DJ David Gahan (2009)


V roce 2009 redaktoři hudebního pořadu na televizním kanálu M6 Music Hits dali Davidovi Gahanovi zajímavý úkol. Udělali z něj na chvíli „DJe“, a měl vybrat několik hudebních videoklipů, které se mu nejvíc líbí, a okomentovat je. Zde je výsledek...


Dave : "Videoklip "Lay Your Head Down" od Keren Ann... Mám rád její album. Je to krásné dílo. Když jsem ho poslouchal, mělo vynikající atmosféru. Také po stránce textů se opravdu ztotožňuji s tím, o čem zpívá a píše. Opravdu překrásné melodie. Je hodně melancholické, ale také povznášející. Líbí se mi, když tohle hudba dokáže..."

Dave : "Je tady další video od Antona Corbijna, které udělal pro Nirvanu a jejich "Heart Shaped Box". Když jsem ho poprvé uviděl, vážně na mě zapůsobilo. Pamatuju si, jak mě zaujaly ty barvy. Taky si myslím, že má dobrý příběh a je to jedno z jejich nejlepších videí co kdy udělali."

Dave : "Pak tady také mám jednu starší věc, která se mi velmi líbila, rád jsem se na ni díval, skvělá záležitost ! Je to video od Rolling Stones a jejich "It's Only Rock'n'Roll" Jsou tam všichni ve stanu, který se pomalu zaplňuje bublinami. Pomalu ale jistě se Charlie Watts v té pěně úplně ztrácí, on ale nepřestává bubnovat i když ho už není vůbec vidět. Je tam cítit ta výborná atmosféra mezi nimi ve skupině. Keitha Richardse to vůbec nerozhodí, on nepřestává hrát, ale Mick Jagger se tváří trochu vystrašeně, jako "Okay, co se děje...?" Vypadá to jakoby natočené na jednu klapku. Je opravdu jedno z mých nejoblíbenějších a tohle období Stounů fakt miluju. Vypadají tam výborně, hudba je jakoby špinavá a zaneřáděná je to přesně to, o čem by rock'n'roll měl být."

Dave : "Také jsem vybral "Oh La La" od Goldfrapp. Tuhle zpěvačku mám rád. Líbí se mi ta fantazie, kdy se to celé změní na glam rock, což je hudba, na které jsem vyrůstal. Má to trochu nádech T.Rex, to samé má ten song. Je to moc dobré, ten nádech, zmixování melodie, ten zašpiněný elektronický zvuk, něco jako píseň z alba Hourglass. Stejně zaneřáděný zvuk jako u "Deeper and Deeper", špinavý, velmi sexuálně agresivní typ písničky. To se mi na popu líbí, ale je tam i ten výborný vizuální aspekt, který tu píseň posouvá mnohem dál."

Dave : "Myslím, že když se začne pracovat na videu, mělo by to právě mít za cíl tu píseň posunout dál. Někdy si zapnu televizi a ztlumím zvuk protože nechci slyšet žádnou hudbu, ale miluju tam tu vizuální stránku a baví mě pozorovat ty lidi co se tam snaží sami sebe prodat. Je to něco jako hudební prostituce nebo tak. Další deska, kterou jsem si zamiloval, je od the White Stripes. Působí to opravdu hodně minimalisticky, je v tom veliký charakter a osobnost. V hlasu Jacka Whitea je silná osobnost. On umí vytvořit něco velmi vizuálního, je tam jistá filmová kvalita. Jeho hlas mě fakt dostává, stejně jako Billie Holiday nebo Johnny Cash. Pro mě jsou velmi vizuální. Věřím jim to."


-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků