Bolest a utrpení v různých tempech


  (04.08.2005)


Na oficiálním webu kapely se objevil článek „Playing The Angel Biography 2005“. Členové kapely zde mluví o svých pocitech o právě dokončeném albu, i o nadcházející sezóně…Tento říjen Depeche Mode vydávají nové album. Je právě čtyři roky od vydání Exciteru.


“Ještě předtím než jsme odstartovali práce na tomto albu, cítil jsem že tam stále byla nějaká nedokončená záležitost,” říká Dave Gahan. A tak se Depeche Mode dali opět dohromady,aby, jak zpěvák tvrdí , “vytvořili to nejlepší co jsme mohli."


Playing The Angel je překvapivě čerstvé a kypící životem – vezmeme-li v úvahu že je od skupiny, která má přes 25 roků, prodala 50 miliónů nahrávek po celém světě, stvořila 38 singlových hitů a ve Velké Británii se nejméně 13 krát se umístila v Top 10 albums. A přesto Depeche Mode zní jako nová skupina, ne jako jedna z řady v jejich společné třetí dekádě. “Precious”, první singl, je sama podstata Depeche Mode, se všemi kybernetickými rytmy skvělým chórem. “Sinner In Me” dokonale balancuje mezi organickým a syntetickým zvukem, a to všechno završují způsobem,jakým dělají většinu opísní – se stakátovýmy poryvy a hluky . Na “Suffer Well” je Daveův hlas silnější než obvykle. “Macrovision”, zpívaný Martinem Gorem, je vysoce digitální pop s enormní chytlavostí. . “John The Revelator” je jeden z mnoha potenciálního hitových singlů. “I Want It All” je jedna z pomalejších písní , s menším důrazem na klíčový zvuk alba – jako takový menší výlet na skok do pekla.. “A Pain That Im Used To” vás nakopne ,v nespoutaném a hlučném stylu s divokými výbuchy kytary.


Název pro album byl vzat, podle Fletche, z textu písně “The Darkest Star”. Album bylo nahráváno v Santa Barbaře, New Yorku a Londýně. Nahrávka začala v lednu 2005 v Kalifornii, s producentem Benem Hillierem u kormidla , což pro něj byla velká výzva, uplatnit zde svoje inovace. “Musíte tvrdě pracovat na znovu-objevování sama sebe ,” přiznává Dave, “a tak si musíte vybírat si nové lidi, kteří vás posunují.” Playing The Angel je v rychlejším tempu než poslední dvě studiová alba, je zde zvýšený důraz pro naléhavost a živost. Benova záliba v analogových syntezátorech přes digitál hodně pomohla formovat zvuk.


Toto je také první depešácké album, na které přispěl autorsky i David. Tři písně („I Want It All“, „Suffer Well“ and „Nothing's Im­possible“) byly napsán zpěvákem, jenž byl povzbuzen ohlasy na jeho debutové sólové album Paper Monsters (2003). Martin byl zodpovědný za zbylých devět písní. Jako obvykle, Martin byl neohrožený v jeho zobrazení stinné stránky lidské společnosti. Jak on vtipkuje: ve skutečnosti zadní obálka CD může dobře představovat podtitulek: Bolest a utrpení v různých tempech. “Dave říkal, že jsem udělal 25 letou kariéru jen díky jednoumu tématu… Já odporuji: Jsou dvě ! ”


Když byl dotázán, o čem tedy tato témata jsou, Martin se usmívá: “je to o něčem, co by mělo apelovat na opravdu závadné lidi.” To by mohlo být špatné, nicméně, odmítá označit Depeche Mode jako smutnou a depresivní kapelu.. “Nikdy jsem nepovažoval naši hudbu za vyloženě a čistě temnou záležitost…Vždy se tam vyskytuje část naděje. A já doufám, že tato naděje se přenáší i skrz naši hudbu na posluchače."


Plno optimismu, obnovené energie a svěžesti,a potěšení z toho, čeho dosáhli, tím vším je cítit Playing The Angel.. To je také zřejmé z radosti Davida, Martina a Andyho že jsou zpět jako Depeche Mode. Jsou na prahu vydání skvělého alba (alespoń o tom jsou přesvědčeni) , a před mamutím světovým turné, které je již teď skoro vyprodané. I to ukazuje, že jejich obecenstvo je stále ohromné na celém světě…


Dave považuje za štěstí, je ještě stále tady a dělá tyto věci. “Dosáhli jsme tolik za 25 let, a také toho spoustu přežili… Ze všech kapel je tato jediná, do které jsem investoval peníze, a stále žádné okolo nejsou” směje se. “Řadím nás po bok U2 a R.E.M. Víc než kterékoliv kapele se nám podařilo udržet, ačkoli jsme se nikdy nepřizpůsobovali, a ani se přizpůsobovat nehodláme. Nikdo nebude jako Depeche Mode…Trochu energie jsem bohužel ztratil v polovině 90.let, ale to už je za mnou..Nyní se v Depeche Mode cítím nejlépe za posledních 15 let.."


zdroj : depechemode.com (upraveno)


Playing The Angel – setlist :


01. A Pain That I'm Used To
02. John the Revelator
03. Suffer Well
04. The Sinner In Me
05. Precious
06. Macrovision
07. I Want It All
08. Nothing's Impos­sible
09. Introspectre
10. Damaged People
11. Lillian
12. The Darkest Star

Překlad : -sin- © Depeche CZ    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků