJ Ricardo Villalobos : The Sinner In Me

Jedná se o remix z promo CD k Best Of Vol.1. Zaujalo mě spíše, že autor v jednom rozhovoru hezky o DM mluví.

„Můj zájem o elektronickou muziku vzbudili Depeche Mode. Jsou to pro mě elektroničtí Beatles 80.let, kteří se zasloužili o zpopularizování elektronických instrumentů. V roce 81–82 přicházeli na svět s 10 minutovými tanečními mixy svých písní, a byli první kdo to dělal. Daniel Miller dělal v raných 80.letech také techno, a podepsal s nimi smlouvu v Mute. Tyhle nahrávky můžete mixovat s technem. Hodně lidí na Depeche Mode reptá – že na koncertech nehrají tak jako na studiových nahrávkách, ale já myslím že jim patří ocenění za průkopnictví v elektronické muzice.“

Nicméně, k remixu : ten je více (asi) dobrým minimal technem, než klasickou písní. je to jeden z typů remixování, který moc nemusím. Dal bych moždá dvě hvězdičky z deseti, ale za tu přílišnou délku a dlouhé utrpení dám pouze 1/10 :).

Poslechněte zdeJak se písně líbí vám? Přidejte se i vy se svými názory! Zkuste třeba ohodnotit jednotlivé písně body od 1 do 10. :)


-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Valezka :

12. srpna 2007, 17:15     

Tákže…
Maxence Cyrin – na piáno sice hraje moc pěkně, ale tahle předělávka mě moc nezaujala. Dávám 5/10.
Scarlet – příjemná věcička. Uplně vidim, jak se při tomhle houpu někde na festivalu. 8/10
DJ – techno mám ráda… ale trošku zajímavější. Dva tóny neustále dokola mi nestačí. 3/10 A fakt je to sakra dlouhý…:D


deepspace101 :

12. srpna 2007, 17:27     

Pokud můžu hodnotit podle několikanásobného nepříliš soustředěného poslechu, můj zcela amatérský názor je následující:

BTW – pro klavír mám slabost, stejně jako pro klavíristy :-) , ale tohle mi přijde slabé. Ty „hlasitější“ pasáže zní docela působivě, zbytek mi přijde takový nějaký mdlý, takže ve výsledku – proč poslouchat tohle, když je na světě tolik lepších klavírních skladeb…
Hodnocení: 4 z 10

TS&TR – tenhle cover se mi líbí nejvíc, možná proto, že je taky nejvíc podobný originálu. A trošku mi připomíná Colorfactory :-) To cinkání je pěkné, taky zpěv celkem ujde a nepůsobí směšně, což beru rozhodně jako pozitivum, a vlastně celá písnička zní hodně příjemně. Na druhou stranu z ní na mě čiší jakási přílišná „rádiovost“.
Hodnocení: 6 z 10
Btw. věty „Every time I listen to a Depeche Mode song I kind of feel like home. It´s as if I saw a very familiar face in a crowd.“ jsou mi sympatické, taky to tak cítím :-)

TSIM – taneční hudba mi byla odjakživa hodně blízká a mám ráda i remixy v tanečním stylu, ale tenhle je opravdu na umření. „Nejzajímavější“ mi přišly asi ty „perkuse“, které jsou slyšet nejtišeji, a občasné náznaky hudby, zbytek je kýbl neskutečné nudy. A vrcholem všeho je to protivné ťukání, které autor zřejmě nasamploval v hodině hudební výchovy na základní škole, kterou nejspíš ještě sám navštěvuje.
Hodnocení: –9 z 10


sinus :

12. srpna 2007, 17:33     

to deepspace : proč takové shazování („amatérský názor“), nikdo z nás přece není profi kritik :). Jde jen o to napsat jak to cítíš – to zvládáš výborně :)

  • předpokládám že to poslední hodnocení je mínus devět, čtu to správně jo? :)))))


deepspace101 :

12. srpna 2007, 17:44     

to sinus: no, když já radši každého předem upozorním, aby počítal se sníženou kvalitou obrazu :-) Nějaký profi kritik se tady může klidně objevit.
A jo, je to mínus devět, poněvadž takovéto remixy si nezaslouží jiné hodnocení než záporné :-)


trevor20 :

13. srpna 2007, 09:53     

tak:
behid the wheel 9 z 10

to „druhy“ :) 5 z 10

a the sinner… 7 z 10

děkujem :))


wifi :

13. srpna 2007, 13:45     

Behind The Wheel : 3/10 – nuda…
The Sun & The Rainfall 5/10 – neurazí…
The Sinner In Me 0/10 – shit!


spitfire :

13. srpna 2007, 16:17     

behind the wheel : 6/10
the sun and the rainfall : 9/10
the sinner in me : 1/10 a to jen kvůli tomu, že originál je dm


Rome :

15. srpna 2007, 00:39     

Behind the wheel : pěkné, resp. moooc pěkné. Nemám co vytknout, mohl bych poslouchat třeba hodinu dokola.
The sun and the rainfall : vcelku příjemná změna.
The sinner in me : džungle!! Nebyl jsem schopen, doposlouchat to do konce.
Nejspíš na tento styl remixů nejsou moje uši stavěné.
Sorry dýdžeji Ricardo Villalobosi, zkus si zaplatit pár lekcí u Beatmasters :o)


trevor20 :

15. srpna 2007, 11:10     

takovej mimo dotaz,kde si můžu stáhnout či jestli máte route 66 dohromady s behind the wheel??? děkujeme ;)


halo :

17. srpna 2007, 00:33     

dohromady? to si kup singel tam to mas pohromade alebo ak mas namysli live verziu z WVT tak to mozem upnut


trevor20 :

17. srpna 2007, 10:20     

klidně i live verzi

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků