David Gahan : s Martinem promluvím příští rok


Na serveru Billboard vyšel článek s několika informacemi ze zákulisí chystaného sólového alba Davida Gahana : Hourglass. David sdělil pár detailů z nahrávání, a jemně nastínil co by se mohlo odehrávat v příštím roce…

Zpěvák Depeche Mode David Gahan není zrovna proslulý vydáváním alb v rychlém sledu. Koneckonců, fanoušci už přijali zaběhlý cyklus čtyřletých přestávek mezi vydáním alb Depeche Mode, a Gahan čekal víc než 20 let na vydání své sólové prvotiny Paper Monsters.

Ale po vydání alba Playing The Angel v roce 2005 nastala několikaměsíční přestávka, kdy probíhalo dodělávání příprav na turné kapely. V té době usedli společně Gahan, Eigner, Phillpott a věnovali se psaní nového materiálu. Tento materiál byl počátkem nové sólovky Hourglass.

Gahan vysvětluje proč si album produkovali sami :

„Když jsme začínali, měli ostatní několik hudebních nápadů, ale ne nic určitého, co by bylo písní, nebo co by mělo už nějaký tvar. S opravdovým psaním jsme začli až společně. Po čtrnácti dnech jsme se rozhlédli, a realizovali dema, co jsme právě spáchali, takže jsme si řekli : proč rovnou neudělat nahrávku? Pro mě to byla hodně vzrušující záležitost. Nebyly tu žádné komplikace od nahrávací společnosti, a odpadly starosti s tím : kdo bude produkovat a kde se bude nahrávat.“

Po textové stránce David Gahan proniká sám do sebe a do svých osobních vnitřních zápasů. „Začínám si více připouštět fakt, že se stávám starším…“ říká se smíchem. "Odjakživa to bylo věčné téma v mém životě : boj proti ubíhajícímu času. Jsem 25 letý kluk v těle 45 letého muže. Věnoval jsem se jsem se těmto tématům více. Byly to otázky typu : kam vlastně patřím? Tohle jsou moje nespokojenosti. Jsou tady pořád další stinné části mého já, které vystrkují růžky – je to můj zápas se sebou samým "

Řečeno hudební terminologií : tento „smeč“ byl maximálně spontánní. Gahan poukazuje píseň Deeper and Deeper jako ukázkový příklad. „Je to jednoriffový nápad, rozhodli jsme se podstatně odbočit od zaběhnutých kolejí. Improvizovali jsme na tomto jediném nápadu, a hodně jsme to přeháněli, přičemž song se zlepšil. Dodrželi jsme chod songu a provrstvili to.“

David také vysvětluje zalíbení v elektronice :

„S použitím elektroniky a technologií můžete rychle vytvořit něco velmi odlišného, a bez složitého kličkování. Dělat tohle s tradiční kapelou je složitější. Tady můžete změnit rozhodnutí, ale vytvořit tak atmosféru. Použití technologií je ohromná pomoc.“

Gahan v současnosti neplánuje sólové turné, ačkoliv řekl „není to pevně stanoveno.“ Na veřejnost zatím neprosáklo příliš informací z tábora Depeche Mode, ale Gahan pravil že „Martin Gore pracuje na několika nápadech. Plánujeme o alespoň hovořit o dalších nahrávkách Depeche Mode přibližně v příštím roce.“zdroj : Jonathan Cohen, Billboard.com

-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


sinus :

12. září 2007, 13:04     

Zajímalo by mě, jestli by byli ochotni zkusit podobný model (produkovat si album sami, bez asistence nahrávací společnosti) i jako kapela Depeche Mode…:)


fan4dm :

12. září 2007, 13:26     

To by mě taky zajímalo, ale na takové album bych se těšil ještě víc. Pokud by se u toho nepozabíjeli, tak by to mohlo být docela zajímavé. A neodpustím si /speciálně pro Dangerouse ;o)/ naprosto utopistickou poznámku, jaké by to asi bylo, kdyby jako co-producenta přizvali třeba Alana Charlese Wildera :o))


dangerous :

12. září 2007, 16:06     

Alan by to nikdy nepřijal a oni mu to nikdy nenabídnou, spíš by mně zajímalo, jak Dave bude tlačit na Martina a na Fletche…Dave si natáčí sólo album, kde všichni tři zúčastnění „makaj“ každý něco umí a tak jsou všichni v zápřahu, proto mohli album natočit poměrně rychle..což u DM nebývá zvykem, je třeba producent, pomocní hudebníci…


fan4dm :

12. září 2007, 16:22     

Jj, já to chtěl jen trošku odlehčit :o)
Myslím, že Marta i Fletche časem přestane momentální „nicnedělání“ bavit a sami zas ebudou chtít do studia. Beztak kdyby na ně kvůli tomu Dave tlačil, byla by taková práce k ničemu. Osobně si klidně počkám i další rok, dva nebo i tři na další album, hlavně aby jej dělali s chutí. Třeba Mart taky vydá něco svého nebo třeba Fletch konečně něco „vyrobí“ ;o)
S tím producentem a hudebníky to máš asi bohužel pravdu :o(
Škoda, že už nejsou po téhle stránce soběstační a alba „nevaří“ sami jako to dělávali dřív. S Millerem, případně ještě s nějakým technikem se zavřeli ve studiu třeba v Berlíně a tvořili. I když po těch letech už to asi bez producenta nepůjde. Jednak pánové možná trochu zlenivěli, a druhak producent do jisté míry může zabránit tomu aby sami sebe nevykrádali a trochu je nasměrovat jinam.

P.S. Stejně si pořád myslím (doufám), že s Mr. Recoilem ještě někdy na pódiu sejdou a „dají“ něco dohromady. Byť by to bylo jen na jediný koncert. :o)))


sinus :

12. září 2007, 16:24     

nene, Alan never come back….


fan4dm :

12. září 2007, 16:39     

Nech toho, ještě ty začínej…./smajlík s kladívečkem/

:o)


MAGNE F. :

13. září 2007, 01:37     

Nevěřím tomu,že nové album DM vyjde v roce 2008.Je to až moc okaté aby šel Dave ze studia do studia.DM očekávám v r.2009.A na turné k Hourglss nemusí jet.Zlaté koncerty DM.Solo live hrůza.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků