Fletch na konferenci Audi-O-Rama (VIDEO)


Na podzim 2015 se ve švýcarském horském městečku Verbier odehrála konference o budoucosti hudebního průmyslu a technologií, kterou zaštítila automobilka Audi. Mezi pozvanými hudebníky byl i Andy Fletcher, jehož pár slov zachycuje video uveřejněné na webu automobilky...
FLETCH : Měl jsem štěstí, že když mi bylo okolo 15-16, byla okolo vlna punku, která pořádně změnila hudbu. Byl to jeden z největších impulsů, které nás přiměly chtít hrát v kapele. Už v počátcích naší kariéry jsme chtěli být o krok napřed. A to se snažíme neustále - jít dopředu, a odlišovat se od ostatních. Myslím že náš zvuk už je celkem definovaný, a v současnosti je čím dál těžší ho dál rozvíjet, ale snažíme se o to na každé nové nahrávce.

Je to vtipné, jak jsme v Británii byli pořád za popovou kapelu, a když se nás v USA poprvé ptali : "co hrajete za muziku?", reagovali jsme že "jsme spíš popová kapela", ale oni opáčili : "to teda ne, vy jste rocková kapela!" (smích) Je to opravdu těžké říct, ale myslím že sami sebe považujeme spíš za popovou skupinu.

V naší kariéře jsme zažili různé bizarní časy. Myslím že jsme zasáhli hodně lidí, některé negativně, jiné zas pozitivně, ale to je pro nás ocenění. Když jsme začínali s muzikou, byl to jen koníček, neplánovali jsme být tady 30 let. Je fantastické, když vám lidí říkají, jak jejich hudební hrdinové citují Depeche Mode jako oblíbenou kapelu, nebo jako vliv. Celá naše kariéra byla skutečný sen, od chvíle, kdy jsme si zpívali maximálně tak ve sprše, až stavu, ve kterém jsme dnes, o mnoho let později, ale pořád na scéně. Je to skvělé.

Myslím je tu pořád tendence přemýšlet o tom, kudy se budou ubírat hudební technologie. Hudba je dnes mnohem populárnější, něž kdykoliv předtím, o tom není pochyb. Všude je spousta lidí, kteří skládají ve svých ložnicích, kdekoliv. Ale je to o tom, dostat tu hudbu tak daleko, aby vás mohla uživit. To je opravdu těžké. Tohle je pro mě největší starost o budoucnost hudby, najít způsob, jak prosadit nové talenty do špičky...-sin-

    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků