Depeche Mode stále pochmurní


  (24.07.2005)


V magazínu Rolling Stone vyšel článek o Depeche Mode, kde členové kapely lehce naznačují, o čem bude nové album…
Rolling Stone : „Zpěvák Depeche Mode David Gahan léta bojoval se závislostí na drogách, aby se "znovuzrodil“ v roce 1997. Nyní jsou ovšem už všichni tři členové kapely v období životního klidu – ženatí a s rodinami.


Jejich třinácté album zobrazuje životní útrapy a boje, které kdysi sváděli, než se konečně usadili a stali se zodpovědnými ve svých dospělých životech. Pochmurná píseň „A Pain That I Used To Be“ (bolest kterou jsem dříve cítil) obsahuje zasmušilý sborový zpěv : " všechno se točí stále dokola, sráží mě to na kolena, ale ted už mě opouští ta bolest kterou jsem dřív míval…" Plánovaný singl Precious je o " vidění života skrz oči mých dětí " říká David Gahan. (Moje poznámka – z textu skladby je cítit lítost autora, že se ke své lásce (zde se láskou myslí jeho děti) nechoval vždycky dost pozorně, a chtěl by to vynahradit…(viz text Precious )


Navzdory změnám v životním stylu členů kapely má nové album znít klasickým depešáckým zvukem – temný ale chytlavý synthpop se zřetelným a nezaměnitelným Davidovým barytonem. " Naše kapela má v současnosti opravdu velmi silnou DNA" říká klávesista Andrew Fletcher, „My si skoro nemůžeme pomoci – ale zníme jako my sami – což je dobrá věc.“

Překlad : -sin- © Depeche CZ    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků