Dave : Úniky nahrávek jsou rána pod pás


V jednom z posledních rozhovorů v „promotion tour“ Depeche Mode se Dave vyjádřil k několika zajímavým tématům – k poslechlu nového alba U2, a komentuje fenomén únik nahrávek před vydáním…David se prochází po hotelovém pokoji – upravený, a v dobré kondici, navzdory tomu, že má za sebou měsíc dlouhých interviews po celém světě. Dnes je poslední den.

Sunday Tribune je zde spolu se čtyřmi dalšími novináři z Východní Evropy, kteří Davida stále více roztrpčují. Nemůžeme se mu divit – je tu jeden pravděpodobně opilý pisálek z České Republiky, který klade naprosto nepřesné otázky ohledně Antona Corbijna, jemně mluvící novinářka vyjadřující se výhradně v nepochopitelných přehnaně filozofických výrazech, a několik německy mluvících fanoušků neustále se dožadující podpisu….

Jak se vám líbí nové album U2?

„Právě jsem to dnes ráno poslouchal, je tam pár opravdu dobrých věcí. U2 neustále rostou. Není to úplně přímá muzika – když jsem slyšel jejich singl poprvé, byl jsem z toho úplně bezradný, fakt. Je to jako když dáte dohromady hodně odlišné písně. Ale jak jsem se dostal k albu No Line On The Horizon, pochopil jsem to. Ještě lepší to je s doprovodným filmem "Linear“, který pro album natočil Anton Corbijn."

Nabízí se tu srovnání U2 a Depeche Mode – často se tak děje….

„Myslím že to je pravděpodobně díky spojitosti s Antonem Corbijnem. Anton je přítel kapely, a hodně s nimi fotografoval, stejně tak i točil videa… No a taky často vydávají Depeche Mode a U2 album ve stejnou dobu (směje se). A také – U2 jsou stejně staří jako my – vydali přibližně stejně desek… A Bono stejně jako já dává do práce všechno…Jsme oba stará škola, ale zůstalo v nás spousta života.“

Mezitím co Gahan s kapelou propagují album Sounds Of The Universe po celém světě, písně z alba kolují po internetu. David je rozzuřený z faktu, že to co mělo být soukromými pracemi se stává veřejným.

„Ztrácí se z toho všeho takové to tajemno. Je to skoro až směšné. Na jednu stranu to svědčí o velké žádostivosti, o velké touze slyšet co je nového. Ale na druhou stranu, není větší rána pod pás, než hodnocení alba od žurnalistů, ještě před tím než máte vůbec šanci svou práci dokončit.“

"Nemám ponětí jak to uniklo…Mohlo se to stát tisíci způsoby – je to jako by někde leželo CD a někdo ho prostě zvedl. Možná se to stalo když jsem nahrával zpěvy v New Yorku, kdoví…Je to špatně, když kapely musí posouvat dopředu data vydání svých desek, kvůli tomu že uniklo online, jako třeba Yeah Yeah Yeahs. Jsem si jistý že byli opravdu nasraní. Je to jako když malujete obraz, a říkáte : mám zatím jen namalovaný náčrt – co si o tom myslíte? Je podle mě bláznivé, když lidi provádějí tohle směšné osvojování věcí… Kupodivu ale, některé ukázek z demosnímků najdete v bonusech v box setu… "zdroj : tribune.ie
-sin-


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


trev20 :

10. dubna 2009, 09:35     

Koukám,pisálek z české republiky nám udělal reklamu :)


Max :

18. dubna 2009, 00:07     

Já nevím jak vy, přátelé, ale já už toho mám opravdu dost….Toto album je pro mě zklamáním. Já vím, že fanatický depešák si to prostě nepřipustí a zapře v sobě pocity nespokojenosti…., ale ruku na srdce…z tohoto alba „neleze mráz po zádech“. Jsou to jen goreovské odrhovačky…Do pr*ele (pardon , ale fakt to těžce nesu), kde je ten dinamický náboj??!! Kde jsou ty hutné zvuky? To je samé pípání, syčení… Proč se z DM stává popíková kapela?? 2–3 kousky na tomto albu stojí za řeč…, jinak prostě nic…. Kapelo DM!!, povolejte zpět mistra zvuku Alana Wildera, on z těch goreových demo snímků udělá monstrózní hynmy…. Konec.


leoš :

18. dubna 2009, 16:23     

Souhlasím s Maxem. Od odchodu Wildera nebyla už skvělá deska. Každou novou desku očekávám s nadějí, že se aspoň trochu přiblíží Violatoru, ale to se fakt nemůže asi stát. Třeba se mnou nebudete souhlasit, ale já DM poslouchám od prvního koncertu v Praze a nikdy jsem neposlouchal jinou hudbu. O to víc mě mrzí, že už se skvělé desky nedočkáme. Kdyby Gore nebyl ješitnej a Wildera přijal jako rovnoceného parťáka byly by desky úplně o něčem jiném.

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků