Depeche Mode (...téměř) včera opět na pódiu!


Dave Gahan včera vystoupil v Los Angeles, v rámci benefiční akce MusiCares MAP Fund. Tentokrát se pustil do netradičních kousků od Davida Bowieho, Joy Division i dalších interpretů, včetně své tvorby i hitů své domovské kapely. Poslední píseň mu na kytaru sekundoval jeden velmi, velmi speciální host...Dave od organizace MusiCares dostal ocenění Stevieho Raye Vaughana za to, že vydržel dlouhodobě bez drog a pomáhá jiným závislým. Cenu mu předal Steven Tyler (Aerosmith), jenž se v loňském roce podrobil odvykací proceduře také.

"Díky za přivítání, díky...Vím že jsem tu dlouho nebyl...Ale teď tu jsem a chci si vystoupení užít..."

Takovými slovy uvedl Dave svou krátkou řeč, ve které děkoval Stevenovi, a vzpomínal na jejich dávné setkání v chicagském baru, kde se mu právě Steven v jeho nejhorším alkoholově/drogovém období pokoušel mluvit do duše.

Dave narážel na fakt, že poslední jeho účast v této benefiční akci (kterou sám jinak aktivně podporuje) byla před čtyřmi lety. Tehdy odehrál dva zaběhlé depešácké hity Policy of Truth a Personal Jesus. Včerejší večer ovšem příjemně překvapil. Nevsadil totiž na jistotu, ale pustil se do písní svých oblíbenců z mládí. A tak došlo na jeho velkého idola Davida Bowieho, na samý úsvit punku v Británii v podobě prvního singlu The Damned (jejichž koncerty náctiletý Dave kdysi objížděl ve velkém), či legendární Joy Division. Kromě toho odehrál zástupce své sólové tvorby z období Paper Monsters i Hourglass.Největší překvapení přišlo ovšem až nakonec. Třešničkou na dortu se stala píseň Personal Jesus, na kterou ho doprovodil na kytaru jeho kolega z kapely...Martin Gore! Oba si song náležitě užili, jak je patrné i z videa níže.SETLIST :

Cracked Actor (David Bowie)
Dirty Sticky Floors
I Feel You
Love Will Tear Us Apart (Joy Division)
Low (Mark Lanegan)
New Rose (The Damned)
Saw Something
Personal Jesus
DALŠÍ FOTKYVIDEO (MultiCam by Menace):


-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Sveta :

8. května 2011, 00:28     

Super ;), aspon dnes ma nieco potesilo, diky Sinus ;)


deepspace101 :

8. května 2011, 21:47     

Sympatický setlist. Konečně se nerecykluje totéž pořád dokola.


Nicolas :

9. května 2011, 01:32     

paráda, mr. Gahan opět v ráži, moc se mi líbí LWTUA a Personal… pokolikáté už to zpívá a pořád do toho dává vše


sin :

9. května 2011, 08:58     

No ale už by měl pověsit na hřebík I Feel You, i když jí má očividně rád. Už to prostě moc nedává. Jinak ostatní songy paráda!


Krieger :

20. května 2011, 18:43     

Paráda..

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků