Depešák v roce 2007Je čas opět rozšířit kategorii „Úvahy“ o další zamyšlení nad tématy, které se nás všech týkají…Tentokrát si vezmu na mušku fenomén „fanatismus DM fanoušků“, který poslední době probleskuje tu a tam v médiích, a který byl dostatečně zajímavým materiálem i pro divadelní hru…
Také jste určitě často slyšeli různé pověsti a mýty o „šílených fanoušcích DM“, kteří ve svém životě neuznávají nic jiného než své bohy, spí v křiváku, a každý večer se pomodlí pod plakátem Davida Gahana. Jsou to stále stejné automatické vzorce : jsi v černém = jsi fanatik, kterému je radno se vyhnout. A nejvíc zvláštní na tom je, že toto mínění hlásají většinou lidé, kteří mezi fanoušky DM nikdy nebyli. Že by strach z neznáma?

Nevím nakolik tyto pověsti byly pravdivé v devadesátých letech – tu dobu jsem nazažil, a tak o ní nemám právo mluvit. Ale zato vám mohu nabídnout svůj pohled na „novodobé“ fanoušky v roce 2007. Myslím že jsem je poznal už docela důkladně : k Depeche Mode jsem se dostal okolo roku 1998, a na DM srazy jezdím od roku 2002. Za tu dobu jsem navštívil asi stovku srazů, a v posledních dvou letech jsem nasbíral pár zkušeností i z druhé strany barikády – tedy za DJ pultem. A tak bych si dovolil zde rozvést jakési „odborné“ (nebo chcete-li odporné :) ) zamyšlení :

Rozdělil bych fandy na několik kategorií – které se mohou vzájemně prolínat a kombinovat:
Sběratelé

Fanoušci, kteří celý život sbírají alba, singly, bootlegy, živáky, anebo plakáty a články o Depeche Mode. Zpravidla mají doma krabice plné těchto pokladů, a je to jejich životní vášeň. Ano – je jim třeba přes 30, žijí svůj běžný rodinný život a řeší běžné starosti, s tím, že jejich sbírka je něco při čem se odreagují. Asi tak, jako jiní tátové od rodin koukají na fotbal a sledují výsledky svých týmů, nebo si lepí letadýlka.Pařani

Tady je několik podkategorií

– „mladí nadšenci“ : Milují elektronickou muziku, a líbí se jim atmosféra na DM srazech. Je to totiž něco úplně jiného, ve srovnání s běžnou anonymní diskotékou svých vrstevníků, kteří se snaží stále si na něco hrát a někam zapadnout. Na DM party oproti tomu poznávají jakousi spojující atmosféru, a uvolněnější zábavu. Tady bych ale podotknul, že se to týká jen té části mladších fandů, kteří poznali (třeba přes internet) dobrou partu a mají s kým na ty srazy chodit. Ne každý zná ve svém okolí někoho DM pozitivního, a ne každý mezi DM fans pronikne – třeba i díky strachu z mýtů a bájí, které jsem uvedl v prvním odstavci. Ono je totiž nesmírně obtížné dostat na party kamaráda který DM neposlouchá. K tomu se ještě vrátím na konci článku.

– „pamětníci“ : Obráželi srazy v devadesátých letech, je to jejich mládí, a teď už mají dávno svůj úplně jiný život s jinými prioritami. Přesto jim nic nebrání jednou za půl roku čapnout svou drahou polovičku, a jít si vyhodit z kopýtka, pokecat a zavzpomínat – obzvláště když tam potkají řadu svých přátel z mládí. Někdy se na taneční parket ani nedostanou, a celou party prostě prokecají.


– „věčně mladí“. Tedy lidé, kteří neřeší svůj věk, a stále je baví řádit a užívat si muziku jako v šestnácti. Někdy to jde ruku v ruce s tím, že stále ještě hledají své místo v životě. Díky dnešní uvolněnější době jich není zas tak málo. Už dávno neplatí : po vojně svatba a máš utrum! Myslím že tuto kategorii dobře vystihli někteří hrdinové divadelní hry Strange Love.


K životu na party bych přihodil ještě jeden další mýtus – který je zakořeněný i mezi DM fandy. Totiž to, že každý si myslí, že pokud přijdeš na sraz v křiváku a s kostkou, jsi automaticky fanatik, který neustále vyžaduje po DJovi výhradně muziku DM. Chyba lávky! Přesně naopak. Právě že ti více aktivní fanoušci, jenž objíždí srazy častěji, mají většinou hudební obzor zaměřený na celou škálu elektronické muziky. A tak po DJovi žádají spíše synthypop, EBM, nebo alespoň méně ohraná béčka DM. Naopak – lidé kteří na party přišli spíš jen tak ze zájmu, že slyšeli DM třeba v rádiu, ti naopak vehementně vyžadují pětkrát za večer Enjoy The Silence a Personal Jesus, protože cokoliv jiného neznají. To jsou mé DJské zkušenosti z asi osmi srazů – pokaždé to bylo stejné.Internetoví fandové

Prožívají svojí lásku k DM spíše intimně, a poslouchají je doma na sluchátkách. Ne každý je typ, který vymetá diskotéky. Anebo prostě nemají možnost se na nějakou party dostat (bud přílišné mládí, nebo naopak stáří a jiné životní hodnoty). Nicméně jsou zase aktivní v internetové sféře – na diskusních DM fórech, DM chatech atd.


Fandové-nefandové

Existuje i určitá sorta lidí, která chodí na DM srazy, nebo DM fóra ne proto, že by Depeche Mode příliš poslouchali, ale protože se cítí být v dobré partě a prostě se rádi baví a komunikují.Ještě se vrátím k tématu : „Je těžké dostat kamaráda na DM party.“ V poslední době se mi několikrát za sebou stala zvláštní věc : pozval jsem do DM restaurantu Black Angel některého svého známého (i fanouška (!) diskusního fóra), který tam dosud nikdy nebyl. Pokaždé byla první reakce : „proboha, co tam budu dělat – vždyt tam budou všichni v černým, a budou na mě koukat jako na vraha, že neznám texty Violatoru zpaměti!“. Po pracném přemlouvání se mi občas podařilo někoho na tu akci dostat, a tu v tom člověku nastala proměna. Najednou zjistil, že je tam parta víceméně normálních lidí (dokonce většina v barevném oblečení, bez řetězů, a ani nejedli batolata), a baví se o všem možném – a o DM skoro vůbec ne! Většinou dotyčný člověk podruhé přišel už sám a rád.


Závěrem bych měl asi přiznat barvu : do které kategorie patřím já?

Těžko říct. Je tu spoustu protikladů. Nikdy jsem neměl osobní vztah ke členům kapely (nevím kdy se kdo narodil, ani se s nimi netoužím vyfotit). Ale o to víc mě ovládá jejich muzika – která mi přináší pocity vznášení v oblacích. Taky jsem nikdy netoužil vypadat jako Dave – ale oproti tomu se mi líbí „black“ styl oblékání a extravagantní účesy syntezátorových kapel. Je to také dobrý filtr na povrchní lidi, kteří soudí povahu druhých jen podle jejich vzhledu. Takoví se totiž o vás nezajímají :). Třetím protikladem je, že jsem nikdy nebyl zvlášt velkým sběratelem všech informací o kapele, ale kupodivu mě nesmírně baví dělat informační webové stránky :) Shrnul bych to do jedné věty : DM jsou moje vášeň, ale nikoliv smysl života.


A jak to máte vy? Máte-li chuť, pojdte se zapojit do diskuse svými názory – můžete klidně i vyvrátit moje tvrzení a říci svůj dojem. Pro orientaci zde uvedu pár otázek pro vás :1) Jak dlouho posloucháš DM?

2) Když jsi šel poprvé na DM party, co sis představoval (a)? (eventuelně – pokud jsi nikdy nebyl(a) – jak si jí představuješ?)

3) Záludná otázka pro dívky : poslouchala by jsi DM, kdyby Dave vypadal jako (řekněme) Jiří Paroubek? (Ale jinak by to byl povahou a zpěvem Dave).

4) Proč posloucháš muziku Depeche Mode? Co ti to přináší?

5) Posloucháš pouze Depeche Mode? Nebo i jinou muziku? Pokud ano, uveď příklady.
-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


trevor20 :

25. dubna 2007, 09:53     

Noo,když sem byl ještě ve věku,kdy sem chodil na první stupen zákl.školy,tak sem se furt smal bratrovi,co to poslouchá za duchodce(mam tim na mysli dm) a já byl oddany scatman johovi a capt.jackovi či spicegrils :)) ale někdy roku 2005 sem šel do lucerny na 80´ léta a tam zahráli enjoy..jasně,do té doby sem znal jen „provařeny“ enjoy a personal a tak sem přišel za bratrem,pokorně sem se mu omluvil a on mi na oplatku dal veškery alba,singly,bon­gy,živaky apod,já sem si to více zaposlouchal a tak mě to zaujmulo
1-rok 2005
2-to bylo po pražským koncertě dm roku 06 a chtěl sem si to užít a vidět holky:))
4-uvolnění,pohodu a relax a některé remixy i zábavu :)
5-dance,house,roc­k.např:fat boy slim,robbieho­,U2,rolling stones,80 a 90 léta apod


Avin :

25. dubna 2007, 10:26     

1. od roku 1990
2. myslel jsem, ze to bude trochu modernejsi, pripadal jsem si, jako bych se vratil o 20 let nazpet.
4. Castecne z urcite nostalgie a castecne proto, ze to proste je kvalitni hudba. Libi se mi romantika a melancholie, ktera je v jejich hudbe obsazena.
5. Mam rad temer veskerou elektronickou hudbu (s vyjimkou depesdiska typu De/Vision), hlavne techno a industrial. Ale posloucham i vaznou hudbu a psychedelickou hudbu 60. let.


magi :

25. dubna 2007, 11:04     

dobra tema..hmmm)))

dm som nepocuval…v 90 le­tech mi dokonca prisli zastarali a nejaki divni
na vyske som mal spoluziaka a ten sustavne poslouchal dm,chodil na zrazy a tak podobne…
ked koncila vyska,tak mi prislo smutno za tym zivotom co som tam zil a na jednej z poslednych party na koleji som skoro celu noc posluchal dm
…no a potom som zacal makat a v aute som si pustal dm..potom prislo prve DVD ..co bola pecka)))

…samozrejme som prisiel do prahy-a to bolo super
neviem presne jaka akcia to bola ale bolo to v styxe..som tam prisiel-sam,a prve co som videl bol davela))
…a samozrejme si vravim do prcic tu nezapadnem…a siel som na bar a dal si pivo,ktore som ani nedopil a odisiel som na METALOVY KONCERT)))
..a potom som este isiel do exitu,no a tam som spoznal felinu,ta mi povedala o BA kde som po prvy krat prisiel v doprovode asi 3 ludi,pretoze som pocital s tym ze sa so mnou nik nebude rozpravat ..ale vtedy priesiel sinus a prekecali sme skoro 2 hodky.aaaaaa
…teraz si neviem predstavit zeby som aspon raz za mesiac nevidel ludi z BA))
.…a este nieco-jak vravi lekar min 1 dm song denne)))


iva :

25. dubna 2007, 11:31     

1)ne moc dlouho, dejme tomu 2005(předtim sem znala z rádia)
2)huuu, to bylo těžký. Nevěděla sem tehddá o žádnejch stránkách s fotkama. A tak neják jsem si myselala, že dm jsou pozapomenutý a málo kdo je zná, protože tou dobou letěli linkini, madona a takovýdle velký skupiny, tak jsem si myslela, že na tý party budou :-D a apk jsem zase změnila myšlenky, před svou první party, že to bude nějaká mrňaá hospoda a pár lidí tam.. absolitně jsem nevěděla, jak vypadá taneční klub, protože jsem před tím nikdy nikde nebyla.. a nakonecv jsečm z toho bla nadšená.
3)ale jo, proč by ne, jen by mě zajímalo, jak by ze sebe paroubkův typ dostal takovejdle hlas.
4)no, já se řadím do sorty fandové-nefandové, takže vysvětlení je tam.
5)Popravdě řečeno, já hudbu spíš neposlouchám než poslouchám. večinu věcí co jsem poslouchala byly na kazetách, který nemam kde pustit. Ale když užž jo, tak josu to třeba alphaville nebo and one, ty jsem poslouchala například včera. Já ted hodně čtu a u čtení hudba hodně ruší.


Larrysbride :

25. dubna 2007, 14:29     

Nemám ráda slovo depešák! Podle mě jsou depešáci vysloveně DM a ti, co je poslouchají jsou snad fans, ne?


Larrysbride :

25. dubna 2007, 15:48     

OK, to bylo asi tvrdý, ale já jsem na to fakt už téměř alergická!

Ale odpovím, páč jsem úchylná na dotazníky :o)
1. Můj táta je měl rád, a tak jsme doma měli pár desek. Mě ovšem chytli s Dream On (2001 tedy) a Exciterem, který on nemohl vystát! :o))
2. Nejdřív jsem byla trochu ztracená, páč můj průvodce se mi ztratil už během prvních deseti minut :o)) Tímto moc moc moc dík Alfě, že mě seznámila s ostatními :-*
3. Nejdřív jsem nevěděla, jak vypadají a popravdě řečeno jsem si Davida představovala jinak, ale nebudu říkat, že se mi absolutně nelíbí, kdo mě zná, ví, že by to byla totální blbost :o)))
4. Poslouchám je jednat kvůli vynikající hudbě, ale hlavně díky silným textům! V textech mají opravdu něco, co žádná jiná kapela! A Davidův hlas je podle mě doprovází naprosto dokonale.
5. Ehm… Mno… Asi U2, jmenovala bych za všechny :o)))


sinus :

25. dubna 2007, 15:53     

to Larrysbride : je fakt, že když jsem poprvé slyšel označení fanouška jako „depešák“ , připadlo mi to srandovní (depešák-hašišák :) ). Ale pak se to kolem mě objevovalo tak často, že mi pak už nepřišlo nějak divné…depešák s malým „d“ jako fanoušek, a Depešák s velkým „D“ jako člen kapely…?

Přiznám se že je mi to tak nějak fuk – je to prostě jen nějaké označení které se občas používá. Ale mnohem hezčí je třeba „devotee“.


TomCZ :

25. dubna 2007, 15:57     

1,1987
2,1992 čekal jsem hudbu DM a lidi,kteří mají stejné hudební pocity jako já a vše tam bylo:)
3,Nejsem dívka takže no comment
4,Je to o pocitu o muzikálnosti o životě
5,Poslouchám hodně muziky krom DM.Ale DM jsou jednoznačné jedničky!


Jessie.Jess :

25. dubna 2007, 16:05     

sinus: Už Ti někdo řekl, že co se týče úvah, máš docela zajímavý a pro Tebe styl :-) Ale máš pravdu, depeche fans jsou opravdu bráni jako fanatici, ale jak se potom říká Tokio holčičkám??

1. K DM mě přivedl bratr, ale kdy přesně, to nevím… Myslím, že to bude něco kolem roku 1997/98, ale nejsem si jistá.

2. Tak kdo mě zná, tak asi ví, že se na parties moc nejsem (Ale nedávejte to číst příteli :-)) ), takže jsem zatím na žádné nebyla a ani si ji nedovedu představit. DM a party mi nějak do sebe…

3. Když jsem slyšela People Are People nebo Blasphemous Rumous, tak jsem si představovala Davida úplně jinak! Ale jinak souhlas s Ivou – chci slyšet zpívat typ Paroubka Only When I Lose Myself :-))

4. Depech Mode si poslechnu vždycky, když se necítím zrovna nejlíp. Už na foru někdo napsal, že na depresi se musí ještě větší depresí :-))

5. Nějak nedokážu porozumět lidem, co poslouchají jen to jedno pořád dokola.. Není v tom něco jako stereotyp? Ale to mi musí povědět někdo jiný.
Já si ráda poslechnu Within Teptation, zmiňovaný Linkin Park ( :-)) či Gardage…


MartinL. :

25. dubna 2007, 16:13     

1. od roku 1990
2. listopad 1997 Belmondo – nemel jsem vubec tuseni a ocekaval jsem vsechno mozne :))
.pohodu i vzrušení
4. od vseho trochu: Cure, Metallica,Sepul­tura,Clash,De­vision,Mesh,And One,U2,PSB…..


halo :

25. dubna 2007, 16:29     

1.dost dlho no bol som prilis maly aby som si pamatal rok
2.dobru muzicku to staci a dobry kolektiv
3.na image az tak nezalezi
4.pokoj pokoru dobru naladu fajn ludi
5.pretoze som zatial lepsie nepocul…
ale pocvuvame este Lucie , Daniel Landa , rem , Duran


danka :

25. dubna 2007, 20:12     

1.že by rok 1993 možná 1994
2.první DM párty si vážně nepamatuju, ale nejspíš to bylo někdy kolem roku 95,96(těžko říct)a zcela opdovídala mým představám.asi od roku 2001 sem si dala menší pauzičku a teď se to snažím dohnat.ty lidičky co jsem dřív znala už teď moc nechodí, takže místo pokecu sem většinou takový tichý pozorovatel.
3.DM sem nezačala poslouchat kvůli tomu jak vypadá Dave
4.léčí mi dušičku
5….OCEÁN!!!U2,HIM,R­.E.M.,Tataboj­s,Vohnout a všechny možný festivalový kapelky…


Ivan V. :

25. dubna 2007, 20:52     

 1. DM poslouchám přibližně od roku 2001 – i díky Exciteru, tátovo kompilaci hitů a díky strýcovi, který patří do té generace depešáků, co zažila největší slávu DM na přelomu 80./90. let.
 2. Každopádně jsem věděl díky internetu, jak DM party zhruba vypadají, takže jsem nešel do „neznáma“. Moje v podstatě 1. větší party byla v Disco Dřevák na konci loňského léta. Bylo to super, ale čekal jsem, že tam přijde víc lidí a hlavně že jich bude víc na parketu.
 3. DM jsou pro mě vším. Nevím jestli jsem podle škatulkování nějakej velkej fanatik, ale jsou pro mě smyslem života. Je to láska na celej život. Sbírám cokoliv. Přesně tak, jak to popsal sinus. Stejně tak patřím mezi pařany, ikdyž kvůli různým okolnostem nemohu objíždět všechny srazy a akce co bych si přál. Bez DM si už prostě nedokážu představit život. DM jsou pro mě nejen zhudebnělá dokonalost.
 4. Ale kromě DM poslouchám všechno možný kromě hip-hopu, který nepovažuju za hudbu. Nejraději mám samozřejmě synthipop, ale rád si poslechnu všechno od pop-rocku (střední proud), přes taneční hudbu až po underground.
 • např: Erasure, PSB, Oceán, Alphaville, Jarre, Scooter, 2 Unlimited, The KLF,…..


kverula :

25. dubna 2007, 21:10     

 1. od vydání desky Ultra. Dřív jsem je znala tak obecně, ale nijak moc mi neřikali.
 2. poprvé jsem šla na párty také po vydání desky Ultra a jednalo se o Hvězdu. bála jsem se neskutečněm, protože jsem tam šla ještě sama! Věděla jsem, že se tam nedám s nikym do řeči, protože „to by bylo nemyslitelné, že se tam bude někdo z těch podivínů bavit – se mnou, takovou normální holkou“… no, už jsem starší :-))
 3. hudba DM mě hodně oslovila (začalo to Home) a pak jsem se na kapelku začala víc soustředit a Dejvák mě totálně dostal. Zamilovala jsem si ho natolik, že mě dohnal na internetové stránky, kde jsem sháněla všechny možné informace o jeho životě, fotky a narazila jsem také na diskuzní fórum – a pak už to jelo

4)Vnitřví klid, pochopení, uvolnění, extázi, radost, smutek – emoce všeho druhu. Dřív jsem poslouchala jenom DM, teď už si je poslechnu tak třikrát týdně, ani to ne. Ale pořád zůstávají moji favoriti. To je jak s dobrým přátelstvím. Nemusíte svého nej kamaráda vidět každý den, abyste si dokazovali své přátelství;)

 1. Poslouchám hudbu všeho druhu a rapidně se to mění. Před několika měsíci EBM, nedávno mě zas po několika letech uchvátila hudba Michaela Jacksona (!), pak třeba Cindy Lauper, ale také David Bowie, Morcheebu,… je toho hodně a poue jeden styl já poslouchat neumím.

Zařadit se neumím, jelikož se vidím v několika kategoriích, ale to není důležité. Nicméně, po delší době pěkné téma – Sinus to napsal pěkně;)


Gahanka.....všakvyvítekdo......jj.... :

25. dubna 2007, 22:53     

1. Asi od konce roku 2003
2.Představovala jsem si, jak se budu cítit trapně, jak na mě budou všichni blbě čumět a já se jistě strapnim….atd, atd…..njn, nakonec to stejně bylo ještě horší;o)
3. Jo,poslouchala, ale na dobrou noc bych líbala fotku Fletchera;o)
4. Poslouchám jí, protože se mi prostě líbí, miluji ji, miluji je, zbožňuji ji, zbožňuji je…Je to požitek pro ducha…i pro TěloXD
5. Poslouchám i jinou muziku, například Duran Duran, A-Ha a celkově prostě 80. léta a pak nějaký tvrďáky, Madonnu, P!nk (pozůstatek z jistých let) a tak nějak různě….


deepspace101 :

26. dubna 2007, 08:46     

Já se za nějakého fanatika nepovažuju, pod plakátem Davida Gahana se nemodlím, na to mám oltář se svíčkami, SOFADem a podříznutou růží, pětkrát za den si dám wilderenáš a to je vše. Jak říkám – prostě žádný extrém ;-)

Upřímně řečeno, já ve svém okolí nikdy o žádných pověstech o šílených fanoušcích DM neslyšela. Ani o tom, že by depešáky někdo považoval za podivíny, od kterých je lepší se držet dál. Ale docela ráda bych nějakého opravdového DM fanatika chtěla potkat, páč si ho ani neumím reálně představit a pochybuju, že někdo takový ještě dneska existuje (pokud vůbec kdy existoval). Já se spíš bojím, že kdybych někdy přišla na nějakou DM párty se svým naivně nováčkovským nadšením, koukali by na mě všichni jako na blázna. No nic, tak k otázkám:

1. Cca rok a půl.
2. Ačkoliv jsem viděla spousty fotek a četla mraky zážitků z DM parties, pořád si ji neumím dost dobře představit. Přesně ale vím, co bych na takové párty dělala – stála bych někde v koutě a proklínala se za svůj stupidní optimismus, který mě přesvědčil, že bych se na takové akci mohla vážně bavit – prostě to samé, co na jakékoli jiné podobné společenské události.
3. Jak vypadá Dave, je mi celkem jedno, ale nevadí mi, že se na něj občas dobře kouká :-) Co bych ovšem nepřekousla, to by bylo, kdyby Dave vypadal jako Dave, ale zpěvem a povahou by byl jako Paroubek. Každopádně představa, jak se někdo s Paroubkovou figurou nakrucuje na koncertním pódiu jako Dave, je více než zábavná :-)
4. To samé, co napsala kverula – vnitřní klid, pochopení, uvolnění, extázi, radost, smutek – emoce všeho druhu. Proto jsou pro mě výjimeční, protože já nejsem člověk, kterého by dokázalo něco snadno doopravdy vzrušit a zaujmout. Stejně jako sinus jsem taky nikdy nemusela znát značku oblíbeného spodního prádla interpretů, které jsem poslouchala, nejdůležitější pro mě vždycky byla hudba, ale DM mě dostali jako nikdo předtím, a zaujali mě i jako lidé (čímž nechci říct, že bych věděla, jaké nosí spoďáry :-)), jsou pro mě prostě jedineční po všech stránkách.
5. Poslouchat pouze a jedině Depeche Mode, to snad ani nejde. Mezi mé největší favority v dlouhodobějším měřítku patří Recoil a Faithless. Vždycky jsem měla nějaké své „hlavní“ oblíbence a od spousty ostatních jednotlivých interpretů se mi líbilo jen pár songů, a tak je tomu v podstatě dodnes. Jde mi spíš o kvalitu než kvantitu. Zajímají mě teď převážně elektroničtější věci takového toho „projektového“ stylu – např. The Crystal Method, Leftfield, Delerium, Groove Armada, Fluke… ale jak už jsem napsala, vždy se jedná pouze o určité skladby.

A btw. mně se líbí označení „depešák“ i „devotee“ ;-)


Rome :

26. dubna 2007, 10:48     

1. Od roku 1989 kdy mne nakopla stojednička na kazetě, kterou domů přinesla starší ségra. Pár měsíců poté vyšel nový singl Personal Jesus a bylo rohodnuto. Je faktem, že mi tehdy bylo 11 let a mým idolem byl tou dobou Dalibor Janda, páč za komoušů se jiná muzika moc nehrála, ale to už je naštěstí pryč.
2. První párty – Košice, únor 1994. Celou noc tam frčela pouze muzika DM a já měl toho za celou noc tak strašně plný zuby, že jsem si říkal, že DM už nechci nikdy slyšet :o)
3. Paroubek alias David Gahan? A Grebeníček alias Martin Gore? Strašná představa, zlatej Kája Gott! Ikdyž vizáž není vůbec důležitá, na jiné „ksichty“ bych si těžce zvykal.
4. Úžasné texty a melodická muzika, která se mi velice rychle a snadno dostává pod kůži.
5. Jsem asi divnej, ale pak mám rád anglické kapely 90-tých let, které s DM nemají moc společného : Suede, Pulp, Oasis…


magi :

26. dubna 2007, 15:33     

oasis mam aj ja rad..pohodka))


hankaver :

26. dubna 2007, 16:42     

1.od roku 1990 pasivně a povinně-díky 5ti depešákum u Nás ve vsi,kteří Nás tím každý den krmili..;o)) Nevím přesně,který song mě to nakopl jako první..hodně mám v paměti „Personal“tak možná ten ..Usoudila jsem,že to vubec není špatný..92–93 už aktivně…
2.První párty 99,možná 00 v Litvínově­..ukecala jsem 2kámošky z práce,aby tam šly se mnou..holky popíjely na baru a já si tam tančila a snila až do rána..nemohla jsem tomu věřit,tolik songu,které mám tak ráda na disku nikdy nehráli ;o)) Jako DM párty jsem to tenkrát nebrala…Prostě kouzelná noc-noc mých snů …
3. Sakra Míšo proč zrovna Paroubek ;o( ? Paroubka bych poslouchala,ale jeho
fotky bych nelovila ;o))) Ale nebylo by to už ono..To,že je to „klučičí kapela“ (a krásná kapela)nám holkám dává možnost vidět DM ještě v jiných rozměrech, v jiném světle ;o)) Víc to vnímat..víc to cítit..víc to prožívat…O tohle jste vy kluci asi ochuzení .. ;o)
4.Jak již tu už bylo psáno : romantika,melan­cholie,texty,me­lodie……– emoce všeho druhu.. je toho vážně moc…. a rozhodně Dejvákův hlas…to je balzám,lahoda­,potěšení,extá­ze pro mé uši ;o)
5.Neposlouchám jenom DM ..je hodně muziky a kapel které mám ráda,vybírám si podle nálady..je den,že DM od rána do večera nevypnu …ale je i den,kdy si tu ujíždím na technu,popu,vážné hudbě..ale nejvíc synth….hodně ráda mám 80´ .. Tak např:Covenant, Camouflage,De­Vision,Mesh,Co­lony5,A-Ha, Apoptygma Berzerk,Oceán,Sha­lom,And One,Iris,Amduscia, U2,The Cure,Erasure,PSB,Psyche, Cruxshadows,Ho­cico,Rammstein,E­vanescence….. Tiesto,PVD,Carl Cox,Tomkraft,ATB… Koshen,Enigma­,R.E.M..Landa­,Kabát,Lucie…mno ježiši,popsala bych tu celou stránku ;o))


Sephiroth :

26. dubna 2007, 22:57     

1]
No bude to už 9 let,6 let doma, a 3 roky na párty :)

2]
Spíš jsem byl zvědavej co tam bude za lidi, jinak jsem nic zvláštního nečekal.

3] Nejsem dívka, ale odpoví mé druhé JÁ:
Rozhodně kdyby Dave vypadal jako Paroubek, tak bych ho nikdy neměla za idola, kterého si lepím doma v pokojíčku na stěnu.. byl by to jen zpěvák s dobrým hlasem..

4]
No DM se odlišují od všeho co jsem doposud slyšel, takže práve pro tu originalitu, dali mi všechno po čem jsem kdy toužil, aranže a podobný technický vychytávky..

5]
OCEÁN, Shalom, Front Line Assembly, Front 242, Project Pitchfork, Skinny Puppy, Download, HOCICO a kupu dalších EBM & Industriál formací… Rozšiřují své obzory jak jen to jde :)

5]


Valezka :

27. dubna 2007, 12:03     

 1. DM jsem objevila teprve nedavno. Vlastne hodne nedavno, ale dokazali me celkem rychle nakazit. A jsem za to moc vdecna…
 2. Na DM party jsem jeste nebyla, ale chystam se! V nejblizsi dobe… urcite tam chodi hromadu skvelejch lidicek. A jeste kdyz tam bude hrat hudba DM… no proste raj :))

3)Dave je Dave.. budme za nej radi :D
4)Jejich muzika je pro me neco jako droga. Posloucham je vlastne skoro porad. Mam rada jejich texty a to jak to Dave i Martin zpivaj od srdicka… popravde, prijde mi ze kazda pisnicka je tak trochu tema k zamysleni…
5)Prevazne DM, ale taky Placebo a Prodigy.. ale to jen hodne malo


Kiki :

28. dubna 2007, 13:09     

1.DM posloucham hodne tak 2 roky, ale jen tak malo jsem je poslouchala uz driv,proste odmalicka,to uz je asi 10let.
2.Na party jsem jeste nebyla,ale predstavuju si to tak,ze tam budou proste fandove DM ze vsech koutu CR,ale i normalni lidi,kteri se jdou proste pobavit.Bude tam hrat hudba DM a jim podobna a bude hlavne stale o cem kecat:)
3.Heh…jestli bych poslouchala DM,kdyby Dave vypadal jak Paroubek??To je az moc obrazne,nikdy bych nikomu neprala,aby vypadal jako Paroubek(Micha­le,mel si dat priklad jineho politika:D)…A­no,libil se me Dave,zaujal me.Dost tezka otazka,fakt…neumim si to predstavit,nemuzu rict:).Ale je pravda,ze skupiny neposloucham jen diky vzhledu jejich clenu:)
4.Proc posloucham DM?Hlavne miluju ten jejich styl a zpev.Prinasi mi uklidneni od spatnych myslenek a depresi celkove:)a samozrejme mnoho skvelych lidi mi prinasi:)
5.Posloucham vsechno tak na stejnou: DM,And one,Oomph!,a-ha,Take that,Lucie a potom hity starsich skupin jako New order,Alphaville atd…Samozrejme posloucham i metal,treba System of a down nejsou spatni.Ale ty jen zridka,proste kdyz je davaji v radiu a nebo je posloucha bracha:)


fan4dm :

28. dubna 2007, 15:33     

1. Asi od roku 1988, 1989.
2. První (a vlastně i poslední) DM party, na které jsem byl byla Lucerna 1993. Splnila očekávání, i když jsme se těšili hlavně na Vozáryho, který nakonec nepřijel.
4. To je těžká otázka, na kterou neumím úplně konkrétně odpovědět. Něco mě na jejich hudbě přitahuje, má pro mě takové zvláštní kouzlo. :o)
5. Jak kdy, podle nálady. Hlavně (asi z 90%) poslouchám DM, z jiných poslouchám rád hlavně Recoil, Daveho a Martinovy sólovky, Oceán, Camouflage, Alphaville, Landu, Tři sestry, Eunicu, Elán, Richarda Mullera, Jeana Michela Jarreho, Madonnu, ZZ top, Roye Orbisona, atd….


james :

28. dubna 2007, 23:00     

No,pěkně si ty fandy DM teda rozdělil Sinusi jenom teď přemyšlim do jaké te kategorie asi zapadám já.Nejblíž mi sedí asi ten „sběratel“ale zas né tak docela,aji ten „pařan pamětník“by docela sedl,ale ještě to furt není ono tak,že já bych to u sebe viděl asi na „menší sběratel pamětník“…..Ji­nak,ale první rapublikové DM srazy se začaly pořádat jak jinak než po live in Praha 88 to už bylo dokonce pod hlavičkou vzniknutého 1českoslov.fan-clubuDM s centrálou v Přerově a B.Bystrici dokonce jsme měli i členské legitimace a byly pokusy vydávat i zpravodaj,v r­.90 pak ale vojna, kontakt s Přerovem byl přerušen a pak vše nějak vyšumělo….Nějaký materiál s té doby mi ,ale zůstal tak až si pořídim tiskárnu či scaner tak bych to mohl přetisknout na DM.CZ


counterfeit2@seznam.cz :

29. dubna 2007, 13:40     

 1. Od dob Ultra (1997), kdy mi bylo 6 let!!

2)jeste jsem nebyl…ale musi to byt drsna parba ;)

 1. DM mi dodava silu, vyrovnani a hlavne sem na jejich hudba zavisli :)

5)Posloucham jenom DM, Recoil a Camouflage
--- to je pro me fantasticka trojka :)


Dave :

30. dubna 2007, 11:57     


supremegirl :

1. května 2007, 02:05     

Míšo, výborněj článěk, moc chválím! :-) Podle tvýho rozdělení jsem asi „pařan – mladý nadšenec“, tak trochu i „fanda-nefanda“.

 1. 3,4 roky??? Předtím jsem DM znala z rádia, ale závažněji jsem se k nim dostala oklikou přes Alphaville (s dvěma L:-) ) a přes 80´s music. Začala jsem klasicky – Enjoy, Personal, Dream On (tehdy často v rádiu), pak postupně řadová alba atd. Ale nikdy jsem nebyla do DM přímo fanatik a nikdy se nedostali na mé NO.1, protože tam už pár let sídlí Alphaville :-)
 1. Poprvé jsem slyšela, že neco jako DM party existuje, v rádiu. Několik let jsem odolávala (byla jsem moc mladá a taky nebylo s kým jít), ale pak jsem jednou vzala kámoše, co neměl o DM skoro ani ponětí, a vyrazili jsme do Plzně. Nikoho z DM komunity jsem neznala, šlo mi jen o to zažít extázi z muziky, která se mi tehdy začínala líbit. Dost jsem to na poloprázdném parketě rozjížděla, ale se svýma světlýma kalhotama a bílým trikem jsem musela působit dost komicky :-D Depešáci mě fascinovali svojí nepřístupností… aspoň mi to tak tehdy připadalo – později jsem zjistila, že je to pouhé zdání. Bála jsem se někoho z nich oslovit, ale zároveň mě to lákalo. Kostky, křiváky a černý hadry… Byl to moc zvláštní pocit… Na nádraží jsem potkala Sinuse a Davelu, což jsem si vzpomněla až zpětně o pár měsíců později, když jsem se s nima seznámila – dokonce vím, že ve vlaku na Prahu seděli ve vedlejším kupé… lol
 1. Paroubek… to se fakt těžce představuje. myslím, že on by nikdy nedopustil, aby vypadal takhle děsně :-) Ale asi bych DM poslouchala i nadále, jen bych asi tolik nehltala videoklipy :-)
 1. Emoce, emoce, emoce… myslím, že o tom je veškerá muzika. Ale teď už to zesláblo a DM poslouchám… z principu? Ze zvyku? Z úcty k jejich podílu na popularizaci synthpopu? Nebo možná protože se mi to pořád líbí?!
 1. Poslouchám spoustu muziky, hlavne synthpop, futurepop a EBM. Alphaville, Ultravox, De/Vision, Camouflage, Assemblage 23, Apoptygmu Berzerk, Z Prochek, Deine Lakaien, Sweep, Sylver… byl by to dlouhej seznam a už teď jsem napsala víc než se hodí :-/ Sorry, nějak jsem to zas přepískla…


Vlad (the.SOADfan), proste V.V. :

1. května 2007, 13:12     

1. S DM sem spojenej už asi od tří let, muj bratranec je velkej fanda DM a tak tim „nakazil“ sestru a tak před 4 rokama se to dostalo i na mě. Takže ty poslední 4 roky, opravdu hodně…

2. Na party sem etě nebyl, ale tak myslim, že tam bude dost lidí, starších než sem já, tim pádem dospělejší lidi, který neřeší, že támhleten se rozešel s tamout a má tutu… Jinak vyvýšenej DJ pult, nějakej plácek, kde lidi paří a kolem nějaký stolky a tak…

3. tyvadooo… :-DD

4. Poslouchám je proto, že je to něco uplně jinýho… Mají vlastní a osobitej styl (možná chtěně, možná ne…),úžasný charisma všech, Mají úžasnou melodickou muziku a vynikající texty, nehrajou si na nic… Co mi přináší? Uvolnění, klid, dobrej pocit,…,…

5. Posloucham celkem hodně věcí, ale spíš rockovějších. Nejradši mam třeba Red Hot Chili Peppers, Pink Floyd, Apocaliptycu, System of a Down, a pak ten melodickej punk…blink-182, +44 a mnoho dalšííích…


Halmik :

5. května 2007, 00:20     

1. od roku 1997, začala jsem je poslouchat díky svýmu příteli, hned na první rande mi přinesl CD Ultra a od té doby to do mě pomalu ale jistě začal hustit, já jsem za to moc ráda, myslím že bych přišla o hodně.

2. Na představy první párty už si nevzpomínám, každopádně moje první byla v Rock Café v Praze a byla fantastická, hrozně mě to nadchlo do té doby jsem nic takového nezažila

3. Jasně na Dave se kouká pěkně, ještě do toho jeho hlas a nemá to chybu, ale myslím že u muziky není ksichtík to nejdůležitější, takže pokud by měl dotyčný zajímavý hlas, tak je mi jedno jak vypadá.

4. Mám je ráda, protože jsou od jiných kapel odlišní, mají úžasný skladby, nevím jak jinak to popsat, prostě se s jejich písněma cítím líp, jsou mi blízký i když je osobně neznám. Vypadá to že už s nima asi zestárnu.

5. DM teda řadím na první místo, ale jinak mám ráda Camouflage, De/Vision, Oceán, Shalom, Madonnu (tý jsem věrná od dětství), starý skladby A-ha, Pet Shop Boys no a trochu z jiného soudku Tři sestry, Orlík a starýho Landu. A občas se mi zalíbí nějaká ta skladbička od různých kapel,ale raději mám starší skupiny než ty novodobý.


Mr. R :

15. dubna 2008, 11:04     

náhodou přes vyhledávač jsem narazil na tento článek, takže trochu pozdě, ale přece:

1. od 1989
2. 1990 (liberecké koloseum a přehrady)
3. nedokážu posoudit :)
4. dříve vášeň, dnes se mi to prostě pořád líbí
5. elektronika v mnoha odrůdách, hlavně progresivních, dále klubovou muziku, house, deep, groove, acid jazz, klidně i chill out, poslední dobou taky funk atd.


Darth Kedr :

29. listopadu 2008, 17:54     

Tak taky píšu až teď, pochopíte z dotazníku..
1)no, když jsem byl malej v 90. letech, pamatuju, jak náctiletej strýc poslouchal Shake the Disease, pak Violatora atd… Ani jsem nevěděl, že znám tolik DM písniček, ale teď když jsem začal aktivně, hlavně Shake the Disease mi to připomněla… 2006 jsem stáhl PTA a poslouchal, pak to přešlo, ale… léto 2008 – nevím co mám poslouchat, zkouším PTA, pak stahuju Best ofko a pak už cítím Sweetest infection of body and mind :D
2)pořád mám zafixovanou černou, tak si představuju černou masu a DM všude okolo, hlavně atmosféru si představuju, ale pochybuju že někdy někam pojedu, mám problémy komunikovat mezi cizími lidmi, možná kdyby mě tam někdo dotáh…
4)tak přináší mi Sweetest perfection, je to prostě sweetest injection of DM, maj dobrou hudbu, hlavně smyslný texty, minulej tejden jsem měl velmi temnou náladu a nemohl jsem vystát texty typu Somebody, Love in Itself, páč to téma pro mě bylo moc žhavý, ale jinak doma furt poslouchám DM a prostě me baví
5)jo tak teď jsou DM favoriti, ale mám pořád rád Red Hot Chili Peppers, System of a Down, občas poslechnu i něco jinýho, třeba Linkin Park, ale teď pořád jen DM…

Zařazení: žádnej pařmen rozhodně ne, já bych se asi nedokázal zařadit, fanatik je špatně popsanej, já mám příznaky – jsem schopnej dát 10ti minutovej referát o biografii a diskografii, o textech, o temnotě hudbě, o černý módě, o samplech… jinak když koukám na živáky tak skáču po bytě s koštětem jako imitací mikrofonu a zpívám s velkým zapálením… snad je to normální :D
Jinak info mám z tohohle webu, je prostě cool, díky sine…
PS: snažím se budovat svou vlastní černou víru, mám osobního ježíše a už mě párkrát napadlo napsat bibli o proroku Martinovi a stát se knězem, nj mám bujnou fantazii :D


katka :

16. ledna 2010, 21:55     

1.kvuli nízkému věku je neznám moc dlouho asi tak 3–4 roky(je poslouchám)znám je už ale déle!!

2.na DM párty jsem ještě nikdy nebyla..

3.musela bych mít zavřené oči nebo případně zakrytý obličej aby to se mnou neseklo!!!

4.hodně lidí tvrdí že „depešácká hudba“působí depresivně.,.ja si to ale nemyslím,když jsem naštvaná tak si pustím Depešáky a jsem zase v pohodě(samozřejmě je neposlouchám jen když jsem naštvaná-ale pořád)
takže pro je poslouchám:kvůli tomu jak pišu o par řadku više.,.kvuli tomu že je v této kapele Dave!!!a i kvůli tomu že dokázali bejt pořád jedna parta i když Dave Gahan fetoval.
5.Pořád DEPECHE MODE-(občas 1 za pul roku si pustím písničku od Madonny,AC/DC.,)


DM-kosacka :

5. března 2010, 01:52     

1.Zhruba od 5let:-)
2.Afterparty 14.1.2010 hrozne jsem se tesila,sli jsme s kamoskou rovnou z konziku.Myslim uzasna kombinejsn neni co dodat..
3.No proste by tak vypadal-jinak by jsme ho neznali-takze myslim ,ze bych ho milovala stejne :-)
4.Vzali me za srdce jako to nedokazal nikdo jiny..Pocity ktery jsem myslela,ze JA urcite mit nemuzu..absolutni blaho..
Zaradit:Cejtim se na fanatika..Ale v cerny moc nechodim-neslusi mi-vypadam jak mrtvola-a stve me to, chtela bych aby mi sla ..cejtila bych se vic depesandou:-)
5.Muzu Nirvanu,Hudba Praha,Pink Floyd,Cechomor,Da­vid Bowie,Tri sestry,tuhle jsem si pustila Europe, ale to spis proto,ze jsem na ne narazila na netu celkem prca- takze tak:-)


Lex Barker :

19. března 2010, 13:44     

1. od roku 1987–1988,
2. na dm párty poprvé někdy v roce 1991, ale nyní( asi posledních 15 let:) je už nevyhledávám( jiné priority- rodina,sport apod.),
3. otázku pro holky vynechávám,
4. v tom roce 1987 to bylo něco úplně jiného než tehdy dostupné disco kapelky anebo naopak hojně rozšířený a poslouchaný heavy metal, člověk se chtěl taky trochu v pubertě odlišovat, vyčnívat z davu,
5. souběžně jsem vždy poslouchal post punk( joy division, bauhaus,cabaret voltaire, the cure apod.), ale i punk( clash, damned, buzzcocks,ramo­nes,sham 69..) a dokonce i hardcore, dále pak klasiky jako david bowie, iggy pop,roxy music, johny cash, francouzský šanson,


depesak :

1. srpna 2010, 01:12     

1)2009 po singlu wrong
2)je mi 17 takze sem nebyl ale chtel bych se aspon podivat
3)i kdyz pro holky ale ja stejne odpovim asi ne Dave me zaujal hned a kvuli nemu posloucham DM
4)neskutecny pisnicky znam jich kolem 80 a da se rict ze vsechny mam rad stejne. do Dm sem opravdovy fanatik hlavne 80–90leta kdy Dave byl uzasnej!!
5)nic jinyho v mobilu nemam nez DM a to mam 2giga jartu a uplne zaplnenou vsak vite 101,devotional,one night in paris,vsechny alba atd.


Jeanner :

7. října 2010, 20:28     

1)
jééééé to už je dávno, že si to ani nepamatuju :o) Ba né kecám, od 1.11.1990, to jsem byla na jejich koncertě v Berlíně

2)
hrozně jsem se těšila, že poznám stejný cvoky jako jsem já :o) a povedlo se

3)
cháááá tak určitě :o) oslovili mě jinak, navíc se mi Dave v tý době moc nelíbil. Spíš mě táhnul Alan :o)
4)
hrozně mi pomohli, psychicky. V době kdy jsem je začla poslouchat mi umírala máma a já tak utíkala do jiného světa. Za tu pomoc jsem jim vděčná do dnes :o)

5)
poslouchám převážně DM, když už zapnu něco jiného, tak jsou to The Doors nebo A-ha


pimpf101 :

7. října 2010, 20:36     

1.Od roku 1986
2.Prva party bol koncert DM v Prahe v 1988 roku..:-)Po koncerte bolo vela akcii na roznych miestach byvaleho Ceskoslovenska­,party,chaty a podobne…A to este zuril u nas komunizmus,po­dotykam..:-)
4. DM pocuvam preto,lebo pocuvam hudbu..:-)Nadcasova muzika a texty…
5.Okrem DM pocuvam hlavne 80 te roky,skoro vsetko,co sa vtedy hralo..


jo.lik :

7. října 2010, 22:52     

 1. Od roku 1990 (to už je 20 let???)
 2. Chtěly jsme se s kamarádkou pobavit, zatancovat si a poznat spřízněné duše. Připadaly jsme si takové jiné… narozdíl od tehdejších diskofilek :)

3)Proč zrovna Paroubek?!! Tak jasně že poslouchala, ale na klipy bych asi žaludek neměla :)
4)Jejich hudba mě zásadně ovlivnila v pubertě, měla jsem to doma dost zlý a v DM jsem nacházela útěchu. A na to se nezapomíná…
5)Samozřejmě poslouchám i jinou hudbu. Mám široký záběr – takže od Mozarta po Kryla… Bylo by toho hodně :)


bitter apple :

8. října 2010, 11:33     

1. příští rok to bude 20 let, co DM poslouchám a celou tu dobu jsem věrná a oddanná fanynka :)
2. na party jsem byla poprvé v roce 93 nebo 94, ještě na Petynce. Byla jsem tak natěšená, že jsem asi ani nic neočekávala. Těšila jsem se, že poznám nový lidi – stejný cvoky jako jsem já a že budu celý večer poslouchat jen DM a absolutně mě to nadchlo, od té doby jsem vymetla skoro každou party i mimo Prahu, byla jsem dokonce i v Itálii v Milaně – hodně povedený!! :)
3. dobrá otázka :) DM u mě byla láska na první pohled i poslech, viděla jsem klip World in my eyes u Žbirky v Triangelu :) ano, přiznávám, že mě hned uchvátil Dejvův tanec, ale pak hned hlas.. každopádně možnosti na výběr tu byly, mě úplně stejně jako Dave uchvátil i Alan a Mart.. takže bych u nich určitě zůstala tak jako tak :)
4. DM jsou můj život, díky nim jsem tím, čím jsem, hrozně mě ovlivnili, jak hudbou, tak textama.. tím co vytvořili.. pro mě absolutní dokonalost. Nikdo a nic mi nikdy nedalo takový pocity jako oni.. prožitky, euforii, lásku, bolest.. všechno co mi dali mě neskutečně obohatilo a činilo a činí šťastnou. Nedá se to slovy popsat, je to největší a nejkrásnější láska mého života. Nevyměnila bych je za nic!
5. poslouchám i jinou hudbu, řekla bych že docela hodně jiné hudby, samozřejmě Recoil, ale to je součást DM, pak např. PLACEBO, CURE, MASSIVE ATTACK, DAVID BOWIE, DOORS, CYPRESS HILL..atd., ale DM budou navždy na 1.místě..


hyneczek :

28. ledna 2011, 12:44     

1)od roku 1986,kdy přišli kluci na odpoledku v 7tř. a zpívali si začátek Master and Servand:znělo to jako „itsáláv“-to jsem se začal zajímat…
2)myslím, že květen/červen 1990 v Ládví,to byla regulérní party ale někdy za komunistů jsme šli pochod po městě (bylo to i v Mladým Světě!!!)
3)jasan,byla to hlavně muzika a zpěv co mě dostalo…
4)ach…ty vzpomínky….
5)DM jsem přestal sledovat po ULTRA,(celkem jsem v muzice přitvrdil tj.NIN,MM,Inter­pol,Placebo)i když na srazy chodím rád,pozdravit se s kamarády a pokecat a zasmát se jak jsme sfotrovatěli,na druhou stranu,rád si doma pustím starý desky DM (od Speak and Spell do Music for the Masses).Kdo nezažil tu frontu před Polským kulturním institutem na václaváku,při čekání na Black Celebration v roce 1987,ten nepochopí….


Milan Banáš :

4. září 2013, 18:25     

Autor článku zabudol na takých fanúšikov, pre ktorých je DM poéziou a životnou filozofiou. Nielen hudbou


Radim Teplice :

25. prosince 2013, 00:29     

Od roku 1987,ale aktivní depešák se vším všudy od roku 1988:))Teď v létě jsem si vzal na pražskej koncert DMko který jsem nedávno našel.Nosil jsem ho denně když jsem s DM začínal Samozřejmě jsem si obléknul černou a když už jsem to takhle měl tak jsem si nechal znovu ostříhat krychli.Musim říct,že již trochu prošedivělou:)))V de­vadesátých letech jsem si obarvoval vlasy na černo dneska bych se asi už styděl:).Byla to úžasná doba a úžasná volnost.Jezdili jsme na srazy a tábory do Mirotic,Praha -Ládví,přehrada Liberec,koncerty Oceanu. super!!!!Rád vzpomínám na holky z Prostějova,O­lomouce ,Prahy.Klidně bych si teď nějakej takovej sraz nebo tábor střihnul:)))Kdybych teda potkal tyhle lidičky.Dnes patrně s dvacetiletýma potomkama:))Je několik písniček které mě tuhle dobu připomínají víc než jiné a nevím proč.Jako:Sea of Sin,Dangerous,I Want you now,But not Tonight,A Question of Lust aj.aj.Kdysi pro mě byli jen DM nic jinýho jsem neposlouchal snad jen okrajově Ocean,Alphavi­lle,Camuflage­.Dnes poslouchám od vážné hudby po Slayer snad vše kromě hip-hopu a těch podobných stylů a disko taky neposlouchám kromě toho z 80tých let.někdy se na you tube zaseknu u DM a vydržim u toho až do rána:)Hold vzpomínky:)Jejich hudba mě zasáhla současně s modou ,životním stylem.Prostě bum a bylo to:))))


diagonála :

15. prosince 2014, 17:29     

Já na to mám jednu větu: Jedinečná,no božská kapela s jejich překrásným, svůdným, smyslným zpěvákem bude žít navěky v nás..

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků