Depeche Mode "taneční kapelou" ?


Na oficiálním webu kapely se objevila krátká zprávička, že Depeche Mode zvítězili v kategorii „Nejlepší taneční kapela“ na udílení cen WMC Awards. Asi koukáte stejně jako já, cože to WMC znamená, tak si to pojďme trochu osvětlit…
Winter Music Conference (zkráceně WMC) je organizce, která funguje již od roku 1985, a je považována za jedinečnou instituci v oblasti dance music. Sdružuje umělce, DJe, producenty, programátory a další odborníky ze světa elektronické hudby z více než 60 zemí. Pod záštitou této instituce probíhá každoroční udílení cen, ve kterém letos zabodovali i Depeche Mode. Oproti megalomanským cenám typu Grammy, Echo apod. je to ocenění sice poněkud nenápadné, ale možná že mnohem hodnotnější.. Otázka pro vás do diskuse : připadají vám Depeche Mode jako taneční kapela?
-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Larrysbride :

29. března 2007, 17:35     

Nééé! Nepřipadají a nikdy ani nepřipadali… Na začátku 80. let se tomu možná blížili, ale teď? V žádným případě…


TomCZ :

29. března 2007, 19:30     

Někdy v 90-tých letech říkal Dave,že jejich píšně nejsou určeny pro tancování,ale pro poslouchání něco možná na tom bude,ale jak je vidět dá se na některý songy i skvěle trsat viz klip Suffer Well a Daveův skvělý taneček:)Takže nejlepší taneční kapelou dle mého názoru nejsou,ale rozhodně jsou tou nejlepší kapelou všeobecně:)


trevor20 :

29. března 2007, 20:47     

No a co enjoy the silence,its no good,john the revalation,mar­tyr???To už sou docela songy určeny na disco…


kverula :

30. března 2007, 11:03     

Taky mi tak nepřipadá. Už jen proto, že na pár písniček se fakt tancovat nedá… pěkně… :)))


sinus :

30. března 2007, 12:32     

Faktem je, že u nás v ČR máme zafixované, že taneční hudba = Tuc Tuc. není se čemu divit, protože nic lepšího nám tady běžné diskotéky nenabízejí. Ale ve světě pojem „dance music“ zabírá mnohem širší spektru stylů – může to být i něco úplně poklidného (třeba chillout)… V jednom rozhovoru dokonce označil Martin album Exciter jako taneční album – což si nejsem jistý jestli nebyla chyba překladu, ale čertví…:)


trevor20 :

30. března 2007, 16:47     

Jj,máš pravdu,album exiter je označováno za jakousi dance-taneční album ale taky moc(pry) nebylo úspěšné..


deepspace101 :

31. března 2007, 01:06     

V tom rozhovoru pro t-music, který Martin dělal při loňské zastávce v naší republice, mu Libor Bouček říkal něco v tom smyslu, že PTA už není tak taneční jako předchozí album, ne? Pamatuju si, že jsem vůbec nechápala, co to ten Bouček mele… :-) Já si nemyslím, že by byl Exciter v pravém slova smyslu tanečním albem, možná tak I Feel Loved, ale zase je fakt, že je tam použito hodně zvuků pro taneční scénu typických. Tak snad takhle nějak bych to já chápala…


trevor20 :

31. března 2007, 09:54     

Nooo,taky tam je dead of the night,dream on apod…


radekDM :

2. dubna 2007, 14:06     

Po par paňácích ti přijde taneční jakákoli skladba od DM?:-)
Ale určitě se na DM dá tancovat…Jsou lae také songy které si radši poslechnu než abych na to tancoval…Co třeba black day:-)?


cwapinka :

3. dubna 2007, 15:33     

Depeche Mode nejsou klasickou taneční kapelou,ale je fakt,že jsou to právě oni a s nimi třeba i Kraftwerk,kteří stojí za zrodem taneční,elektro­nické hudby,používání syntezátorů,sam­plů..
Pro spoustu muzikantů,djs,byli právě DM průkopníky taneční hudby a pro spoustu z nich mají neodmyslitelný význam.Možná nebýt jich,kde by se vzal house,trance a další styly..
Kapitolou samo pro sebe jsou remixy,také vlastně „vynález“ dM a pro hodně slavných djs sen,udělat remix legendám Depeche Mode.Takže pro mě nejsou zas až tak taneční kapela,ale mají obrovský,neod­myslitelný význam pro vznik a vývoj taneční muziky.:)
Thats all:)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků