Béčko týdne: But Not Tonight


U příležitosti jubilejního pokračování naší DM B-Sides party se v tomto seriálu zastavíme u 10 zásadních béček Depeche Mode. Dnes se zaměříme na But Not Tonight. Píseň vyšla v Evropě jako béčko singlu Stripped v roce 1986. Ovšem vydavatelský label Sire, který obstarával trh v USA, se pomalé skladby Stripped trochu lekl...Situaci vyřešili tak, že v USA A stranu a B stranu přehodili, takže za mořem bylo náhle béčko Stripped. Navíc skladbu But Not Tonight použili do soundtracku k teenagerské komedii Modern Girls (info ČSFD), a natočili videoklip (točila režisérka Tamra Davis), ve kterém se objevují scény z tohoto filmu. Existují dokonce dvě verze - klasický klip, a pak také tzv. Pool Version.

Samozřejmě, kapela z tohoto rozhodnutí nebyla nikterak nadšená, obzvlášťě zděšený byl Alan Wilder : "Je to nepochopitelné rozhodnutí, ty dvě nahrávky jsou jako nebe a dudy!". O nic méně nadšeně to nekomentoval ani Martin : "...Měli jsme v 86 roce vydat jako singl Stripped, ale v Americe někdo rozhodl, že namísto Stripped vydají jako singl But Not Tonight, protože ta píseň se objevila v nějakém hloupém filmu. Stripped jsme míchali ve studiu 9 dní a Bůh ví jak dlouho jsme ji nahrávali, kdežto But Not Tonight jsme sfoukli za 3 hodiny…A Američané se to rozhodli vydat obráceně – prý některé písně americkému trhu vyhovují více než jiným trhům..."


Martin, Alan a Dave na situaci vzpomínají o 20 let později :

Nicméně, v rámci kompromisů do toho americkým vydavatelům příliš nezasahovali. Po letech dokonce došlo z Martinovy strany k jakémusi smíření, a zařadil akustickou verzi této skladby do playlistu Delta Machine Tour. Chorály fanoušků při této skladbě ukazovaly, že zas tak marný song to není. Sám Martin to komentoval v rozhovoru z ledna 2016: "...Víš, je to úžasné. Každý večer na turné jsme extrémně nakazili naše diváky, a tyhle magické momenty, jako po But Not Tonight, se stávaly už pravidlem... Vždycky na konci písně začali nějaký nápěv a... no prostě to pořád pokračovalo, třeba pět minut, a Dave už začal obvykle něco říkat, nebo tleskat, prostě něco čím by to ukončil. Ale víš...vždycky nás zajímalo, prostě jsme někdy chtěli zkusit, jak dlouho to ti lidé vydrží :)


But Not Tonight - live Austin City Limits 2013


Seznam dílů seriálu: Béčko týdne


-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


DMlive :

13. listopadu 2016, 20:17     

Naprostá pecka!!!!!


quillity :

7. září 2019, 20:55     

Pre mňa nové info, ďakujem za články

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků