Gambler Fletch


V předvečer sobotního koncertu v Atlantic City stihli novináři opět odchytit „mluvčího kapely“ Andyho Fletchera, a položili mu pár otázek. Ke konci rozhovoru došlo i k prozrazení jedné z Andyho neřestí…:)


Prospělo kapele hodně, když ke skládání písní přispívá i další člen?

Je to fajn, protože Dave je v tom dobrý. Myslím že jeho příspěvek byl teď lepší předtím. Samozřejmě – přispívá už dávno svým zpěvem, ale ted je se cítí spokojeněji ještě víc. Dříve byl na hudebním poli zvláštnost – byl jedním z mála zpěváků, kteří nepsali své texty. Roger Daltrey a pár dalších si také nepsali texty, ale Dave je jiný – on má co říct.

On tomu dodává potřebný kontrast – vůči Goreovým silným písním.

Jo, je tam docela hezký kontrast – což je dobře. Davidovy písně se trochu liší. To se nám hodí – lidi nám totiž rádi předpovídají ustrnutí, náš konec. Ale to my ne. Píšeme o životě, o každodenním běžném životě.

Vaše kapela nikdy nepřitahovala klasickou mediální pozornost, avšak ovlivnili jste řadu kapel v celé škále žánrů.

Pravda, pozornost žurnalistů není tolik zaměřená na syntezátorové kapely, jako na konvenční typ kytara/basa/bicí. Ale slyšeli jsme spoustu uznání od mnoha kapel, jež hrají styly rozmanitější, než si dokážeš představit. Nejen třeba The Killers. Jednou jsme se s nima potkali. Jsou to sympatičtí, zdvořilí chlapci.

Ale kapely z oblasti tvrdého rocku (Deftones, Fear Factory) jmenují Depeche Mode jako kapelu mající na ně vliv.

Když jsi někým ovlivněný, nemusíš nutně znít jako on. Když jsme začínali my, hodně nás inspiroval Kraftwerk a raná tvorba Human League, ale nezněli jsme stejně jako tyto kapely. Vyvinuli jsme si svůj vlastní zvuk. Je důležité si vybudovat vlastní existenci, ale odněkud musíš začít. Je fajn slyšet, že některé kapely se daly dohromady, protože slyšeli Depeche Mode.

Co si lidé od Depeche Mode vykládají mylně?

V Martinových písních je naděje. To často nezaregistrují. Jeho sdělení vždy obsahuje nějakou naději – není to o tom, že vše je špatně.

Myslím že fanoušci jí dostávají při Enjoy The Silence.

Je to vtipné, když zmiňuješ tuhle píseň. Byla to původně melancholická balada. Ale ve studiu do ní přibyl taneční rytmus, a Martin do ní přidal kytarový riff. A pak jsme okamžitě věděli, že se zrodila hitová nahrávka. Tohle se nikdy předtím nestalo. Jen jsme věděli, že tohle bude „píseň pro masy“.

Jaké další písně jsou dramaticky odlišné od originálních verzí?

No, kromě Enjoy The Silence…

…co třeba People Are People? Ta musela projít napínavým vývojem od dema po finální verzi…

Jo, to prošla. když jsme na ní začínali, bylo to hodně otevřené. Ale po jedné bláznivé procházce se samplery jsme tam přidali všechny ty kovové zvuky a ruchy. Mlátili jsme do všeho napravo nalevo, pak jsme ty zvuky nahráli a přidali do písně.

Zpět k turné – pro vašeho zpěváka bylo teď hodně krušné období, co se týče jeho zdravotního stavu – střevní potíže, operace nádoru, svalové zranění…

Ano, Dave zažívá bizarní časy, ale kupodivu nejlepší na tom bylo, že dostal tu střevní chřipku. Jinak by totiž nenašli ten nádor, a pak by nebylo vůbec hezké si představit, co by mohlo být třeba za dva roky. Takhle podstoupil hned operaci, a věci se zlepšily. A on je teď nesmírně šťastný.

Teď vystoupíte v Atlantic City. Když jste zde koncertovali minule, byl to rychlý energický set. Pamatujete si na to ještě, a jak se vám tu hrálo?

Ano, pamatuju si ten koncert, i to co jsem dělal potom. Když jsme se teď sem vrátili, musel jsem si zase jít zahrát blackjack. Důvod je ten, že tady se mi podařila největší výhra. Měl jsem neuvěřitelné štěstí. Ale mám podezření, že mě nechali vyhrát, protože jsem byl v jejich casinu atrakce.

Ale takhle to nefunguje, to nejde.

Já vím. Prostě jsem měl štěstí.

Kolik jsi vyhrál?

Můžu jen říct, že to nebyla suma, která by mě vyšvihla do první ligy hráčů, ale bylo to pro mě dost dobré na to, abych se znovu vrátil zpátky k blackjackovému stolu.phillyburbs.com

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


intelpetr :

9. srpna 2009, 02:11     

Myslím,že to tágo drží jak prase kost :-D

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků