Hledá se Goro ! :)


Marek Taclík byl obsazen do (možná trochu nevděčné) role fanatického fanouška Ludvíka v divadelní hře Strange Love. Můžeme říci, že hra se setkala s velkým úspěchem. Po několika reprízách této hry se jeho hláška "To je přísný" stala oblíbeným sloganem mezi zasvěcenými, a mimo jiné se proslýchá i o oživení legendárního projektu Nebozízek...O tom však jindy. V článku vás čeká rozhovor s Markem...
Jak jste se dostal herectví - měl jste jasno už od mala, nebo to přišlo až postupem času?

Omlouvám se, ale na tuto otázku jsem již odpovídal tolikrát, že vás všechny snad uspokojí rozhovor v Reflexu starý asi tři nebo čtyři roky, zde je odkaz .

Co vám sedí víc za role - klaďasové nebo záporáci? Co je u vás rozhodující, jestli je daná role pro vás zajímavá či ne?

Vždy když si může herec může vybrat, myslím upřednostní zajímovst nejen role, ale celé práce. Momentálně mám role, velmi zjednodušeně rečeno, debilů. To bych sice rád změnil, ale kde nic tu nic.

Pohybujete se mezi třemi světy - divadlo, film a televize. Liší se práce v těchto jednotlivých světech - nebo je to úplně stejné?

Ano liší. Ale pokud máte to štěstí, máte práci a můžete zkušenosti z jednoho přenášet do druhého, vyvíjíte se. A o to se snažím.

V poslední době si vás bral do hledáčku režisér David Ondříček (filmy Jedna Ruka Netleská, Grandhotel). Jak se vám s ním spolupracovalo?

David mě do tohoto světa uvedl a dal mi pořádně zabrat. Doufám, že to někdy ještě využiju.

Ehm...našla by se nějaká veselá historka z natáčení? :)

Ne nenašla. Na svojí první veselou historku stále čekám.Kdo přišel první s myšlenkou, že vás obsadí do role "posledního depešáka"?

První byla myšlenka, že budu hrát v Ústí, až potom přišla konkrétní hra. Obsazení bylo věcí režiséra.

Ve hře se vyskytly četné paralely, pod kterými jsme si představovali některé své kamarády.Byla to náhoda, nebo jste vy, herci, někam chodili čerpat inspiraci?

Tuto inspiraci čerpal především autor ze svého depešáckého života. Já mám ze svého života inspiraci taky myslím bohatou. A během zkoušení, jsem byl v podstatě denně na vašich stránkách. Mimochodem jsem si z jednoho srazu vytisknul několik fotek, a jeden pravidelný návštěvník všech srazů se pro nás stal tajemný Goro, kdo to je samozřejmě neřeknu, ale můžete si tipovat.

Ve společnosti kolují různé mýty a báje - například že na DM srazech se scházejí pološílení fanatici, kteří ve svém životě neznají nic než Depeche Mode, a nedokáží se bavit o ničem jiném. Jaký na to máte názor vy - byl jste se někdy na takový sraz, či koncert v poslední době podívat (třeba ze zvědavosti)?

Chtěl jsem, ale nikdy jsem se netrefil. Moje postava je sice fanatik, ale to neznamená¨, že jsou takový všichni. To by byla pěkně bizar party.

Jak se vám líbí muzika Depeche Mode?

V době kdy jsem byl fanouškem skupiny The Cure jsme depešáky nenáviděli. Dnes neposlouchám ani depeš ani kjůry. Na koncertě Depeche Mode jsem před lety ale byl a byl jsem spokojenej. Ale všem se vám omlouvám, já prostě poslouchám něco jinýho. Ale na nějakej váš sraz určitě dorazim.

Získal jste po odehrání hry Strange Love nějaké zpětné reakce od diváků (chodili za vámi se svými dojmy např.)?

Ano a jsou vesměs pozitivní.Proslýchají se zprávy o možném druhém pokračování hry Strange Love, nebo o přepsání do filmového scénáře. Můžete k tomu něco prozradit?

Ano Jarda Rudiš o něčem takovém uvažuje. Realizace filmu, si myslím, by byla hodně trnitá cesta.

V poslední době hodně letí heslo "Divadlo Žije!". Jak to vidíte vy, s ohlédnutím na dobu řekněme před 5 lety, a současností?

Divadlo žije, žilo a bude žít.

Zaujal vás v poslední nějaký film v kinech či TV?

"Kafe a cigára" od Jarmusche.

Co máte v nejbližší době v plánu?

Točím seriál do ČT Hop nebo Trop, v Činoherním klubu zkouším Hrdinu Západu, a snad vyjde v létě nějaký ten film.Rozhovor : Depeche CZ
Foto č.1 : www.rudis.cz
Foto č.2 : Petra


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


hankaver :

4. května 2007, 11:58     

Super rozhovor :o)) A skvělý herecký výkon Marka Taclíka v divadelní hře Strangelove..!Ur­čitě bych si to chtěla zopakovat..Kdo pujde se mnou ? ;o)) Co kdyby jsme vzali Marka s Námi na párty do Ostravy? Tam bude na 101% i Goro ;o)))


MarSa :

4. května 2007, 16:16     

Kdopak asi má být ten Goro?? :-))) Já bych tipovala rovnou 3 kousky… :-))


sinus :

4. května 2007, 16:25     

že by tři mušketýři? ;)


Halmik :

4. května 2007, 19:10     

V Ostravě by se mu mohlo líbit, bude to ta pravá atmosféra. Ježiš já sama už se těším.


Davela :

7. května 2007, 17:45     

Marsa: Jaké 3 kousky??


ellag :

2. dubna 2008, 00:11     

Marek se mi líbil v jedné činohře, myslim, že to byla Sexuální perverze v Chicagu :) Ale hru Strangelove jsem neviděla. Dala bych to :)


tolho :

6. dubna 2008, 00:48     

ahoj lidi,rad bych se zeptal jak se muzu k ty hre dostat???ja sem totiz v anglii a rad bych tu hru videl.jestly vas muzu poprosit,kdyz mi nekdo umi pomoct napiste mi mail na tolho (at) azet­.sk

diki moc


Honza :

30. ledna 2011, 21:30     

Ahoj! V Ul makam a jsem fakt rad,ze to zas zaradili. Posledne jsem to nejak nevychytal,tak se na to pokusim vytahnout pritelkyni,ktera driv DM nemusela,ale uz se mi ji povedlo nakazit:)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků