Hříchy mládí Depeche Mode - díl 4.


V dalším díle našeho videoseriálu se podíváme do švédské televizní show Mandagsborsen, ve které vystupovali Depeche Mode v březnu 1982 s několika písněmi. V průběhu show došlo i na krátký rozhovor s mladým klučinou Davidem Gahanem, který byl při záludných otázkách lehce nesvůj..:).

A máme zde Depeche Mode z Anglie. Vítám tě tady Davide.

Pardon?

Právě jsem řekla "vítám tě tady Davide".

Ah...ano.

Jste plně syntezátorovou kapelou, což zatím není tak úplně obvyklé. Dosud jsem slyšela jen o třech syntezátorových skupinách z Anglie. Takto hrajete od začátku?

Ne, nejdřív jsme hráli na kytary, měli jsme basu, klasickou kytaru a bicí automat, ale potom jsme postupně všichni tři přešli na syntezátory.

Proč jste vlastně opustili kytary?

Myslím že to bylo docela přirozené, Martin měl syntezátor a Andy a Vince si později koupili také svoje, takže pokračovat tímto směrem nám přišlo jako jasná věc.

Myslíš že syntezátory dokážou plně nahradit klasické nástroje?

Ne, nemyslím, věřím že kytary a bicí tu budou pořád. Ale my je používáme stejným způsobem jako jiné kapely, jako basovou či klasickou kytaru, a bicí jsou nahrané na pásce. A funguje to.

Jste celkem nová kapela, samí mladíci. Jaké jsou vaše hudební začátky?

Žijeme na předměstí Londýna s názvem Basildon. Je to nové město a my jsme nová kapela...To mluví za vše.

Jaké pocity by měla v lidech vyvolat vaše hudba?

Jenom se pobavit a vychutnávat si to spolu s námi. Není potřeba, aby v hudbě nebo textech hledali něco speciálního - hlavní je aby si to užívali.

Myslíš že kapela bude hrát na syntezátory i za dva roky?

Jestli přijdeš za dva roky, uvidíš sama. Ale nemyslím že se změníme. I když nikdy nevíš, možná že už za týden bude všechno jinak, kdo ví..

Fajn, vaše první skladba je "New Life". O čem je?

Tak to opravdu nevím, složil ji Vince a on nedávno kapelu opustil a my jsme se nikdy... My jsme se ho vždycky ptali co jeho texty znamenají, ale fakt nevíme. Musíš se zeptat Vince.

Jaká bude další skladba?

See You.

See You od Depeche Mode!Předchozí díly seriálu, i další videa můžete shlédnout na Youtube kanále Depeche CZ Videos

    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


agonYcs :

26. května 2008, 04:14     

Tak toto ma dostalo! Veeeeelmi pekne video!! A o com je New life? Nic skryte a dolezite za tym nehladajte…:-)


agonYcs :

26. května 2008, 04:17     

Mile! Hlavne na zaciatku!Ano som Dave:-))


Darth Kedr :

23. října 2008, 16:55     

Tak to je zajímavý videjko :D
1982… říká že ta hudba nemá žádný skrytý smysl, jen si to užívat, to je celkem ironie, když už o rok později začal Martin psát o dost smyslnější texty a v roce 1984 už tu bylo People Are People a to už nebylo moc o užívání… Tím jenom chci poukázat na to, že to byla dost rychlá proměna.


Lucish :

3. března 2009, 15:54     

No, tak za tou proměnou stála především změna autora textů. Vince se nikdy netajil tím, že psal texty hlavně tak, aby do bře zněly. Aby slova libozvučela s hudbou. Martin to všechno změnil, on je úplně jiná osobnost, jiná povaha a jinak tedyvypadají i jeho texty.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků