Depeche Mode ve výšinách Red Rocks


Depeche Mode minulý týden vystoupali do výšin nejen obrazně, ale i doslova. Koncertní amfiteátr uzavřený ve skalním masivu Red Rocks, v americkém Coloradu je vizuálně velice hezké prostředí, ve kterém filmovali svůj koncert třeba i U2. Report z tohoto koncertu tentokrát nebude klasická novinařina, ale pohled zvukového odborníka Marka Moshera...
Koncert

Prvních několik písní hlas zpěváka Depeche Mode trochu zaostával za kvalitou, ale jakmile se trochu rozehřál, zněl výborně.

Hráli snad polovinu nového alba. Odvedli však dobrou práci i přepracováním starých písní, jak velkých hitů, tak i méně známých písní. Několik legandárních megahitů vynechali - jako třeba People Are People, ale do dvou hodin všechno nacpat nešlo.

Kapela velmi dobře převedla jejich písně do koncertní podoby, založené na základní lince syntezátorových zvuků, které v rámci celku vytvářely dobrý mix. Také udělali několik zábavných remixů. Obzvlášť se mi líbily některé aranže obnažené do základní podoby, a taktéž zpěv Martina Goreho. Vytvářel hezký kontrast a jeho hlas zněl hodně výrazně.

Vizuální stránka koncertu se povedla také - 95 procent projekcí na zadní plátno se mi líbilo. Sestřihy z online kamery zabírající pohyby hráčů, prokládané jejich obrázky, dodávaly koncertu větší energii. Některá videa však byla poněkud podivná - poměrně dost statická a nekorespondující s tempem a laděním ostatních projekcí.

Zákulisí

Z mého postavení bylo dost těžké odhadnout, jaké klávesy používají Martin Gore, Andrew Fletcher či Peter Gordeno. Po nějaké době googlení jsem však našel několik pěkných fotografií z festivalu Lollapalooza, kde jsou jejich syntazátory zabrané, a můžeme vidět, že používají Acces Virus TI, a Virus TI Polar.Rovněž mohu doporučit krátký dokument, jenž vyvěsila firma Ableton na svůj youtube channel - kde koncertní "režisér" Kerry Hopwood používá ke kontrole a nastavování bicích software Ableton Live. Záběry jsou před koncertem z Berlína. (Pozn. překl.: Pokud vás tato tématika zajímá, doporučuji tento rozhovor z roku 2006 s Kerry Hopwoodem o Touring The Angel.)Velmi pěkné video ilustrující, kolik práce zabere chod takovéto show, najdeme na videoblogu depechemode.com. Jedná se o setřih fotografií ze stadionové webkamery během koncertu i po něm. odkaz na video.


Závěrem mohu shrnout : Koncert Depeche Mode je velká a výpravná show. Vidět takovýto koncert v prostředí Red Rocks je skutečně impozantní, a jsem rád že do těchto míst zaskočili. Jsem vděčný za to, že kapela jako Depeche Mode nejde jen po vyšlapané stezce starých osvědčených hitů, ale hraje i aktuální nový materiál. Jste-li fandy Depeche Mode, či fanda elektronické muziky, myslím že vás musel tento koncert zaujmout.


MARK MOSHER (Modulate This) 
DALŠÍ FOTKY

VIDEA

Setlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Jezebel
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Somebody
Stripped
Behind The Wheel

Personal Jesus
Waiting For The Night

Zpět na seznam koncertů


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


petak2 :

30. srpna 2009, 19:14     

Myslím,že se shodneme,že to je nejhezčí prostor kde letos hráli.


fan4dm :

30. srpna 2009, 21:29     

Líbí se mi to video z webkamery.

PETAK2: Tobě se nelíbilo na Interu? :o)


petak2 :

30. srpna 2009, 21:43     

na ten jsem zapomněl.takže Red Rocks je až druhej nejhezčí


fan4dm :

31. srpna 2009, 02:11     

Já si taky myslím, že tohle bylo nejhezčí místo kde hráli, ale Inter měl zvláštní kouzlo. Stadion starej, vytrvalej déšť, ale to všechno jako celek vytvořilo taky pěknou atmosféru. ;o)


Jana242 :

31. srpna 2009, 14:45     

takový koncert jako byl letos v Bratislavě na Interu bych už na jednu stranu asi nechtěla zažít (sušili jsme se ještě druhý den do 12 a to jsme už fakt potřebovali vyrazit dál do Budapešti), ale na druhou stranu to bylo naprosto fantastický v tom lijáku skákat a zpívat s Depeche Mode! ;)
Red Rocks vypadá fantasticky jako i více stadionů podle fotek ze Severní Ameriky ;)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků