Depeche Mode bez Mute/EMI ?


Tisková agentura Reuters přišla se zajímavou spekulací. Přišlo to v souvislosti s rozhodnutím skupiny Radiohead : vydat své album bez nahrávací společnosti. V tomto spekulativním článku uvažují, kdo by mohl být další, a vyjmenovávají 10 kapel, které u EMI vydávají alba. Mezi nimi jsou i…Depeche Mode.Jako důvod Reuters uvádí, že poslední album Playing The Angel se prodávalo prakticky samo, Depeche Mode vyprodávají koncertní stadiony i bez velké reklamy, a DJ's v klubech sami od sebe pouštějí a remixují jejich tracky, aniž by potřebovali podporu rádií…

Proti této spekulaci můžeme zase namítnout, že Depeche Mode mají blízký vztah k Danielovi Millerovi (zakladateli Mute), a dostávají naprostou tvůrčí volnost. Proč by to tedy dělali…?

Co si o tom myslíte vy?


zdroj : Reuters

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


fan4dm :

2. ledna 2008, 21:07     

No právě. Proto je pro mě spíš nepochopitelné proč by vůbec měli vydávat „pod křídly“ EMI.
Nejsou právě copyrighty ©Depeche Mode na některých albech z nyní vydávané collectors edition předzvěstí toho, že by DM mohli vydávat bez labelu? Možná při prodeji Mute měli EMI nějakou podmínku, že tyhle hvězdy, na kterých se vydělává „u nich“ ještě vydají nějaký počet alb, ale třeba ten počet právě vypršel a DM by se tak mohli „osamostatnit“.
Upřímně se přiznám, že jsem trochu zmatený ohledně copyrightů na albech. Někde je ©Mute, jinde ©Venusnote, pak ©Depeche Mode nebo ©EMI. Vyzná se v tomhle někdo lépe a byl by schopen o tom třeba napsat vysvětlující článek?
;o)

Třeba je Fletch vezme pod svoje křídla a budou vydávat pod jeho labelem. :o))


janruzicka.dmf :

2. ledna 2008, 21:57     

To Fan4dm : To s tím Fletchem bylo dobrý…Takže by se DM mohli i přejmenovat,třeba na Client 2…:-)


wifi :

3. ledna 2008, 11:05     

EMI je pro DM pohodlnost. Nemusí se o nic starat. Proč by to měnili?


Violator_1990 :

3. ledna 2008, 17:22     

To ne!!!! Já chi klasická CD…žádné mp3ky…jasně stejně cdčko hned převedu na mp3 a dam do I-podu,ale prostě že by další CD Depeche Mode vyšlo bez bookletu atd…?? To snad ne:-(


fan4dm :

4. ledna 2008, 11:02     

Tak to bych taky nechtěl. Protože taky nemám rád šíření hudby jako např. placený download. Pro mě je nedílnou součástí hudby DM i obal a nosič.
Jen si myslím, že by byli bez problémů schopni vydávat svoji hudbu i bez velkého vydavatelství za zády, resp. pod vlastním labelem.


deepspace101 :

4. ledna 2008, 16:50     

Radiohead vydali to své album i na fyzickém nosiči, ne? Akorát prý stojí tolik, co čtyři jiné desky.
Jinak, na placené downloady kašlu, mně se líbí tak leda ty neplacené, jako od výše zmíněných Radiohead nebo Saula Williamse, ale všeobecně u mě pořád vede opravdové CD nebo DVD v krabičce a s bookletem.
A co se týče DM a vydávání nahrávek bez nahrávací společnosti, mám stejný názor jako Wifi. Ani si nedokážu představit, že by se DM kdy o takové záležitosti sami starali.


fan4dm :

4. ledna 2008, 19:44     

Já su asi trubka a blbě se vyjadřuju. Ještě jednou díky Hlubokýmuvesmí­ru101, cítím to asi stejně. Pouze s tím rozdílem, že jsem asi idealističtější v tom, že by si mohli vydat muziku i pod vlastním labelem, kde by na to samozřejmě měli lidi. Taky si nedovedu představit Fletche jak kontroluje kvalitu v lisovně, Goráč jak domlouvá distribuci. atd… :o)

Mimochodem, je někdo prosím schopný vysvětlit mi jak je to s těmi copyrighty? Viz moje první poznámka.


Alizza :

6. ledna 2008, 10:33     

Ja by som s tým súhlasila, podľa mňa by to dodalo DM taký nádych nezávislosti, mohli by si všetko robiť podľa seba :). Zase je pravda, že kto by to potom robil. Ale nevydáva sa náhodou Fletch za manažéra kapely? Neviem, čo presne je náplňou jeho práce, ale mohol by to celé riadiť on :D

A album v nehmotnej podobe, to nie je ono. Nie je to tak dávno, čo som si začala kupovať albumy, a je to úplný rozdiel, držať v ruke napálené a originál cédečko alebo si ho dokonca len vypočuť z počítača.


sinus :

8. ledna 2008, 10:00     

http://musicser­ver.cz/…amostat­neni/


sinus :

8. ledna 2008, 10:03     

A taky to povídali na rádiu Rock Zone…Letošní deska bude pod Mute, ale potom se prý uvidí…


fan4dm :

8. ledna 2008, 17:51     

Hmmm….Zajímavé. Otázkou je, jestli neutíkají spíše od EMI než od Mute. Utíkat od Mute totiž podle mě němají důvod. Každopádně jim fandím, jen doufám, že budou dál nejen vydávat, ale hlavně distibuovoat svoji hudbu i na vinylových deskách a stříbrných plackách. Tím myslím, že to co nabídnou jako např. placený download budu mít rovněž možnost si koupit jako fyzický nosič.


dangerous :

9. ledna 2008, 18:31     

Reuters na základě příkladu Radiohead zaspekuloval, potom zaspekuloval Music server a následně spekulují fanoušci.
Depeche Mode od Mute nikdy neodejdou, dokud bude v Mute fungovat Daniel Miller.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků