Dave chtěl starý dobrý remix...


Webové stránky Home přinesly rozhovor s hudebníkem a remixérem „Kap10kurt“, který vytvořil několik remixů pro Davida Gahana, a kterého jsme mohli vidět po jeho boku na několika živých vystoupeních. V článku je překlad nejzajímavější části…
Spolupracoval jsi na současném Gahanově projektu na několika frontách…Řekni nám o tom něco, a jak to vůbec celé přišlo…?

Vzniklo to s Andrew Phillpottem a Christianem Eignerem při mojí show v New Yorku – to zrovna nahrávali první nápady pro Hourglass. Pomáhal jsem Davidovi ve vícero technických záležitostech při demosnímcích pro Playing The Angel a setkal jsem se s Andrewem a Christianem krátce i na turné. Po skončení show se na mě Andrew a Christian (alias Das Shadow) zaměřili, myslím že se jim show líbila. Brzy potom mi zazvonil telefon, jestli bych neměl zájem pomoci při dokončování Hourglass.

Jak jsi sám přiznal – jsi fanouškem Depeche Mode. Jaké to bylo poprvé, být na pódiu společně s Davidem Gahanem?

Byl to nářez, samozřejmě…Dave je pětihvězdičkový umělec, a jeho osobnost a smysl pro humor je neuvěřitelně nakažlivý. Dokonce i při zkoušce jel na 100%, neošidil žádný pohyb na pódiu. To bylo celkem inspirující! Ale i ostatní členové doprovodné kapely jsou výborní. Andrew hraje živě na několik keyboardů a spouští samply – což není vůbec snadné – dělat spoustu těhle odlišných věcí zároveň. Christian samozřejmě není žádný nováček, a hraje s nasazením rakouského traktoru (pozn. překladatele : přeložil jsem to doslovně – neptejte se mě co to je!:)) . Martyn Lenoble (hráč z Paper Monsters tour) hrál s Porno for Pyros a Janes Addiction. Potom tam byl Graham Finn, to je newyorský příležitostný hráč a basák v The Glass. On napodoboval některé syntezátorové podklady a „přetlumočil“ je do kytar. A já vytvářel ty nejpříšernější synth-basové linky, jaké jen dokáže vyloudit k10k :).

A jak jsi se původně dostal k Depeche Mode? Bylo to v době, když jsi ještě žil v Evropě?

Ano, bylo to ve Švýcarsku. Můj straší brácha Erol byl nadšenec do hi-fi, a utrácel všechny svoje peníze za audio přístroje – třeba mašiny z řady Marantz systems. Pamatuju si, že koupil monstrózní 2×260 wattový zesilovač. Potom vyměřoval ve svém pokoji akustiku, a dokonce si dělal na podlaze značky, kde je nejlepší poslech stereo efektu. Ale většinou si pokoj zamykal, takže jsme neměl možnostl poslouchat jeho citlivý systém, ale nakonec jsem našel klíč, a vplížil jsem se tam, když byl venku. Tam jsem začal poslouchat Depeche Mode. Samozřejmě, měl každé tlačítko označené, a zjistil to docela rychle, takže potom bylo hodně křiku, ale souhlasil s tím, že mi to nahraje na kazetu.

Tvůj remix Kingdom vyvolal velmi kladné ohlasy, mnozí ho nazývají „návratem ke starým dobrým 12“ mixům ". Proč jsi se rozhodl lpět na tomto formátu? A proč jsi úplně změnil svůj postup na remixu Use You, který je mnohem více, až drasticky předělaný ?

Extended Mix Kingdom vznikl, protože se na mě obrátili Daniel Miller a Dave Gahan, abych vytvořil charakteristický „old school“ extended mix. Ale, jako obyčejně, malinko jsem se odchýlil, a začal přesouvat některé basové a kytarové linky, které byly docela jemné, a udělal je v té písni o něco hlučnější. Potom jsem rozkouskoval Christianovy bicí a údery, a udělal z nich intro. Ale i přes to všechno je to charakteristický extended mix. V Use You jsem měl absolutní svobodu, a zeditoval jsem vokály výš, pro rychlejší tanečnější tempo. Tady jsem se snažil zachytit pozadí – hrubě vzaté útržky Davidova dechu – a to znělo celkem drsně. Docela jsem měl obavy, jestli jsem nezašel až příliš daleko, ale oni jsou dospělí chlapi, a zdáli se být spokojení.

Říkal jsi mi minule, že jsi dělal ještě jeden remix pro Gahana. Můžeš prozradit, jaký je to track, a kde ho uslyšíme? Co by měli lidé ot toho nového mixu očekávat?

Je to „Love Will Leave“, dodělal jsem ji před třemi týdny. Teď ještě mastering, a měla by vyjít brzy, ale kdoví, na kterém nosiči bude použita. Je docela impozantní a melancholická, takže nepochybně není určená pro zuřivé tanečníky ! Haha…možná jako soundtrack?

Bylo plánované krátké turné, jsi teď připravený na živé hraní s Gahanem?

Hmmm…To je všechno ve hvězdách. Ale řekl bych, že nastane čas Depeche Mode, během několika měsíců, takže by to mělo být jedině zkraje roku 2008. Ted se soustředím na svůj projekt…
Rozhovor : Home
Překlad : -sin-

stránky Kap10kurt


    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


wifi :

13. prosince 2007, 09:06     

miluju „staré dobré“ remixy…


fan4dm :

13. prosince 2007, 16:10     

Já taky ;o)


sinus :

13. prosince 2007, 16:20     

a ty „extended“ obzvlášt :)))


elwir :

17. prosince 2007, 19:55     

Andrew hraje živě na několik keyboardů a pouští samply?? Hahaha, ten pán si spletl skupinu asi..


sinus :

18. prosince 2007, 10:51     

elwire – on nemá na mysli Andrewa Fletchera, ale Andrewa Phillpotta… Došlo k roztomilé podobnosti křestních jmen :))


elwir :

18. prosince 2007, 18:35     

tak to jo! Já myslel, že to je nějaká velmi rafinovaná ironie :o), nebo, že bude od Fletche něco potřebovat. Díky za upřesnění, Sine!

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků