Béčko týdne: My Joy


U příležitosti jubilejního pokračování naší DM B-Sides party se v tomto seriálu zastavíme u 10 zásadních béček Depeche Mode. Tentokrát přijde na řadu skladba z období Devotional: My Joy.My Joy vyšla jako B-Strana singlu Walking In My Shoes v roce 1993. Skladba vznikla ve druhé fázi nahrávacích session alba Songs Of Faith And Devotion, ve studiu Chateau Du Pape v Hamburku, a byla to pouze jediná skladba navíc. Původní záměr vlastně byl, že se objeví rovněž na albu. Alan : "Měla se tam objevit, ale nakonec jsme dospěli k závěru, že není dostatečně silná. Mixovali jsme jí se Stevem Lyonem, a za jeho zvukařské asistence jsem udělal i její 12" verzi (Slow Slide Mix)".

Na dotaz fanouška : "Proč vlastně při nahrávání S.O.F.A.D. vznikla jen jedna regulérní B-strana ?", odpovídá Alan prostě : "Už nám nezbyl čas na to, nahrát něco dalšího." Není se příliš čemu divit. Nahrávání S.O.F.A.D. bylo asi nejvíc vyčerpávající v kariéře DM. Každý člen se potýkal se svými osobními problémy, a komunikace příliš nefungovala. V první fázi nahrávání v Madridu stihli za 12 týdnů nahrát pouze dvě skladby. V Hamburku tedy museli podstatně zrychlit tempo.

(Poznámka : na singlech k S.O.F.A.D. se objevila jako jiná skladba už jenom Death's Door, která však vznikla už v roce 1991, pro soundtrack Until The End Of The World).

Navíc v době vydání singlu Walking In My Shoes už probíhaly čilé přípravy na turné, a Alan se Stevem Lyonem připravovali koncertní verze písní. Tehdy se jim stala pohroma - systém Roland, na kterém nahrávali všechny backing tapes, jim jednoho dne celý zkolaboval, a museli vše dělat znova. Později firmu Roland zažalovali, uspěli, a dostali zpět alespoň kupní cenu přístrojů. Alan : "Tenhle zážitek nám dal cennou lekci o novinkách moderní techniky - zdaleka se jim vyhněte! Není sranda být pokusným králíkem pro nějakou mašinu, která ani nebyla pořádně otestována, a pak jen počítat, kolik má závad."

Ale vraťme se se skladbě My Joy. Pokud si položíme otázku : "zazněla tato píseň někdy na některém turné Depeche Mode?", můžeme na ní trochu šalamounsky odpovědět, že tak trochu ano. Odpověď se skrývá v tomto odkazu.
Seznam dílů seriálu: Béčko týdne

-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


modepower :

14. prosince 2015, 19:39     

ahoj, po dlouhé době jsem se rozhodl jít na tento dm web a jen doufám, že zde bude jiná a respektovanější skupina lidí, než na dm.cz, kde za svůj názor schytáš pár facek :-)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků