Fotil jsem Davida Gahana


Jistě jste zaregistrovali při promotion desky Hourglass ony zářivé modro-zelené fotografie Davida Gahana. Autor těchto modrých (ale i řady jiných) obrázků – Sven Sindt – se nedávno vyznal ze svého vztahu k Davidovi, Antonu Corbijnovi, i Depeche Mode vůbec…Díky Davide!

(autor : Tamo Schwarz, kn-online.de)Sven a jeho pejsek Pelle jdou okolo modře zářícího reklamního sloupu, ze kterého hledí na okolní svět zpěvák Depeche Mode – Dave Gahan. Pejska ani nenapadne zvednout nohu – to by také bylo, protože tenhle sloup je přece dílo jeho páníčka. Fotograf Sven Sindt fotil Davida Gahana, a tím začal svoji pouť.„Před naší foto session v bungalovu na Long Island jsem pociťoval velký respekt a úctu,“ nezapírá 31 letý rodák z Colchesteru (Anglie), žijící od dvou let v Kielu. „Ale nakonec to bylo úplně jednoduché…ozve se "Hi, I'm Dave“, a strach je pryč."

Přitom zrovna takový moment může změnit celý život. „ V 16 jsem byl během ,World Violation Tour' Depeche Mode na koncertě v Hamburku a koupil jsem si tam tourbook s obrázky Antona Corbijna. Hned jsem věděl: To chci dělat taky!“, povídá Sindt. „Zprvu jsem se musel spokojit s kamerou Canon (na malý formát). Později, z výplaty za civilní službu, jsem si koupil kameru středního formátu Hasselblad.“ Sindt musel říct Dave Gahanovi, že se stal fotografem jenom kvůli němu. Ten reagoval šarmantně: „Svět je tak malý. Byl jsem dříve fanoušek Davida Bowieho a teď chodí naše děti do stejné školy. “

Jeho fotografický vývoj – celou cestu kterou urazil od prvního Hasselbladu až po uvítání na Long Island lze krásně sledovat v jeho bytě poblíž Klein Kielu. Mezi jednoduchými skicami, mládeneckým nepořádkem a pracovním chaosem, spolu se stopami řádění pejska Pellého jsou opřeny zarámované obrazy, jako kaleidoskop uplynulých deseti let.Od roku 1997 studoval Sindt design komunikací na vysoké škole Muthesius v Kielu, ve třídě fotografovaní Dirka Reinartze. Od 1999 do 2000 pracoval jako asistent renomovaného fotografa Olafa Heineho v Hamburgu a Los Angeles, kde začínal s prvními dobrými (Sonique) a méně dobrými (Terence Trent d'Arby – Sindt: Eine Diva) promo fotografiemi a kolekcemi (Faithless in London) – portfolio se plnilo. Tři dny fotografoval Sindt německou skupinu Juli pro nové album Ein Neuer Tag (Nový Den) v Gießenu a Berlíně. Z toho se vyvinulo nejenom přátelství. „Od té doby jsem něco jako jejich domácí fotograf“, vyprávěl Sindt a doplňuje upřímně: „Skupina Juli byla pro mě i něco jako otevření dveří dál“.

Dveře tedy už byly otevřeny, zbytek zařizuje již delší dobu jeho agent v Hamburgu (Agentura Upfront, Frank Küppers). A pak najednou projevila vydavatelská firma Davida Gahana – Mute Records v Berlíně zájem a oslovili ho. Zbytek byl stručný „Hi, I'm Dave!“.

„Na začátku jsem se pokoušel být podobný Corbijnovi“, povídá Sindt a směje se. „No jó, začátek už je dávno pryč. Dnes je můj cíl, představovat skupinu nebo umělce kompletně jinak. To nedopadne ale vždy dobře: Sindt chtěl Annett Louisan na Mallorce při shootingu nezobrazit jako “hodnou holčičku“, ale trochu „špinavější“ . Firma 105music nebyla nadšená a nepoužila ani jednu fotku. Ale i to patří k profesi. Sindtovo nové dobrodružství se jmenuje video….
Další fotografie různých umělců můžete shlédnout na stránkách Svena Sindta.


překlad : siouxsie
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

22. dubna 2008, 12:59     

Zajímavý postřeh : Svenovi je 31, a byl na koncertě WV Tour…To mu tedy bylo 13 let :).


nick :

22. dubna 2008, 19:35     

kdo ví, na čem byl


Denisa :

22. dubna 2008, 20:01     

Nebo se dělá mladší, ale zapomněl si při vyprávění zážitku z WWT odečíst ty utajený roky:-)


sinus :

22. dubna 2008, 21:16     

Anebo spletl ten věk ten novinář. Každpádně je to velice důležité :))))


wifi :

24. dubna 2008, 16:56     

fota pěkná, ale na Corbijna nemá


ffelina :

24. dubna 2008, 22:58     

mně se styl těch fotek líbí, je „jeho“ pohledem na Dava, což je dobře. Bylo by celkem nuda znát Dava hlavně nebo jen z fotek Corbijna…:)
Sice jsou pěkné, ale další fotky od jiného fotografa jsou super pro fanoušky!


Quinny :

26. dubna 2008, 16:56     

nazdarek, pisal si mi na moju stranku www.depechemo­deworld.estran­ky.cz. diky, tvoje stranka je raj DM:) mas to tu pekne prajem vela stastia do buducna

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků