Depeche Mode pokračují v turné


Depeche Mode dnes v noci (našeho času) odehráli svůj 43. koncert tohoto turné ve městě Guadalajara, a odstartovali tak třetí etapu, ve které se z Latinské Ameriky přesunou i k nám do Evropy. Stejně tak pokračuje ve sbírání reportů, fotek a videí i náš Zápisník. No a jak tedy bylo včera...?
První koncert po měsíční pauze proběhl bez problémů - kapela odehrála v očividné pohodě před cca 15 000 diváky svůj set, prozatím bez žádných novinek v playlistu. Místní tisk se věnoval koncertu v několika článcích, a vesměs nešetřil superlativy. Jeden za všechny : "Dave Gahan a jeho společníci nenechali nikoho na pochybách, že jsou legendami elektronické hudby. Včera večer ve VFG Aréně rozbouřili vlny emocí až po okraj..."
FOTKY

VIDEA"Kup si košili, podívej, levná..."

To byla první věta, se kterou se setkali návštěvníci koncertu Depeche Mode při vstupu do areálu. Klíčenky, hrnky, trička, mikiny, čepice, programy, obrázky, plakáty... To vše bylo nabízené fanouškům okolo VFG Arény, kde dnes vystupuje tato legendární britská kapela. Nejen to, prodávaly se zde i vstupenky, jejichž ceny se vyšplhaly až na 3000 dolarů (pozn. překl : jedná se o tzv. "mexické dolary" neboli peso - kurz je srovnatelný přibližně s naší korunou). Zácpa a fronty na parkoviště, všeobecný zmatek a mumraj... To vše nasvědčovalo že půjde o koncert vysokého kalibru. Dvě hodiny před začátkem už fanoušci kroužili před branami, aby stihli "přijít včas".Ve 20:00 uvnitř haly teplota klesla, ale přímo úměrně houstla atmosféra. Dobrá místa byla přeplněná fanatickými příznivci, kteří si navzájem sdělovali, co všechno překonali, aby se sem dostali. Nebylo to totiž vůbec jednoduché, skrz přecpané turnikety a všudypřítomné fronty. Odměnou za dobré místo pak byla únava. Říká se že cesta ke slávě bývá poseta překážkami, a kdo šel na koncert Depeche Mode, ten to pochopí dokonale.

Ale ve 21:00, kdy zhasla světla, všechny problémy šly stranou, útrapy, hněv, či žízeň byly zapomenuty, a společenství Depeche Mode rozpoutalo svou zábavu.Trio vedené Davidem Gahanem ukázalo svou sílu, se kterou umí rozpoutat v divácích vlnu emocí. Jejich fúze elektronické hudby s rockem, podtržená velkým akustickým výkonem rozpoutala vlnu nadšení, hraničícího až s fanatickým zbožňováním.

Kapela s publikem slovně příliš nekomunikovala, asi tak jediné s čím se zpěvák Dave Gahan spokojil bylo : "Děkujeme vám" a "Hello Guadalajara". O to více hrála - jak klasický repertoár, tak i několik písní z jejich posledního alba. Vše zdůrazňovala velkolepá scenérie s obřími LED obrazovkami...

Zhruba 16 000 diváků nakonec po koncertě odcházelo s úsměvem na rtech. Dnešní noc byla plná divokých vášní, noc určená pro ty, co chtějí vše naplno...
informador.com.mxSetlist :

In Chains
Wrong
Hole To Feed
Walking In My Shoes
It's No Good
A Question Of Time
Precious
Fly On The Windscreen
Jezebel
Home
Miles Away / The Truth Is
Policy Of Truth
In Your Room
I Feel You
Enjoy The Silence
Never Let Me Down Again

Somebody
Stripped
Behind The Wheel

Personal Jesus
Waiting For The Night

    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků