Depešáci v rytmu techna


Včera večer vystoupil v pražském klubu Abaton člen Depeche Mode : Andrew Fletcher se svým DJ setem. Pojďme si to shrnout...Začnu tradičně svým pohledem, a ostatní se můžete přidat do komentářů...Klub Abaton otevíral poněkud netradičně o desáté hodině, a tak většina návštěvníků trávila čas v pražských hospůdkách. I když - přišli jsme na desátou, a přede dveřmi už byl dlouhý had čekající fronty. Odbavení ale proběhlo poměrně rychle.

Nejprve jsem trochu znejistěl, protože jsem vešel do menšího sálu, a skoro nikdo tam nebyl. Ale přátelé mi vysvětlili, že se musí jít nahoru, tam že je hlavní dějství :)

Desky (nebo CDčka? - nešlo to moc ze spodního pohledu poznat) roztáčel DJ Vito H, a skutečně v sobě nezapřel rysy hudby své domovské kapely - remixy a útržky zvuků The Cure, Placebo, IAMX, i Lakeside X, servírované na tanečních beatech měly návštavníky naladit na věci příští.

Přichází půlnoc a s ní Andy Fletcher, milý a usměvavý, a najíždí s jakýmsi "intrem", kde rozeznávám samply několika různých písní Depeche Mode - jakýsi techno megamix. Pak na více než hodinu roztáčí vály zapadlých písní 80.let, které byly tak dokonale zabalené do taneční podoby, že jsem se docela často nechytal s rozeznáváním, co to vlastně je. Dost možná to nerozeznávala většina haly, ale nicméně všichni tancovali a užívali si to. Velký úspěch u obecenstva měla Madonna :). Já jsem si tak trochu zavzpomínal na středoškolská léta strávená na house & techno parties. Tady ale nebylo stádo pohupujících se náctiletých clubberů s minerálkami - dnes převládali povětšinou třicátnící popíjející pivka a spíše v očekávání, čím se předvede ON - našich srdcí šampión..:)

Závěr setu patřil půlhodince remixů z vinylových singlů Depeche Mode, snad jako odměna trpělivě tancujícím DM fans. Ti si konečně mohli zazpívat, a Andy ochotně ztlumoval zvuk, aby jsme byli víc slyšet. A zpívalo nás skutečně hodně, takový chorál jsem ani nečekal.

Pak Andy odešel, a jeho místo zaujal DJ Patrick G, který pokračoval tanečním setem, který jsem už ale nevnímal tolik pozorně, protože jsem se odebral k baru kde jsme spíš už jen probírali s přáteli zážitky...

Odborné hodnocení vám nenabídnu - jsem v oblasti vinylového DJství celkem laik, takže nemůžu říct zda to byla super kvalita či ne - žádné kiksy v přechodech mezi písněmi jsem nezaznamenal. Více hodnotit nedokážu. Bylo to celé spíše jen o tom, zkusit si trochu jinou muziku, a kouknout na Andyho Fletchera jako na osobu. Z tohoto pohledu to byl pro mě příjemně strávený večer s víceméně příjemnými lidmi.


Závěrem bych chtěl poprosit Renatu, Insidera, Radka, i další lidi kteří pořídili nějaké pěkné foto záběry či videa, dejte na ně odkazy do komentářů popřípadě mi dejte vědět na email sin101@seznam.cz


-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


little girl :

23. listopadu 2007, 18:03     

díky za pěkný popis akce!…„třicátníci popíjející pivka“ chachá! :) :) :)


Insider :

23. listopadu 2007, 23:14     

jojo taky jsem je popíjel :-) Fotky jsem se snažil udělat,ale měl jsem na to malého cvrčka,takže to nepobral…Ale nějaká malá videa tam budou.Tak až to bude tak to sem frknu


sinus :

25. listopadu 2007, 21:45     

videa od Ráďi :

http://www.you­tube.com/watch?…
http://www.you­tube.com/watch?…
http://www.you­tube.com/watch?…
http://www.you­tube.com/watch?…
http://www.you­tube.com/watch?…
http://www.you­tube.com/watch?…


Gahan.love.DM :

26. listopadu 2007, 14:21     

nj, bylo to fakt fajn, ale jak se Fletch rychle vypařil co?


Loverman :

26. listopadu 2007, 14:54     

Tak vám nevím, děcka – Andy jak se zjevil, tak zmizel, ani s fanouškama nepobyl…nevím, čekala jsem od něj víc…nejvíc se mi od něj líbili Blure a House of Pain :-))


sinus :

26. listopadu 2007, 15:05     

Jo, ještě si vzpomínám – Fletch hrál tuc tuc verzi Nirvany – Smells Like Teen Spirit…:).


sinus :

27. listopadu 2007, 09:23     

Něco od Insidera…:

http://www.dar­kangel.cz/…cher_DJ­_set/


magi :

27. listopadu 2007, 11:40     

..tak party celkom fajn))) pamatam si niekolko okamzikov s ktoré ma celkom pobavili
… klasicky pařící Travolta,ktorý stuhol akonáhle zjistil ze Fletch hrá nirvanu a taktisto sa mi velmi páčil sinusove cirkusové čislo s cigaretou,ked horiacu cigu prehadzoval v ústach a potahoval striedavo zo strany filtru a z horiacej strane)))
..bolo fajn)


Táňa :

29. listopadu 2007, 17:29     

Tak ja som bola na Fletchovi v Blave a NEVER MORE!!!


little girl :

30. listopadu 2007, 16:05     

táňa: jakto??


MAREK :

1. prosince 2007, 12:39     

Nesnáším pivo a cigarety.Jak takové sračky můžete pít.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků