Depeche Mode v náručí Londýna


Depeche Mode včera odehráli show, která pro ně měla speciální význam. Byla to jediná show v domovské Británii, a zároveň na tomto území hráli v dosud největším prostoru - na London Stadium s koncertní kapacitou přes 60 000 lidí.


Ne že by to byla největší show vůbec. V kontinentální Evropě jsou Depeche Mode již celá léta zvyklí na hraní na sedmdesátitisícových stadionech. Ale jak je fanouškům známo, rčení "doma není nikdo prorokem" platí pro Depeche Mode dvojnásob. Zatímco během své více než třicetileté kariéry postupně získávali po celém světě zástupy oddaných fans i respekt hudebních kritiků, u nich doma je měli žurnalisté zafixovaní z dob jejich začátků, kdy ještě byli tak trochu sladký boyband. Ostatně, když většina Britů slyší Depeche Mode, vzpomene si hlavně na Just Can't Get Enough. I po 36 letech. Ale časy se mění.
Reklama v ulicích Londýna, v době koncertuUž v předvečer koncertu Davidův bratr Phil na svém twitteru hlásil, že "Davidova maminka si samozřejmě nenechá ujít vystoupení Depeche Mode, a bude ve svých 84 letech pravděpodobně nejstarší z publika." A myslíme že na synka byla pyšná :)


Z fotek fanoušků a videí na youtube můžeme zaznamenat sice ne vyprodaný, ale slušně zaplněný stadion, kde nikomu nevadilo světlo do poloviny koncertu, ani déšť, který se spustil po setmění, a refrény písní zpíval nejen kotel, ale doslova celý stadion, kam se samozřejmě kromě části domácích fans sjela i půlka Evropy. Jeden příklad za všechny : zpěv na konci Everything Counts.

Foto: Dmitry ShishkinJak viděl koncert hudební magazín NME :


...Synthpopové legendy předvedly dramatický set plný barev, doprovázený filmovými klipy od Antona Corbijna, a záběry na Davida v jeho nejlepší formě, jak vede svoje trio epickou show, obsahující rockové klasiky i fanoušky oblíbené kusy.

Hned v první fázi koncertu ozdobili svou show zajímavostmi, jako zakomponování rapové vsuvky od Grandmaster Flash do písně Barrel Of A Gun, či remixové verze A Pain That I'm Used To od Jacques Lu Cont. Tempo nepolevilo ani s jejich aktuálním singlem Where’s The Revolution, který souzněl s náladou publika, před nadcházejícími volbami, a který byl přijat už jako stará klasika, zatímco Everything Counts, Enjoy The Silence a Never Let Me Down Again dali první části koncertu tak skvělý finiš, jaký umí jenom Depeche Mode.

Vyvrcholením koncertu pak přišlo během posledních tří písní z přídavků, v nichž skupina odehrála svou verzi Heroes od Davida Bowieho, svým vlastním ponurým stylem, kterým povzbudila početné publikum k velké vlně emotivní reakce.

Vnitřnosti trhající I Feel You pak postavila celé obecenstvo na nohy, na kterých zůstalo i při výbušném zavíráku Personal Jesus - bezchybné zakončení dokonalého koncertu...


Celá reportáž NME, včetně fotek a videí


V další recenzi v Telegraphu mluví o vyprodaném koncertě s účastí 80 000 lidí. Popisují Davea jako "...basildonskou verzi Salvadora Dalí, či gotického Freddie Mercuryho"

Recenze Telegraph-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


HammersmithOdeon :

7. června 2017, 22:09     

Po 37 rokoch zaplnili stadion vo svojej domovine – v Londýne. Tolko trvalo, nez sa zozbierali fans z vychodnej Europy pracujuci v UK :-)


nick :

12. června 2017, 19:06     

asi tak :D

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků