Fletch : Možná vytáhnu věci z remixového alba DM


Již tuto sobotu odstartuje DJ Fletch své exotické mini turné v rumunské Bukurešti. Místní novináři neodolali a položili Andymu pár otázek o tom co plánuje on, i jeho domovská kapela...

V první řadě se tě chci zeptat, jaké máš pocity z Rumunska - byl jsi tady už v minulosti, a stále se vracíš. Líbí se ti tady?

Ano, líbí se mi tu hodně. Mám tady hodně přátel, místních lidí, a vždycky si to tady ohromně užívám, když sem zavítám.

Máš rád také rumunské publikum?

Ano, je perfektní.

Proč jsi začal hrát hudbu jako DJ? Baví tě víc klubová scéna, než koncerty na velkých stadionech, jaké děláte s Depeche Mode?

No, s Depeche Mode je všechno takové velké. Po celou dobu se okolo nás pohybuje spousta lidí... Kdežto jako DJovi mi stačí jen doprovod pár osob, co přenáší techniku, což jsou nějací 3-4 lidé.

A rozdíly mezi diváky? Myslíš že v klubu má publikum k tobě blíž?

Samozřejmě, ten prostor je mnohem menší a lidé jsou k tobě fyzicky blíž. Ale víš..DJing beru víc jako zábavu, koníček. S Depeche Mode je to rozdílné, protože jsme tolik populární. Ale v počátcích naší kariéry jsme hráli v klubech, takže tohle jsme také zažili.

Kdy začal tvůj zájem o DJing?

Začalo to asi před sedmi lety, když jsem spolupracoval s kapelou Client, a hrál jsem s nima DJ sety kdykoliv jsem měl čas. Samozřejmě, většinu času mi zabírají Depeche Mode. Teď je fajn, že mám chvíli volna a můžu si užít DJ hraní.

Jaký záběr muziky hraješ?

Hraju takovou směs, nechci hrát jen jeden styl. Dávám tam trochu house, electro, nějaký ten rock...a doufám že publikum si to bude užívat. Kdyby náhodou ne, tak vytáhnu nějaké zbrusu nové remixy Depeche Mode, které chystáme vydat na remixové kompilaci během několika měsíců. Myslím že by to mohlo diváky nabudit.

Máš nějaké oblíbené DJs?

Ne tak docela. Je to divné, pro mě je DJ-ing hlavně koníček, nemyslím si že bych míchal desky nějak zvlášt úchvatně. Ale myslím si že hraju dobrou muziku.

A co nového u Depeche Mode? Máte s ostatníma nějaké vzrušující plány do budoucna? Zmínil ses o remixovém albu...

Ano, v tuhle chvíli Martin na to album dokončuje projekt (remix) s Vincem Clarkem, jedná se o taneční nahrávku ve stylu minimal/techno. A věřím že během několika měsíců začne zase psát skladby, a my se pokusíme o další album.

Máš také svůj nahrávací label Toast Hawaii a restauraci. Jak to šlape?

No, na svém labelu...momentálně s nikým na ničem nepracuju. A restauraci, tu jsem prodal před několika lety. Ale možná teď otevřu nějaký jiný prostor.

Restauraci, hospodu, klub?

No, něco kde se dá najíst. Důležité je, aby se tam lidi cítili příjemně.

Odkud čerpáš inspiraci, když hraješ?

Snažím se obsáhnout určitou historii, věci co mohly inspirovat Depeche Mode, hudba kolem téhle kapely. A jak víte, my jsme za naší kariéru hráli několik různých stylů, což se snažím hudebně vyjádřit i jako DJ.

Jak vypadá tvůj obyčejný den?

V tuhle chvíli procvičuju DJ-ing. Budu tím trávit většinu času, do doby než vystoupím v Bukurešti. Ale někdy zajdu do restaurace a dám si relax.

Říkal jsi, že DJ-ing je tvůj koníček, to by měl být relax...

To jo, ale někdy je to frustrující. I když ve většině případů mě to nabudí do hodně pozitivní nálady.

Zpět k Depeche Mode. Jaké bylo tvoje nejoblíbenější období, nebo nejlepší vzpomínky s kapelou?

Vzpomínek je hodně, máme velké štěstí, i po 30 letech jsme stále velmi populární. Je to opravdu splněný sen. Začali ještě jako teenageři. Sbírání prvních zkušeností, to byl fantastický zážitek. Vidět naše písně v hitparádách, naše hudba v rádiu, první proražení v Americe, a spousta dobrých vzpomínek z míst po celém světě, kde jsme hráli: Paříž, New York... Měli jsme neuvěřitelnou kariéru.

Na konci bys mohl říct pár slov pro rumunské fanoušky..?

Ahoj, tady Andy Fletcher z Depeche Mode a posílám vám velký pozdrav - Ahoj! A těším se až vás uvidím!

Díky a my se také těšíme! Uvidíme se v Bukurešti.


muzica.metropotam.ro


-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


intelpetr :

25. ledna 2011, 19:40     

Strejdo Fletchi, proč nedojedeš taky k nám? :D


sin :

25. ledna 2011, 20:10     

Další rozhovor s Fletchem se objevil zde :


http://www.ro­manialibera.ro­/…-214371.html


Jsou tam téměř stejné otázky a odpovědi (vypadá to že novináři to odebírají z nějaké tiskové konference). Snad za zmínku stojí Fletchovo přiznání, že se potkal s Paul van Dykem, a měl z toho trochu depku, když viděl jaký je borec v mixování :) No a rumunským fans slibuje, že se s Depeche Mode na dalším turné určitě zastaví v Bukurešti (když ta poslední byla zrušená)


sin :

25. ledna 2011, 20:46     

intelpetr : teď přidal dvě zastávky – v Thajsku a Dubaji… ale ČR pro něj není holt dost exotická země no :)


Sveta :

25. ledna 2011, 22:48     

Sine, teraz neviem, ci je to dobre abo ne :D


mojo :

26. ledna 2011, 11:46     

O budoucnosti DM mluví Fletch hodně optimisticky. Tak snad stejný optimismus sdílejí i Martin a Dave.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků