David Gahan přináší "HOURGLASS"


Oficiální stránky Davida Gahana uveřejňují první přesnější informace o chystané druhé sólovce Davida Gahana. Název alba zní „Hourglass“ (přesýpací hodiny), a datum vydání je upřesněno na konec října. Více v článku…


V současnosti na albu pracuje trojice David Gahan/Christian Eigner/Andrew Phillpott ve studiu „Gahan's 11th Floor Studios“ v New Yorku. V červenci se plánuje mixování pod taktovkou Tony Hoffera (spolupracoval s Air, The Kooks, The Fratelis..).


David Gahan prozrazuje, že nové album bude více elektroničtější, než předchozí sólovka Paper Monsters, „…Ale jsme si vědomi jak důležité je udržet ve zvuku a atmosféře spontánnost a živelnost. Nechceme příliš zabředávat do pokusů vytvořit každý zvuk co nejperfektnější. Chceme v tom mít trochu šmrnc bouřlivosti – neuhlazenosti. Christian (Eigner) hraje na bicí a Andrew (Phillpott) dokáže dobře vystihnout svůj způsob hraní na basu a kytaru. A potom to prostě všechno sestříháme a proženeme přes software ProTools. Občas se přitom narazí, ale to je v pořádku.“


Tématem alba je závod o čas a jeho ubývání. Písně na Hourglass se hlouběji zarývají do Gahanovy duše. „Jsem pořád jako teenager, který se intenzivně snaží vyrůst, ale se strachem že to právě přichází“. Album obsahuje tyto písně :


Saw Something
Use You
Endless
21 Days A Little Lie
Deeper and Deeper
Love Will Leave
Down
Miracles
Tomorrow
Kingdom
-sin-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


wifi :

27. června 2007, 11:21     

„album bude více elektroničtější“…? To už Dave nemá rád rokec?


sinus :

27. června 2007, 11:35     

V té „větší elektroničnosti“ bude mít určitě prsty Phillpott – to je vyloženě milovník knoflíků. Asi bude záležet i na producentovi. Ale Davidovi se , podle jeho slov, moc s knoflíky hrát nechce (opak Alana :) ), „prostě to nějak nahrajeme a nějak to dopadne“ :)


fan4dm :

27. června 2007, 11:52     

Je to i vcelku logické. Vzhledem, k tomu, že v mládí byl Dave punker. Je to takový „punkový přístup“. Často v poslední době poslouchám Live monsters a to Daveovo rockovější a syrovější, ne tak uhlazené, podání písní DM taky má svoje kouzlo.


hankaver :

27. června 2007, 12:10     

Já už se těšííííím !


sinus :

27. června 2007, 13:53     

Jak jsem již v minulesti někde psal – úplně by mi stačilo, kdyby ty písně byly něco jako Suffer Well či Nothing's Impossible… Ale to by asi musel album produkovat Ben Hillier, což asi nehrozí…:)


TomCZ :

27. června 2007, 22:37     

JJ Suffer Well se fakt vyvedla!:)


deepspace101 :

27. června 2007, 22:49     

Já bych byla v současné době nejradši, kdyby to album produkoval Trent Reznor – to by byl NÁŘEZ. Přinejmenším žádná parodie na DM nebo rádiová selanka. Ale ten by Dejvákovi asi na spolupráci nekývnul… :-))


sinus :

28. června 2007, 12:43     

pro deepspace101: víš že vůbec nemáš špatné nápady? To by mě nenapadlo… I když myslím že když by Reznor s někým z DM spolupracoval, tak to bude Alan.


demo :

28. června 2007, 13:44     

Jednoznačne sme čakali,že sa prejavi aj v elektronickom duchu,čo Papper Monster nebol.Predpokla­dam,že drsnom elektronickom zvuku.Takže koncerty budú startovať na jesen-zimu.O.K.


dangerous :

28. června 2007, 13:48     

to demo: s koncerty se podle předběžných informací počítá až na jaro 08, tak uvidíme…


sinus :

28. června 2007, 13:58     

Jo, taky jsem zaslechl nějaké cvrlikání, že březen 2008…Ale moc koncertů prý nebude – David je je dostatečně vyskákaný už z TTA. Takže asi budeme muset vyjet za hranice. Vůbec bych se nedivil, kdyby nehrál v Praze, ale dal by Bratislavu – při jeho minulém sólovém turné tam byla mnohem lepší atmosféra.


magi :

28. června 2007, 16:28     

…tak pojdeme do blavy,nevadi)))


deepspace101 :

28. června 2007, 21:18     

to sinus: máš pravdu, Trent Reznor má nejblíž asi Alanovi, ale na druhou stranu si myslím, že ti dva jsou si možná až příliš podobní (ovšem ne vizáží :-)).
Podle mého názoru se Reznorovi povedlo dovést fúzi „rockových kytar a elektroniky“ k dokonalosti, na tohle je fakt machr. Navíc v relativně všeobecně přijatelné podobě, avšak aniž by to působilo lacině. A to je přesně to, co Dave potřebuje. Dvojka Gahan & Reznor by podle mě byla ideálním a originálním spojením.


fan4dm :

29. června 2007, 06:45     

sinus: Jj, Blava byla skutečně iné kafe. Praha proti tomu byla vesnická tancovačka. Prahu klidně oželím a rád pojedu místo toho do Blavy.
Gahan live in Blava byl pro mě jeden z nejlepších koncertů, které jsem viděl. Myslím, že je to dáno hodně tím, že to byl první koncert (někoho z) DM na Slovensku. Lidé po tom byli hladoví a podle toho také udělali atmosféru v sále. Navíc Davea to zjevně taky takhle bavilo víc :o) Publikum tam bylo vážně skvělé.


janruzicka.dmf :

30. června 2007, 14:47     

Taky se těším a co se týče toho místa koncertu,asi bych uvítal Daveho nejlépe v Ostravě…:-) Ovšem toto je zcela čisté Sci-fiction…:-)


DesiGnGB :

1. července 2007, 19:11     

TAK TO JE NOVA STAVA DO ZIVOTA TAKATO SPRAVICKA… NEVIEM CO DODAT…see U inBA.


demo :

6. července 2007, 18:53     

Dave to riskol v Blave s Papper Monsters tour a potom mu Martin dakoval,že ich do Blavy ako DM stiahol na stadion.Bol plný 33000 people.Na­budúce to nebude iné.


jurajek :

12. července 2007, 00:50     

Bylo by to krásné, kdyby se taky poprvé stavil v Ostravě, určitě by bylo narváno nebo taky Brno. To co je poprvé, je vždy krásné!


marek.one :

7. listopadu 2007, 18:05     

bratislava DM byl super koncert

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků