Autosalon Depeche Mode - část 2.


Dokončení prohlídky automobilů, použitých ve videoklipech Depeche Mode. I devadesátá léta a první dekáda nového tisíciletí byla na jejich výskyt bohatá...Odkaz na první část článkuRok 1997. Ve videoklipu It's No Good se Depeche Mode přesunují mezi bary ve dvou autech. Dave nasedne s dámami do bílého Studebaker Lark, a Martin s Fletchem nasedají to klasického taxíku Checker Taxicab, model z roku 1974.


Asi se shodneme, že nejvýraznější auto v dějinách videoklipů Depeche Mode se objevilo v klipu Useless. Oranžové auto s velkům "U" na dveřích nešlo přehlédnout. Po světě existuje řada fanoušků, kteří si svůj Ford Taunus, či Ford Cortina (autu v klipu nejlépe odpovídá model z roku 1976) podrobili tomuto depešáckému "tuningu". I u nás minimálně jeden takový jezdil na srazy...(zdravíme Vrchlabí :).


Návrat "zničených aut" po dvanácti letech od klipu Stripped se konal ve videu z roku 1998 - Only When I Lose Myself. Tentokrát se jedná o sešrotované dva kousky : bílý Cadillac Eldorado a vínový Cadillac Sedan DeVille. V dalším záběru tancuje postava v červeném okolo Ferrari F355 Berlinetty. A v závěru klipu je auto dokonce na dva kusy - to je (nebo spíš byl :) Chevrolet Caprice Classic.


Další návrat po letech - tentokráte na dálnici Route 66. Po ní jede v roce 2001 Dave Gahan ve videu Dream On, a jedná se o vůz Lincoln Continental Mark IV.


Další Exciterovské video Freelove, kdy Dave na ulici zpívá z jedoucího pódia, které je taženo autem GMC Sierra Classic.


Suffer Well je videem, ve kterém se režisér Anton Corbijn po čase vrací na scénu. Na počátku klipu z limuzíny Lincoln Town Car vystoupí Dave (otvírá mu manažer kapely Jonathan Kessler), a po své metaforické pouti uličkou svého života nasedá opět do auta, spolu s manželkou Jennifer. Auto na konci klipu už není limuzína, jedná se o jiný vůz, ale jeho verzi se mi už nikde nepodařilo vyhledat, ani ze záběru rozklíčovat.
Wrong ! Úderná píseň a nervy drásající klip, ve kterém hlavní roli hraje muž vyskytující se ve špatnou dobu na špatném místě... A jak jinak než ve Fordu (nejčastěji používaném autě v klipech DM). Tentokrát to byl Ford Crown Victoria.


Na závěr článku o autech nejde nezmínit ještě jedna anabáze Depeche Mode s autem. Jedná se o reklamní šot na Volkswagen Golf z roku 2012, s písní People Are People. V reklamě krátkou roli sehrál i Dave Gahan. Později, v roce 2015, když se provalil skandál této automobilky s falšováním emisí, došlo i na tohle téma v jednom rozhovoru :

Novinář : Davide, nelituješ účasti v reklamě pro Volkswagen? Teď, když se provalil skandál s falšováním emisních hodnot před úřady a veřejností?

Dave : Zaplatili mi za účast v reklamě takový honorář, že jsem z něj pokryl nájemné mého studia na celý rok. Takže, toho vůbec nelituji! (smích)-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků