Depeche Mode mění svůj vesmír


Doba promotion, rozhovorů a recenzí nové desky právě začíná. 9.2. se Depeche Mode objevují v New Yorku, kde poskytli několik rozhovorů. V tomto Martin a Fletch přemýšlejí, o tom co přinesou nové časy…

Martin diskutuje s Fletchem o fotbale. "Tak nám vykopli trenéra Chelsea, to jsou věci. Je to dobře nebo ne!?

At tak či onak, jedna věc je pro nás, fanoušky Depeche Mode jasná : Už je pryč doba, kdy se diskutovalo o tom jaké bude jejich nové album. Už je rozhodnuto – 20.dubna se objeví na pultech obchodů děj se co děj.

Teď jsou oba muzikanti uvolnění, v dobré náladě a vtipkují mezi sebou. Vyzařuje z nich přátelství, které trvá už od jejich školních let. „Jsme dobří přátelé – hlavně Martin a já jsme často v kontaktu – nejen na turné a při nahrávání alba. S Davidem už tolik ne, ale to je hlavně tím, že naše rodiny nejsou tolik spolu spjaté jako moje a Martinova“ říká Andy Fletcher, klávesista Depeche Mode, a zjevně nejhovornější člen kapely.

Kapela je v newyorském Big Apple, a mluví o podrobnostech svého nového alba, které opět produkoval Ben Hillier jenž – údajně – ukázal že zraje jako víno. Stejně jako drtivá většina hudebníků – i Depeche Mode označují nahrávku za nejlepší co udělali. „Jinak to ani nejde,“ vysvětluje Fletch „vždycky po skončení prací se vám vaše poslední dílo zdá jako nejlepší“. Martin dodává : „Myslíme si to po každém albu – i když ted zpětně vím, že třeba naše první album nebylo úplně to pravé…Byli jsme příliš mladí a netrpěliví…Naštěstí se to časem zlepšilo.“

Oba muzikanti strávili hudbou více než polovinu svého života, a táhne jim na padesátku…„Jak dlouho ještě? Nevím, tenhle projekt je pro nás celý život. I když vím že čas nám nic neodpustí…Jednou nám bude 60, nevím jak staří se ještě my tři doplácáme na pódium…“ přemýšlí Martin.

Na albu Sounds Of The Universe to vypadá, že oprášili své staré postupy – použili zvuky původních nástrojů z raných období kapely. Podle Martina to však nebylo cílené – spíš to vzniklo spontánně.

Depeche Mode se určitě nevracejí zpátky. Jsou kapelou, která je připravena čelit změnám ve společnosti, a celkovému vývoji. Martin : "Pro nás hudebníky je to trochu zvláštní, protože na jednu stranu si uvědomujeme že je ve společnosti krize, ale lidé přesto stále kupují cédéčka. Řekněme si na rovinu, že je otevřená i možnost tvorby nahrávek pro distribuci přes internet…podobně jako například Radiohead. Takhle může (hypoteticky) vypadat budoucnost, ale popravdě nevíme jak nadšená by z tohoto postupu byla nahrávací společnost. Kdo ví co bude, jakým směrem se vyvine politika hudebních vydavatelství. Třeba za deset let nebude vůbec internet, a budou se muset najít jiné způsoby distribuování hudby.

Fletch, ačkoliv je na jednu strana velký fanda internetu, a tráví hodiny času surfováním, přeci jen uznává, že tato síť (a počítače všeobecně) mají velký vliv na snížení kvality nahrávek, nejen mp3 kompresí, ale hlavně tím, že je díky technickým možnostem a rozvoji softwaru jednoduché skládat muziku i bez nástrojů.

Martin dodává: "Už není tolik klasických muzikantů, kteří se naučí hrát na nějaký hudební nástroj a zkoušejí si v garáži…Lidé poslouchají muziku na počítači, přes iPody, kde zvuková kvalita je špatná. Pokud je něco, co rozhodně nehodláme obětovat, tak je to zvuková kvalita našich nahrávek.zdroj : exonline.com

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Gabriel :

11. února 2009, 12:14     

„v newyorském Big Apple“ – Big Apple je prezyvka New Yorku. G.


Depeche fan :

11. února 2009, 21:02     

Mrkněte na tohle:http://www­.youtube.com/wat­ch?…


fan4dm :

12. února 2009, 00:26     

Nebo tohle:
http://www.you­tube.com/watch?…
;o)


pepa :

12. února 2009, 09:34     

Pěkný holky.A tu písničku,už jsem taky někde slyšel:):):)


sinus :

12. února 2009, 09:43     

Toto je původní, dosud nevydaná demo verze Just… , která se objeví na bonusovém disku ;)

http://www.you­tube.com/watch?…


fan4dm :

12. února 2009, 13:07     

:o)))


ffelina :

12. února 2009, 13:09     

from sinus::))))…tak tady platí obvzláště a do rytmu „..a ještě nemám dost“:)))


Depeche fan :

13. února 2009, 20:12     

Nevíte kdy bude mít premiéru oficiální videoklip k písničce Wrong? Ti kluci nás ale napínají :)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků