Český tisk o Depeche Mode


  (07.09.2005)


V českém tisku se začínají objevovat články o Depeche Mode. Přepisy několika z nich vám přináší naše spolupracovnice Gahan.love.DM…


Hudební pirátství


A je tu další potvrzení toho, že hudební pirátství začíná být čím dál tím víc o hubu.
Polská policie chytila chlapíka, který pustil na internet nový singl Depeche Mode, co
má vyjít až během října. Byl to samozřejmě někdo z médií, protože skladba se k němu dostala na promosinglu přímo z vydavatelství.


zdroj: Filter
RECENZE ALBA PLAYING THE ANGEL :
A zase ta klasika….Temní synthipopoví klasici hlásí návrat na trůn.


Depeche Mode slaví letost čvrtstoletí existence. K výročí si synthpopová legenda nadělila nové studiové album Playing The Angel, následovníka čtyři roky starého počinu Exciter. Mezitím stihl zpěvák David Gahan a hlavní tvůrčí mozek Martin Gore vydat každý své sólové album, loni pak „depešákům“ vyšla kolekce remixů. Tolik nedávná historie kultovní kapely, jejíž hlavním tématem i na novém CD zůstává bolest a utrpení s vidinou naděje.
Playing The Angel je svým způsobem volným pokračování Exciteru. Převažují střední a pomalá tempa, byť rozjezd alba slibuje taneční jízdu. Úvodní A Pain That I´m Used To oplývá silnou melodií a gradací, následující John The Revelator je ukázkové elektronické blues s výtečnými ženskými gospelovými vokály. Hymnická Suffer Well je prvním autorským příspěvkem Gahana v historii kapely. Povzbuzen ohlasy na sólový debut si zpěvák, který se dostal z drogové závislosti, prosadil ještě další dvě skladby- zpovědní trip hop I Want It All a do zvukových hrátek zaobalenou Nothing´s Impossible. Jeho vyzrálý baryton dodává písním další temný rozměr, až na dvě výjimky zpívané Martinem. a nebyl by to on, kdyby skladby Macro a Damaged People nebyly balady – první éterická a kosmická, druhá rozcinkaná a zadumaná. Playing The Angel (kousek textu ze závěrečné písně The Darkest Star) oplývá analogovými zvuky, zásluhou producenta Bena Hilliera, který se třeba nebál ani zvukové exploze v polovině industriální The Sinner In Me. Na albu nechybí ani, pro kapelu už tradiční, kytarové nahrávky. Zkrátka, tohle jsou Depeche Mode na vrcholu sil, s novou, po čertech temnou, ale výtečnou kolekcí písní, z nichž jistě vytáhnou několik singlů, silnějších, než je pilotní Precious, spíš v duchu legendární Enjoy The Silence..

zdroj: FilterDepeche Mode


Na turné, čítající 39 evropských a 21 amerických zastávek, vyrazí hned po novém roce DEPECHE MODE. Turné dostalo název Touring The Angel a jedním z jeho úkolů je i podpořit prodej nového alba depešáků „Playing the Angel“, které vyjde letos v říjnu. Evropská část tour odstartuje 13.ledna v Drážďanech a slibuje i zastávku v ČR – 23. ledna v pražské Sazka Aréně. Depeche Mode naposledy navštívili Prahu před pěti lety v rámci koncertní šňůry k albu Exciter.Trio Dave Gahan, Martin Gore a Andrew Fletcher na tomto turné odehrálo neskutečných 85 vystoupení pro bezmála dva miliony diváků.


zdroj: Music-gahan.love.dm-    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků