Film o fanoušcích Depeche Mode příští rok na DVD


Dokumentární film o fanoušcích Depeche Mode "The Posters Came From The Walls" vznikal na zakázku Mute už před několika lety. Mají ho na svědomí režiséři Jeremy Deller and Nick Abrahams. Doposud byl tzv. "v šuplíku", jen občas byl tu a tam promítán při různých příležitostech. Nyní se však ledy pohnuly kupředu, film se objeví na plátnech kin, a příští rok se chystá se i jeho vydání na DVD...

1.prosince proběhla oficiání premiéra tohoto filmu v Londýnském Clapham Picturehouse, za účasti tvůrců filmu, a zástupcem kapely, kterým v současné době (kdy je kapela na turné), nemohl být nikdo jiný než...Alan Wilder. Po filmu proběhlo povídání s diváky, autoři i Alan odpovídali na jejich otázky.

Při takovýchto příležitostech se samozřejmě vždy najde někdo, kdo se optá Alana zda by nechtěl ještě spolupracovat s Depeche Mode - což Alan vtipně komentoval že "...by to mohla být legrace, ale momentálně nic takového neplánujeme." Není to poprvé kdy připouští s nadsázkou svou otevřenost této možnosti - viz například v tomto videu z Prahy.

Taktéž na otázku : "Co si myslíte o nových nahrávkách Depeche Mode?" odpovídá, že "...nejvíc se mu z nových alb líbí Ultra, hlavně písně Home a Barrel Of A Gun." Jinak se víceméně řeč točila okolo vzpomínek na staré časy a zážitky s fanatickými fanoušky.

Krátká poznámka z oficiálního webu filmu : "Alan Wilder byl tak laskav a zúčastnil se naší konference, kterou naši přátelé natočili na video. Po skončení jsme všichni šli do baru a Alan tu byl ústřední postava - rozdával autogramy, povídal si s lidmi, a pózoval pro fotky..."


Sestřih tohoto videa :


Daniel Miller sdělil pár informací magazínu Music Week :

"Projekt jsem zadal režisérům před třemi lety. Chtěli jsme natočit něco o fanoušcích a oslovit nejen fans. ale i širokou škálu lidí. S Jeremy Abrahamsem jsem spolupracoval už dříve. Nyní plánujeme promítat film v nezávislých a artových kinech, a poté jej vydat v roce 2010 na DVD.

Abych byl upřímný, kapelu to trochu zaskočilo, když film poprvé shlédli. Je tam zobrazeno spousta vášně, která je dost syrová. Je to ale upřímný portrét reality."


Ohledně vydání filmu - Miller vysvětluje politiku firmy Mute (eventuelně EMI) - která velí nahrávky vydávat hezky jedno po druhém. A jelikož prioritu má koncertní DVD ze současného turné, bude muset film o fanoušcích ještě chvilku počkat. Datum koncertního DVD je stanovený zhruba na březen 2010.


Články a recenze o filmu (AJ) :

cambridge-news.co.uk
thequietus.com/
californiachronicle.com
theartsdesk.com
Ukázky z filmu:-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


recoil :

6. prosince 2009, 21:55     

Nic tam o Home a Barrel of a Gun neslysim to jste vzali kde???


sinus :

6. prosince 2009, 22:04     

To video je jen sestřih, není to celé. Informace o Home a Barrel of a Gun je od fanouška, co byl osobně na tom promítání. Píše o tom tady : http://www.depeche-mode.com/forum/in­dex.php?…


Radim :

7. prosince 2009, 14:29     

Tak na to jsem opravdu zvědav!

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků