Druhý Gahanův singl na pultech obchodů


V pondělí oficiálně vyšel druhý singl Davida Gahana : Saw Something / Deeper and Deeper. Pokud ho již nemáte doma, můžete si poslechnout ukázky na webových stránkách Davida. Zvláštní pozornost zaslouží určitě nové béčko „Love Will Leave“. Odkaz : davegahan.com/au­dio


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

15. ledna 2008, 14:15     

Nemůžu si pomoci, ale na první poslech mi Love Will Leave opět zní zvukově jako chladná německá elektronika (podobně jako na první poslech Kingdom). Jen ten hlas to posouvá o několik tříd nahoru :).


dangerous :

15. ledna 2008, 15:01     

ano, chladná elektronika, to jsou přesně i Depeche Mode, pokud chceš něco teplého, jsou to Iron Maiden, Metallica nebo Village People :)


sinus :

15. ledna 2008, 15:06     

Ano, ale Depeche Mode mají v tom chladu takovou nějakou magii, energii… Je to sice temné, ale s příslibem naděje. Což žádná jiná synthy kapela (at už německá nebo jiná) nedokáže navodit…Kromě Oceánu snad…

No a u Love Will Leave tu magii teprv hledám…Ona se někdy objeví až později, a to mě právě na písních DM (potažmo Gahana) baví ;)


deepspace101 :

15. ledna 2008, 17:22     

Depeche Mode rozhodně nejsou chladná elektronika.


sinus :

15. ledna 2008, 17:44     

upřesním : Depeche Mode rozhodně nejsou chladná německá elektronika :)))

Jinak – ono dost záleží na albu… „Nejchladnější“ ve smyslu „nejvíc elektronicky přesný a odměřený“ by mohl být Violator a MFTM, tam byla ta technika a digitální zvuk vyveden k dokonalosti… Před MFTM to byl takový syrový industriální pop, a po Violatoru zase příklon ke kytarovější tváři…

Ještě jsem zapoměl na Speak & Spell – to je vlastně taky digitální, bublavé…ale spíš veselé s jemným náznakem psychedelie (hlavně z Clarkových textů :) ) něž chladné.

Samozřejmě je to jen můj osobní pohled, nic víc.


deepspace101 :

15. ledna 2008, 18:40     

Jasně, každý to slyší jinak, to je samozřejmé.
Na mě nepůsobí žádné album ani píseň od DM chladně (a ani syrově – myslím, že se jim každý song podařilo dostatečně „uhladit“). Oni byli vlastně první, kdo mě přesvědčil, že i elektronická hudba může být vřelá a emotivní. Technická dokonalost sama o sobě pro mne automaticky neznamená chlad a odměřenost, záleží spíš na celkové atmosféře.


ottas :

15. ledna 2008, 18:48     

to sinus:Speak and Spell není digitální a bublavé,to je čistě analogové/a bublavé/album­.Digitální technologie v elektronické hudbě se teprve rozvíjela.S and S je nejčistější analogové album všech dob./hned po Kraftwerku a jeho Computer World/


sinus :

15. ledna 2008, 18:50     

to ottas : ok, to bylo ode mě jen laické označení :).


janruzicka.dmf :

16. ledna 2008, 23:35     

Není podstatné,jak chladní,nebo industriální,nebo dokonce ''bublaví'' DM jsou,ale podstatné je,že nás všechny přivádějí k šílenství a oddanosti a to je kurvafix to nejdůležitější !!! Napsal jsem něco špatně ? :-)


ottas :

17. ledna 2008, 15:12     

Napsal,mně totiž k šílenství a oddanosti opravdu nepřivádějí,tedy v současné době.Ano,přiznávám že byly i doby/88–92/kdy jsem občas nějakému blouznění propadal.
Teď už je mám prostě jenom rád.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků