Autosalon Depeche Mode - část 2.


Dokončení prohlídky automobilů, použitých ve videoklipech Depeche Mode. I devadesátá léta a první dekáda nového tisíciletí byla na jejich výskyt bohatá...



Odkaz na první část článku



Rok 1997. Ve videoklipu It's No Good se Depeche Mode přesunují mezi bary ve dvou autech. Dave nasedne s dámami do bílého Studebaker Lark, a Martin s Fletchem nasedají to klasického taxíku Checker Taxicab, model z roku 1974.






Asi se shodneme, že nejvýraznější auto v dějinách videoklipů Depeche Mode se objevilo v klipu Useless. Oranžové auto s velkům "U" na dveřích nešlo přehlédnout. Po světě existuje řada fanoušků, kteří si svůj Ford Taunus, či Ford Cortina (autu v klipu nejlépe odpovídá model z roku 1976) podrobili tomuto depešáckému "tuningu". I u nás minimálně jeden takový jezdil na srazy...(zdravíme Vrchlabí :).






Návrat "zničených aut" po dvanácti letech od klipu Stripped se konal ve videu z roku 1998 - Only When I Lose Myself. Tentokrát se jedná o sešrotované dva kousky : bílý Cadillac Eldorado a vínový Cadillac Sedan DeVille. V dalším záběru tancuje postava v červeném okolo Ferrari F355 Berlinetty. A v závěru klipu je auto dokonce na dva kusy - to je (nebo spíš byl :) Chevrolet Caprice Classic.










Další návrat po letech - tentokráte na dálnici Route 66. Po ní jede v roce 2001 Dave Gahan ve videu Dream On, a jedná se o vůz Lincoln Continental Mark IV.






Další Exciterovské video Freelove, kdy Dave na ulici zpívá z jedoucího pódia, které je taženo autem GMC Sierra Classic.






Suffer Well je videem, ve kterém se režisér Anton Corbijn po čase vrací na scénu. Na počátku klipu z limuzíny Lincoln Town Car vystoupí Dave (otvírá mu manažer kapely Jonathan Kessler), a po své metaforické pouti uličkou svého života nasedá opět do auta, spolu s manželkou Jennifer. Auto na konci klipu už není limuzína, jedná se o jiný vůz, ale jeho verzi se mi už nikde nepodařilo vyhledat, ani ze záběru rozklíčovat.








Wrong ! Úderná píseň a nervy drásající klip, ve kterém hlavní roli hraje muž vyskytující se ve špatnou dobu na špatném místě... A jak jinak než ve Fordu (nejčastěji používaném autě v klipech DM). Tentokrát to byl Ford Crown Victoria.






Na závěr článku o autech nejde nezmínit ještě jedna anabáze Depeche Mode s autem. Jedná se o reklamní šot na Volkswagen Golf z roku 2012, s písní People Are People. V reklamě krátkou roli sehrál i Dave Gahan. Později, v roce 2015, když se provalil skandál této automobilky s falšováním emisí, došlo i na tohle téma v jednom rozhovoru :

Novinář : Davide, nelituješ účasti v reklamě pro Volkswagen? Teď, když se provalil skandál s falšováním emisních hodnot před úřady a veřejností?

Dave : Zaplatili mi za účast v reklamě takový honorář, že jsem z něj pokryl nájemné mého studia na celý rok. Takže, toho vůbec nelituji! (smích)







-sin-




    Zpět na hlavní stránku



     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.




Výpis všech článků