Daveův průvodce po New Yorku


Kapelu za pár dní čeká koncert kde bude Dave doma, tedy v New Yorku. Dave o tomto městě rád vypráví, a nejinak tomu bylo i v jeho krátké výpovědi pro deník New York Post...Pro mnohé je New York místem, kde se vyžít, ale pro Davida Gahana je to místo, kde vystřízlivěl. Zpěvák Depeche Mode se sem přestěhoval před 20 lety, aby se pokusil zbavit se drogové závislosti, která ho postihla v 90.letech. Navzdory pokušením, která tu číhají na každém rohu, to zvládl. S kapelou odehrají dvě show v Madison Square Garden (9. a 11.září), a 55 letý zpěvák je tady v podstatě doma. A právě zde si povídal s Hardeepem Phullem o jeho víkendech v New Yorku...Dave Gahan: "Teď žiju v Tribece, ale stále rád chodím do West Village, kde jsem žil předtím. Je tam kavárna Dante, která je pořád jedním z mých oblíbených míst. S mojí ženou Jennifer také rádi povečeříme v Odeonu. Samozřejmě, mám i svoje pizzerie - Joe's na Carmine Street, tam se musím vždycky zastavit, na jeden skvělý plátek s křupavou kůrkou.

Na Brodway příliš často nechodím, ale co se týče divadla, vždycky jsem měl slabost pro hry typu Sam Shepard - Buried Child, a podobné věci. Jsou hodně rodinně orientované, v tom smyslu, že je to o tom, o čem má rodina doopravdy být.Rád jsem se procházel se svým pejskem (fenka Katie, poznámka překladatele), ale loni mi umřela. To mě tehdy hodně vzalo. Chodívali jsme se procházet na West Side, po pravé straně řeky. To mi hodně chybí. Pořád se tu a tam časně ráno těmi místy toulám, teď už sám. Rád poslouchám hovory lidí okolo, o čem si povídají. Je to skvělá inspirace pro moje písně.

Přes léto to mám podobně jako všichni ostatní, cítím že bych měl odsud na čas vypadnout. Máme štěstí, že máme pěkné místo v Montauce, a jezdím tam rád i v zimě. Mám rád tu samotu, když není okolo ani živáčka a venku zuří vánice. Rád se procházím na pobřeží.

Věc, kterou na New Yorku miluju je, že tě tu nikdo příliš neobtěžuje. Tu a tam se objeví fanoušek a požádá o selfie, což je v pohodě, ale jinak se po většinu času nemusíš obávat žádné pozornosti okolí. Neexistuje žádné podobné město. Projel jsem celý svět, ale jedině v New Yorku se cítím doma.-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků